Czy na ślubie wystarczy tylko fotograf?

Wiele par młodych, które to planują ślub zastanawia się też na pewno w jaki sposób najlepiej będzie upamiętnić tenże wyjątkowy dzień. Jedno jest niemal pewne. Nie można postawić w tym przypadku na bylejakość. Zdjęcia oraz film z wesela muszą być niepowtarzalne a także wzbudzać emocje. Trzeba więc zrobić wszystko, by wybrać, jak najlepszego fotografa oraz kamerzystę. A więc jak to zrobić ?

 fotograf filmowiec ślub wesele fotograf ślubny wideofilmowanie

Z kamerą czy bez oto jest pytanie?

Coraz to częściej zdarza się, że młode pary rezygnują z kamery na ślubie oraz weselu, uznając to za szczyt obciachu. Sprawcami takiego oto myślenia są kamerzyści amatorzy , którzy imający się tą pracą z przypadku. Parom młodym zależy jednak przede wszystkim na tym, by na filmie wszystko wyglądało równie wspaniale, jak to jest w rzeczywistości. Tymczasem grafiki a wraz z nim serduszka, obrączki, białe gołąbki , które to umieszczane w takich filmach niszczą cały efekt. Co więcej, kiedy do tego dochodzi jeszcze muzyka w stylu „Złoty krążek” bądź „Windą do nieba”. Nie można się wówczas więc dziwić, że młodzi dosyć często rezygnują z kamery na weselu.

Są przecież jeszcze kamerzyści profesjonaliści (wielu możesz odszukać w katalogach fotografów ślubnych i zobaczyć ich portfolia), którzy to znają się na swoim fachu a także potrafią wyczarować naprawdę piękne filmy oraz teledyski weselne. I jest ich na szczęście coraz to więcej! Należy jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu, by znaleźć takiego specjalistę. Przyszli małżonkowie powinni pamiętać o tym, by przed podjęciem decyzji o jego wyborze, koniecznie sprawdzić jego portfolio. Dobrze jest więc spotkać się z kamerzystą osobiście oraz zobaczyć kilka filmów jego autorstwa.

Piękne zdjęcia to z pewnością podstawa!

O ile nad samym zatrudnieniem kamerzysty można się zastanawiać, to już obecność fotografa na weselu zdaniem wielu par to absolutna podstawa. Każdy musi bowiem posiadać w swoim albumie wyjątkowe zdjęcia a więc podsumowanie ślubnych wzruszeń oraz weselnych zabaw. Zdjęcia ze ślubu a także wesela powinny być naturalne ale i niewymuszone. Jest to gwarancja fantastycznej pamiątki na długie lata. Aby tak było, para młoda musi dobrze czuć się w towarzystwie fotografa oraz mieć z nim dobry kontakt. Podobnie sprawa ma się, jak w przypadku kamerzysty należy więc dołożyć wszelkich starań, by wybrać dobrego profesjonalistę.

Przy wyborze fotografa nie koniecznie należy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Jest to oczywiście istotne podczas planowania całkowitego budżetu, jednak nie powinno przesądzać o ostatecznej decyzji. Pamiętajmy o tym, iż zasada „cena równa się jakość” w tym konkretnym przypadku niezwykle często się sprawdza. Każdy profesjonalny fotograf ma portfolio w internecie. Warto jest je dokładnie przejrzeć, by wybrać takiego, którego to styl najbardziej nam odpowiada. Należy też pamiętać o tym, iż fotograf nie tylko będzie wykonywał zdjęcia w czasie ślubu oraz wesela, jednak będzie przecież towarzyszył Wam w tym szczególnym dniu. Dlatego więc poznać fotografa osobiście jeszcze przed ślubem. Korzystnym rozwiązaniem, by lepiej czuć się w jego towarzystwie a także przyzwyczaić do obiektywu jest z pewnością sesja narzeczeńska. Być może dobrze byłoby już teraz zainteresować się tą coraz bardziej popularną dla narzeczonych formą zdjęć tuż przed ślubem. Jest to także dobra okazja do stworzenia pamiątki dla siebie oraz rodziców w postaci fotoalbumu pełnego tylko Waszych zdjęć.

Tekst i zdjęcie: Modne Wesele


 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj