Konsultant Ślubny - w czym nam pomoże?

W przeciągu kilku ostatnich lat coraz częściej usłyszeć można o konsultantach ślubnych.

Jak grzyby po deszczu powstają firmy oferujące kompleksową organizację ślubów i wesel. Powstają pytania czym zajmuje się konsultant i na czym polega współpraca z firmą? Kto korzysta z ich usług?

Przeważnie na usługę kompleksowej organizacji ślubu i wesela decydują się pary dużo pracujące, nie mające czasu na bieganinę. Konsultanci ślubni często pomagają parom, które mają mało czasu na zorganizowanie uroczystości (kilka miesięcy, a nawet kilkanaście dni). Zakres prac, jakie zleca się firmie zależy wyłącznie od decyzji narzeczonych. Czasem jest to tylko pomoc w wyborze zespołu czy fotografa, czasem koordynacja dnia ślubu i wesela, przeważnie jednak całkowita organizacja.

Przy pełnej usłudze konsultant doradza młodym we wszystkich etapach przygotowań. Podpowiada na co zwrócić uwagę, wskazuje sprawdzone rozwiązania. Podsyła najlepszych w branży podwykonawców, dobranych pod gusta i finanse narzeczonych (po kilku w każdej dziedzinie). Zadaniem klientów jest jedynie wskazanie najbardziej odpowiadającego podwykonawcy. Oczywiście Młodzi nie unikają w większości wypadków spotkań z zespołami, sami wybierają fotografa, sukienkę, garnitur itp. Nie muszą jednak wykonywać setek telefonów, narażać się na niesprawdzonych podwykonawców. Mają też pewność, że nikt ich nie oszuka, i nie zawiedzie w dniu ślubu. Ponadto zadaniem konsultanta jest współpraca kreatywna z narzeczonymi w momencie wyboru stylu uroczystości, atrakcji itp.

„Jako organizatorka wyręczam Młodych w negocjacjach i podpisywaniu umów. W ich imieniu wpłacam zaliczki. Na bieżąco kontaktuję się z wybranymi podwykonawcami, aż do ostatniej minuty wesela. Układam scenariusz ślubu, zawiadamiam fotografów, kamerzystów, catering, dj'a o najważniejszych momentach wesela. Mogę również prowadzić listę gości i listę prezentów, nadzorować przyjazd gości na miejsce uroczystości, odbierać ich z lotniska oraz uczestniczyć w zakwaterowaniu – mówi Zuza Kuczbajska właścicielka Ślubnej Pracowni. Do jej zadań należy również koordynacja pracy poszczególnych podwykonawców w dniu ślubu, pilnowanie by wszyscy wywiązywali się z umów. Jeśli trzeba dowozi wiązankę i butonierkę do domu Państwa Młodych, opiekuje się gośćmi, organizuje im transport. Rozwiązuje wszystkie problemy, tak aby Młodzi nie byli ich nawet świadomi. Na koniec, po uroczystości rozlicza się poszczególnymi osobami, sprząta dekoracje, transportuje kwiaty i prezenty.

Innymi słowy, konsultant ślubny najbardziej jak odciąża Państwa Młodych w trudach organizacji. Daje im pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, oszczędza ich czas, jak również pieniądze (u większości podwykonawców takie firmy posiadają atrakcyjne rabaty). Dba, aby Państwo Młodzi wraz z Rodzicami i Świadkami byli zrelaksowani w dniu ślubu. Aby mogli cieszyć się szczęściem i bawić z gośćmi.

W kwestii kosztów, każda firma ma indywidualny cennik i różne sposoby wyliczania. W skrócie: niektóre firmy pobierają prowizję od 10 do 20% od zakładanego budżetu całej uroczystości. Inne firmy szacują, ile godzin roboczych będzie potrzebnych do realizacji zlecenia klienta i na tej podstawie wyliczają kwotę. Ta kwota jest niezależna od deklarowanego przez klientów budżetu ślubnego. Kosztorys zawsze jest dopasowywany do wymagań klienta i ilości zleconych zadań. Jest szczegółowo omawiany jeszcze przed podpisaniem umowy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, ewentualnie skorygować niektóre podpunkty.

Tekst: Ślubna Pracownia
www.slubnapracownia.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj