Film ślubny jako wspomnienie na lata - wywiad z Łukaszem Kozdrasiem, filmowcem i właścicielem marki Invert Studio

Filmy ślubne to wspaniała pamiątka dnia ślubu i wesela. Krótkie, kilkunastominutowe teledyski i nieco dłuższe filmy do 30 minut przenoszą nas w świat wspomnień jeszcze wiele lat po tym wydarzeniu. O wyjątkowości filmów ślubnych, o tym, dlaczego warto zatrudnić filmowca w dniu ślubu i wesela, o pasji do wykonywanego zawodu i radach dla Par Młodych rozmawiamy z Łukaszem Kozdrasiem, filmowcem slubnym kryjącym się pod nazwą Invert Studio. Zapraszamy!

 Łukasz Kozdraś Invert Studio film ślubny filmowiec ślubny kamerzysta małopolska krakówZdjęcie - LMFOTO

Łukasz Kozdraś, Invert Studio - Moje życie kształtuję pod rodzinę. Rodzina jest najważniejszym aspektem mojego życia, co wpływa na kształt naszych filmów, to są moje 3 największe skarby… 


Kiedy zastanawiałeś się nad swoją drogą życiową, wiedziałeś od początku, że zajmiesz się filmem ślubnym? Skąd taki pomysł na życie?

Łukasz Kozdraś, Invert Studio - Całe życie było mi po drodze, z muzyką, fotografią, więc jakby film był naturalnym krokiem w tej małej ewolucji. Takiego konkretnego bakcyla złapałem gdzieś z 10 lat temu… i tak roślinka kiełkowała, podlewałem, dbałem i jestem…

Co sprawia, że filmy ślubne są takie wyjątkowe?


Łukasz Kozdraś, Invert Studio -  ...bo są bardzo emocjonalne, pokazują kawałek naszego życia, naszych emocji i takich bardzo czasem intymnych relacji. 



Wiele Par Młodych twierdzi, że nie potrzebuje filmu ślubnego i wystarczą im zdjęcia - dlaczego warto zatrudnić także filmowca w dniu ślubu?


Łukasz Kozdraś, Invert Studio -  Przez lata filmy były po prostu zapisem wydarzeń, były długie nudne i bez pomysłu… Dlatego do tego zajęcia (kamerzystów) przywarła taka właśnie łatka - wiele w tym racji, jak popatrzymy na filmy z przełomu milenium. Natomiast po 2010 wiele się zmieniło - poziom filmów znacznie się podniósł, zarówno technicznie, jak i artystycznie, więc nie można patrzeć na dzisiejszy film ślubny przez pryzmat tej właśnie już odległej historii. A jeżeli ktoś dalej uważa, że film jest nie potrzebny, to nie ma sensu go przekonywać, choć za kilkanaście lat, fajnie będzie usłyszeć głos bliskiej osoby…

Czy Para Młoda powinna przygotować się w szczególny sposób na współpracę z filmowcem ślubnym w dniu ślubu i wesela?

Łukasz Kozdraś, Invert Studio - Wszystkie kwestie omawiamy na live’ach i spotkaniach, ale raczej nie są to skomplikowane rzeczy. "Moje" Młode Pary otrzymują FAQ, gdzie są  rozpisane wszystkie najważniejsze informacje oraz porady typu: patrzcie sobie w oczy podczas przysięgi, miejcie w pogotowiu kilka agrafek, nitkę w kolorze sukni i garnituru. Jeśli zaś o sam czas ślubu i wesela chodzi, powtarzam zawsze, że Młodzi powinni czuć się swobodnie, nie przeżywać zbędnych nerwów i stresu.



Krótki teledysk ślubny czy dłuższy, godzinny film ze ślubu i wesela- którą opcję wybrać?


Łukasz Kozdraś, Invert Studio - To bardzo indywidualna kwestia. Niektórzy chcą dłuższe filmy, niektórzy same klipy, w 10-15 czy nawet 20 minut da się stworzyć coś pięknego, co będzie wspomnieniem tego dnia. Moim zdaniem, dłuższe filmy niż 40 minut się po prostu dłużą. Sami zrezygnowaliśmy z nich, bo zainteresowanie było bardzo małe, pary decydowały się na filmy 10-15 minutowe, czasem 25… 40-50 już u nas nie zobaczycie ;) 

O czym powinna pamiętać Para Młoda podczas wyboru filmowca na ślub?

Łukasz Kozdraś, Invert Studio - Para powinna dobrać filmowca pod Siebie, jeżeli łapie z nim wspólny język jest otwarta i jest „flow" - to materiał będzie naturalny. Wiadomo, jest jeszcze wiele innych aspektów, niemniej ten dla mnie jest bardzo istotny.

 

Wywiadu udzielił: Łukasz Kozdraś, Invert Studio,
www.invertstudio.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj