Animacje dla dzieci na weselu, czyli jak zająć się dziećmi gości weselnych?

Po mroźnej i ciemnej zimie nadeszła w końcu wiosna.

Dorosły człowiek różni się tym od dziecka, że po zimie ma mało sił witalnych – dzieci wręcz przeciwnie! Gdy kobiety próbują wcisnąć się w sukienkę, którą kupiły na wesele trzy miesiące temu, dzieci bez stresu oczekują wizyty na uroczystości ulubionej cioci czy wujka.

Wiosenna, ciepła pogoda służy spacerom, wychodzeniu na zewnątrz sali weselnej – dla dzieci przebywających na weselu to możliwość swobodnej zabawy na świeżym powietrzu.

Jak zorganizować ciekawą zabawę? Na początku trzeba dzieci ze sobą zapoznać, gdyż najczęściej są z dwóch - dopiero co zetkniętych ze sobą rodzin. Wykorzystując, że mamy do dyspozycji dużą przestrzeń – dziedziniec przed salą lub jeszcze lepiej teren zielony za nią, możemy zorganizować zabawę w tworzenie totemu miłosnego. Nie musi on nawiązywać konkretnie do nazwiska czy miasta, z którego pochodzi Pan lub Pani Młoda (gdyż mogą być nieco skomplikowane), ważne, by wyrażały miłość, radość i były w miarę rozpoznawalne – czyli wystarczą chociażby inicjały Nowożeńców. Do tej zabawy wystarczą listki, kamyczki, kwiatki i źdźbła traw oraz wszystko, co można znaleźć dookoła sali.

Ważne, by później zaprosić Młodych na obejrzenie dzieła i koniecznie uwiecznić je na zdjęciach.

Alternatywą może być przygotowanie kilku gałązek, na których dzieci powieszą na wstążkach oryginalnie pokolorowane serduszka. Taki bukiet na pewno ucieszy Młodą Parę. Jednak, by taka zabawa z dziećmi miała „ręce i nogi”, najlepiej zatrudnić animatora weselnego dla dzieci, który zorganizuje zabawę dla milusińskich w bezpieczny i ciekawy sposób, dając Waszym gościom chwilę wytchnienia i możliwość rozmowy czy tańca.

Dzieci to kopalnia pomysłów, niekoniecznie takich, które są ogólnie akceptowane przez dorosłych. Animator potrafi połączyć spełnianie dziecięcych fantazji z ciekawą nauką, wyzwalaniem pozytywnych emocji oraz bezpieczeństwem zabaw.

Kolejną alternatywa, jaką oferują animatorzy, są spotkania z Klaunem. Dzieci chętnie pośmieją się z jego figli, obejrzą przygotowane przez niego gagi i sztuczki. Jeszcze chętniej się ich nauczą! Klaun przygotowuje zestaw prostych sztuczek, łatwych do opanowania, posiada ze sobą odpowiedni, bezpieczny sprzęt do ćwiczeń i prezentacji oraz dodatkowy strój, który chętnie wypożyczy najodważniejszym dzieciakom, by mogły się zaprezentować przed gośćmi, na przykład podczas przerw orkiestry. Takiej atrakcji weselnej nie będzie miał nikt inny!

Kolejnym pomysłem na urozmaicenie pobytu dzieci na weselu, będzie wypożyczenie dmuchanego zamku ze zjeżdżalnią oraz suchym basenem z kulkami dla najmłodszych. Taki zakres usług mają w swojej ofercie animatorzy, warto więc ich zapytać o ten rodzaj rozrywki.

Najważniejsze to pamiętać, że dzieci są zawsze sobą - nic nie udają, nie kryją emocji. Warto je chwalić, nagradzać za prezentację, przygotować małą wystawę stworzonych przez nie podarunków, które należy ustawić w widocznym miejscu. Dorosłym gościom chcemy się przypodobać poprzez dobra muzykę, atmosferę, wykwintne jedzenie. Małym gościom wystarczy słowo uznania i gromkie oklaski.

Warto pomyśleć wcześniej o zarezerwowaniu terminu, szczególnie jeżeli chodzi o wypożyczenie sprzętu do zabaw. Usługa nie jest droga, za to daje duże możliwości oraz niezapomniane wspomnienia najmłodszych gości. Ceny kształtują się w granicach 500 PLN za trzygodzinną animację, aż po możliwość wykupienia opcji all inclusive za około 1600 PLN, obejmującej animacje z dziećmi przez całe popołudnie, udostępnienie dmuchanego zamku i suchego basenu z kulkami oraz w razie potrzeby nawet ułożenie dzieci do snu.

Animatorom naprawdę można zaufać. Posiadają umiejętności do pracy z dziećmi, w głowach mają mnóstwo pomysłów i co ważne, potrafią zorganizować zabawę w bezpieczny i ciekawy sposób, by wszyscy goście mogli wrócić zmęczeni, ale szczęśliwi do domu...

Tekst i zdjęcia: Ekspert portalu abcslubu.pl - Magda Wiśnik, Animacje dla dzieci
www.animacjedladzieci.eu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj