Jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele

Kamerzysta na weselu,  bez niego nie ma pamiątki na całe życie.  Czyli jak wybrać profesjonalną osobę z odpowiednim sprzętem.

 

filmowiec kamerzysta ślub wesele porady jak wybrać dobrego kamerzystę vivostudio

Ślub i wesele obchodzi się raz w życiu, to jest najpiękniejszy dzień dla dwóch osób, które będą złączone ze sobą do końca życia. W ciągu tego dnia pojawi się wiele emocji na twarzy pary młodej, rodziców czy gości. Dlatego ujęcie detali pozwoli nam przy montażu całości zrobić doskonały efekt. Jak wygląda czas pracy kamerzysty ? Zaczynamy już od wczesnej godzin, zanim pojawi się fryzjer czy makijażysta. Pozwala nam to na zapoznanie się z miejscem oraz z odpowiednim ustawieniem sprzętu. Zapoznajemy się z otoczeniem w domu, aby przy błogosławieństwie zająć odpowiednie miejsce. Jeśli mają być stworzone ujęcia z powietrza przy domu Pani młodej czy Pana młodego musimy sprawdzić teren (czy nie ma przewodów które mogłyby przeszkadzać w locie). Przeważnie nasza praca trwa do momentu kiedy kończą się oczepiny.

filmowiec kamerzysta ślub wesele porady jak wybrać dobrego kamerzystę vivostudio

Praca kamerzysty nie jest na ogół łatwa, nagrywane są przeważnie filmy okolicznościowe. Nie ma ustalonych dialogów, zaplanowanych scen - jest to nagranie prawdziwego życia. Dlatego musimy wyprzedzać wszystkich o krok, dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy wstanie przewidzieć zachowania oraz momenty które będą idealnie wyglądać później na naszym filmie. Praca w terenie wymaga niebywałej kondycji oraz ciągłego skupienia, a także wizji.

Tworzymy również teledyski oraz trailer weselny. Zwiastun jest perfekcyjny ponieważ, tworzymy zapowiedź głównego filmu z całego dnia. Trwa on od 3 do 6 min, pokazuje najpiękniejsze ujęcia. Zawiera najważniejsze momenty, takie jak błogosławieństwo, przysięga w kościele, przybycie do sali weselnej. Wszystko to przyozdobione jest miłym podkładem muzycznym. Taki krótki film możemy wstawić bez problemu na Facebook czy YouTube. Aby zaprezentować swoim gościom czy znajomym swój najpiękniejszy dzień w życiu.

Teoretycznie nagrywanie przez jedną godzinę daje nam tylko 4 minuty na ogólnym filmie. Wideofilmowaniem zajmujemy się od lat posiadamy bogate portfolio, oraz setki zadowolonych par. Używamy dwie nowe kamery oraz dron który pozwala nam na tworzenie cudownych ujęć z powietrza. Posiadamy kursy oraz szkolenia, które pozwalają nam na prawne posługiwanie się dronem.

Tekst i zdjęcia: Vivostudio
www.vivostudio.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Michal poniedziałek, 27 sierpień 2018 17:51 napisane przez Michal

    Patrząc w perspektywie wielu lat małżeństwa kasa wydana na kamerzystę wcale nie wydaje się duża (przynajmniej w mojej ocenie). Zwłaszcza, że po ślubie to tylko zdjęcia i film będzie naszą pamiątką. Wspomnienia z czasem szybko się zacierają. Ale decyzję każdy podejmuje samodzielnie w oparciu o własne potrzeby. Ja natomiast nigdy nie zrezygnowałbym z kamerzysty - pod warunkiem, że dostałbym film, który naprawdę będziemy chcieli oglądać.

    Mogę także polecić kilka porad, którymi my kierowaliśmy się przy wyborze kamerzysty: https://prolinestudio.pl/jak-wybrac-filmowca-na-slub-kilka-porad/

Skomentuj