Sesje ślubne, sesje fotograficzne na nowo możliwe! Sesja ślubna a koronawirus

Od 20 kwietnia na nowo można robić sesje fotograficzne czyli również sesje ślubne - zarówno w studio jak i w plenerze. To naprawdę światełko w tunelu dla Par Młodych i całej branży fotograficznej.  W myśl nowych przepisów i zdjęciu obostrzeń sesje mogą być przeprowadzane bez zabezpieczeń w postaci maseczek. 

sesje ślubne a koronawirusZdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Sesje ślubne a koronawirus

Czas koronawirusa to wyjątkowo trudny stan dla Par Młodych, które swój ślub i wesele zaplanowały na rok 2020. Na dziś nadal nie można robić wesel, a liczba osób w Urzędzie Stanu Cywilnego została okrojona do 5, natomiast w Kościele  ilość osób związana jest z metrażem miejsca - 1 osoba na 15 m2 i w obu sytuacjach noszenie maski jest obowiązkowe.

Co w przypadku sesji ślubnej ? Czy jest konieczność zakładania masek? Prawo mówi, że maseczkę można zdjąć, jeśli jest to niezbędne do wykonania usługi i za taką usługę możemy uznać sesję fotograficzną. Powołując się na słowa Mecenasa Bartłomieja Raczkowskiego oraz program Koronawirus. Raport TVN 24 , w myśl nowych przepisów możliwe będzie wykonywanie sesji, a modele, czy też Pary Młode, nie będą musiały w czasie sesji nosić maseczek. To naprawdę dobra wiadomość, bo można wrócić do sesji narzeczeńskich, ślubnych  i wszelkich plenerów zaplanowanych na ten sezon. Oczywiście, wszyscy muszą zachować maksymalne środki ostrożności, odległość 2 m fotograf - Para oraz fotograf musi mieć maseczkę ochronną. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Czy wróciła normalność i czy Pary Młode chcą realizować swoje marzenia o sesjach ślubnych i narzeczeńskich? Pytamy fotografa ślubnego - Anię Wyżykowską, właścicielkę marki Anka Robi Zdjęcia

Powiedzmy sobie szczerze, że na pełną normalność na pewno jeszcze jakiś czas sobie poczekamy.  Tegoroczna wiosna bezapelacyjnie budzi się później do życia dla fotografów, ale na szczęście  pojawiało się już zielone światło do pracy i bardzo dobrze jest to teraz wykorzystać. Z uwagi na terminy, które wcześniej zajmowały realizacje ślubne, teraz jesteśmy bardziej dyspozycyjni niż zwykle i Pary chyba zaczynają to także dostrzegać. Zakochani, którzy planowali zrealizować swoje narzeczeńskie sesje, już dopytują o wolne terminy. W ostatnim czasie zauważyłam wśród zapytań również chęć zrealizowania w tym roku symbolicznych sesji mających delikatnie uczcić „pierwotną datę ślubu”. Aktualnie realizuję również zaległe sesje plenerowe, jak i studyjne, których realizację mocno skomplikowała sytuacja związana z kwarantanną. Myślę, że tego czasu, w którym obecnie wszyscy żyjemy - uczymy się na nowo i stopniowo każdy przestaje się bać spotkań z drugim człowiekiem. Wiadomo, że my jako usługodawcy dotrzymujemy wszelkich starań, aby klient z Nami mógł czuć się bezpiecznie i myślę, że cudowna pogoda z dnia na dzień będzie zachęcała jeszcze bardziej do bycia poza domem, a sesja zdjęciowa do zawsze cudowna pamiątka.

sesja slubna a koronawisuZdjęcie - Anka Robi Zdjęcia
sesje ślubne a koronawirusZdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj