Zdjęcia, które zachwycają - lista rekomendowanych fotografów ślubnych. Część 2

Zapraszamy na druga cześć cyklu - Zdjęcia, które zachwycają!

Kto przegapił pierwszą część - link znajdziecie na samym dole, pod artykułem.

Oto alfabetyczny spis fotografów ślubnych, bez sztucznych ocen i top list. Zadaliśmy im kilka pytań i tak powstał cykl z listą fotografów, których zdjęcia nas po prostu zachwycają!


Aga Bondyra - www.agabondyra.pl

Co najbardziej kocham na ślubach: Prawdziwe emocje: radość, wzruszenia, łzy szczęścia i uśmiechy.
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Zaufanie, którym zostaję obdarzona w tym wyjątkowym dniu, otwartość, szczerość w okazywaniu sobie uczuć.
O jakim ślubie/weselu marzę: Wesele zorganizowane w całości w plenerze, w otoczeniu natury i pod gołym niebem. Marzą mi się kameralne plenerowe śluby w pięknych miejscach za granicą i ślub w lesie, w górach.

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Aga Bondyrazdjęcia ślubne fotograf ślubny Aga Bondyra zdjęcia ślubne fotograf ślubny Aga Bondyra


Aga Stodolska Photography - www.agastodolska.com

Co najbardziej kocham na ślubach: Uwielbiam robić zdjęcia niepozowane, trochę z ukrycia. Pracę fotografa ślubnego cenię za nieprzewidywalność i miłość unoszącą się w powietrzu :)
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: otwartość, emocje i spontaniczność
O jakim ślubie/weselu marzę: o intymnym ślubie plenerowym, najlepiej na plaży albo w lesie z garstką najbliższych osób
Mój zakres cenowy: 2,5-4 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu: zdjęcia ślubne fotograf ślubny Agnieszka Stodolskazdjęcia ślubne fotograf ślubny Agnieszka Stodolskazdjęcia ślubne fotograf ślubny Agnieszka Stodolska


Arek Drozdek - www.arekdrozdek.pl

Co najbardziej kocham na ślubach: piękne emocje, z których czerpię inspirację do zdjęć
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: zaufanie, którym mnie obdarzają
O jakim ślubie/weselu marzę: ślub plenerowy w Bieszczadach
Mój zakres cenowy: 2-4 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Arek Drozdek zdjęcia ślubne fotograf ślubny Arek Drozdekzdjęcia ślubne fotograf ślubny Arek Drozdek


Black Tree Studio - www.blacktreestudio.pl

Określ siebie jednym słowem: "Niewidoczny, lecz wszechobecny" cytując Natalię i Pawła, jedną z moich wspaniałych par.
Co najbardziej kocham na ślubach: Dreszczyk emocji przy kadrowaniu niepowtarzalnych momentów, który wciąż odczuwam, mimo wielu lat w branży ślubnej.
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Otwartość i spontaniczność.
O jakim ślubie/weselu marzę: O jakim ślubie marzę? Uwielbiam małe, kameralne śluby i przyjęcia. Dodając do tego naturę, przyrodę i piękne krajobrazy, które kocham, otrzymamy skromną ceremonię gdzieś w lesie, na polanie, wśród szczytów górskich lub nad małym potokiem w gronie najbliższych. Z drugiej strony minimalistyczne, surowe, industrialne wnętrza też chodzą po głowie.
O jakiej sesji marzę? Od wielu lat jest to sesja na Islandii.
Mój zakres cenowy: 2,5-5 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Black Tree Studio


D&A Photographers - www.daphoto.pl

Co najbardziej kochamy na ślubach: Emocje
Co najbardziej cenimy w Parach Młodych: Spontaniczność
O jakim ślubie/weselu marzymy: Marzymy o ślubie w Toskanii

Nasze ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny D&A Photographers zdjęcia ślubne fotograf ślubny D&A Photographers zdjęcia ślubne fotograf ślubny D&A Photographers


Fotodziwaki - www.fotodziwaki.pl

Określcie siebie jednym słowem: Dziwni :)
Co najbardziej kochamy na ślubach: Uwielbiamy tą nieprzewidywalność i dynamiczność. Obserwujemy ludzi, ale tak naprawdę nigdy w 100% nie wiemy, co wydarzy się za chwilę.
Co najbardziej cenimy w Parach Młodych: Cenimy w naszych parach otwartość, zmysłowość, emocje. Bardzo lubimy wychodzenie poza utarte standardy, świeże pomysły.
O jakim ślubie/weselu marzymy: Uwielbiamy śluby tematyczne. Klimaty rycerskie, Harry Potter czy Star Wars - jesteśmy w tym względzie otwarci na wszelkie pomysły.
Nasz zakres cenowy: 4-6 tys. zł

Nasze ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Fotodziwaki zdjęcia ślubne fotograf ślubny Fotodziwakizdjęcia ślubne fotograf ślubny Fotodziwaki


Grzegorz Ciepiel - www.ciepiel.pl

Co najbardziej kocham na ślubach: Wolność kreowania i to, że każda para niesie zupełnie nową historię.
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Umiejętność wzajemnego dialogu.
O jakim ślubie/weselu marzę: Chciałbym móc fotografować ceremonię ślubną na Santorini.
Mój zakres cenowy: 2-5 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Grzegorz Ciepiel zdjęcia ślubne fotograf ślubny Grzegorz Ciepiel zdjęcia ślubne fotograf ślubny Grzegorz Ciepiel


Happy Moments Studio - www.happymomentsstudio.pl

Określ siebie jednym słowem: Naturalność
Co najbardziej kocham na ślubach: Emocje, które towarzyszą parom w jednym z najfajniejszych momentów ich życia, obserwowanie relacji rodzinnych, adrenalinę, która na każdym ślubie jest inna, podróż samochodem na ślub słuchając muzyki
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Zaufanie, którym mnie obdarzają, szczerość i umiejętność wyłączenia myśli o mojej obecności ;)
O jakim ślubie/weselu marzę: Marzę o ślubie w dzikim, barcelońskim ogrodzie z milionami żarówek i piwem w butelkach - pierwszy taniec przy zachodzącym, pomarańczowym słońcu, zespół the Roots z Erykah Badu na wokalu zmieniającą się czasem z Pharrellem Williamsem ;) <3

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu: zdjęcia ślubne fotograf ślubny Happy Moments Studiozdjęcia ślubne fotograf ślubny Happy Moments Studiozdjęcia ślubne fotograf ślubny Happy Moments Studio


Jacek Siwko - www.jaceksiwko.com

Określ siebie jednym słowem: Marzyciel.
Co najbardziej kocham na ślubach: Możliwość wejścia w nowe środowisko. Za każdym razem zaczynamy z punktu zero i dochodzimy do sytuacji, w której czuję, że fotografowane osoby (nie tylko para młoda, ale ich rodzina czy znajomi) stają się dla mnie kimś bliskim. Kimś, kogo znam bardzo dobrze. Mimo, że przecież widzimy się wszyscy (relatywnie) krótko, to intensywność tego spotkania i waga wydarzenia, w jakim wszyscy uczestniczymy sprawia, że relacje nawiązywane w tym dniu są czasem mocniejsze, niż można by się tego spodziewać.
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Pogodę ducha, humor i dystans do „powagi wesela”.
Wiem, jak to jest przechodzić przez ten cały proces planowania ślubu, dbania o to, by było idealnie, by rodzice byli zadowoleni, że zaprosiliście wszystkie ciocie i kuzynów ze strony stryjecznej babci... Gdy okazuje się, że pogoda nie jest wymarzona, a obsługa sali połamała hipsterski topper do tortu i wydarzyło się jeszcze mnóstwo innych, nieprzewidzianych rzeczy (jak pęknięcie spodni pana młodego podczas tańca), to jednak moje pary zawsze podchodziły do tego na luzie.
O jakim ślubie/weselu marzę: Nie mam jednego najbardziej szalonego pomysłu. Fotografowałem już dość sporą ilość wyjątkowych ślubów fantastycznych par, więc mogę śmiało powiedzieć, że ambicje fotograficzne mam zaspokojone.
Jeśli jest coś, co mi się marzy, to pewnie nie będę oryginalny, ale chciałbym by powoli zmieniały się proporcje tego, gdzie fotografuję, czyli by było więcej wesel na Mazurach (gdzie obecnie mieszkam), niż miało to miejsce do tej pory. Hej, Mazury są fajne! Przyjeżdżajcie i weselcie się w naszych lasach i nad jeziorami.
Mój zakres cenowy: 6-8 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Jacek Siwkozdjęcia ślubne fotograf ślubny Jacek Siwkozdjęcia ślubne fotograf ślubny Jacek Siwko


Just Married - www.justmarried.com.pl

Co najbardziej kochamy na ślubach: spontaniczność i te momenty, w których sami się wzruszamy :)
Co najbardziej cenimy w Parach Młodych: To, że w obecnych czasach nadal są osoby, które przed całym światem wyznają sobie miłość.
O jakim ślubie/weselu marzymy: O kameralnym ślubie, w jakimś tajemniczym miejscu. Gdzie będzie tylko Para, ich miłość i my :)
Nasz zakres cenowy: 4-6 tys. zł

Nasze ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Just Married zdjęcia ślubne fotograf ślubny Just Married zdjęcia ślubne fotograf ślubny Just Married


Labuhn Photography - www.labuhn.pl

Określ siebie jednym słowem: Nieszablonowa
Co najbardziej kocham na ślubach: Pomimo tego, że prawie każdy reportaż ślubny składa się z podobnych elementów, uwielbiam wyłapywać niuanse charakterystyczne dla danej pary. Tworzyć obrazy, które zostaną z Nimi na zawsze, a przy tym wszystkim cudownie bawiąc się światłem.
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Uwielbiam, gdy zapominają o moim istnieniu, gdy liczą się tylko Oni i emocje między Nimi.
O jakim ślubie/weselu marzę: Czekam na mocną, rockową, wydziaraną parę, która nie boi się wyzwań, i która przy tym wszystkim cudownie okazuje sobie uczucia!
Mój zakres cenowy: 3-6 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Labuhn Photographyzdjęcia ślubne fotograf ślubny Labuhn Photographyzdjęcia ślubne fotograf ślubny Labuhn Photography


Magia Obrazu - www.magiaobrazu.com

Co najbardziej kochamy na ślubach: Wielką dawkę emocji i szczęścia - nową i niepowtarzalną przy każdej uroczystości, czy sesji.
Co najbardziej cenimy w Parach Młodych: Zaufanie, otwartość i nieskrywanie emocji - w końcu to one tworzą magię Tego dnia :) a przy okazji trochę luzu i szaleństwa, zarówno podczas reportażu, jak i sesji plenerowej.
O jakim ślubie/weselu marzymy: Marzeń mamy wiele :) Z jednej strony, bardzo chętnie sfotografowalibyśmy ślub w lesie obok domu :) A z drugiej - ceremonia na tajskiej plaży z błękitną wodą, białym piaskiem i palącym słońcem - to dopiero byłoby przyjemne wyzwanie! :)
Nasz zakres cenowy: 3-5 tys. zł

Nasze ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:zdjęcia ślubne fotograf ślubny Magia Obrazuzdjęcia ślubne fotograf ślubny Magia Obrazu zdjęcia ślubne fotograf ślubny Magia Obrazu


Michał Orłowski Photographer - www.michalorlowski.com

Określcie siebie jednym słowem: romantycy
Co najbardziej kochamy na ślubach: Uwielbiamy poznawać nowych ludzi, nowe miejsca, cieszymy się, że możemy towarzyszyć Wam w tak ważnych momentach w Waszym życiu :) Kochamy te wszystkie emocje, które pojawiają się już od samego początku, od momentu zaręczyn, poprzez planowanie tego jedynego dnia, aż do naszych wspólnych spotkań na sesjach - które uwielbiamy! :)
Co najbardziej cenimy w Parach Młodych: W Parach Młodych cenimy otwartość, spontaniczność, radość, poczucie humoru i dystans do siebie :) a także jak najbardziej zwariowane pomysły na nasze sesje ;)
O jakim ślubie/weselu marzymy: Marzy nam się ślub w Toskanii, którą uwielbiamy! Włoskie uliczki, romantyczne miasteczka, stare winnice i gaje oliwne... Chcielibyśmy także móc zrealizować w przyszłości ślub w Kalifornii :)
Mój zakres cenowy: 4-6 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Michał Orłowski zdjęcia ślubne fotograf ślubny Michał Orłowski zdjęcia ślubne fotograf ślubny Michał Orłowski


Nikola Baron - www.nikolabaron.com

Określ siebie jednym słowem: wulkan energii
Co najbardziej kocham na ślubach: dużą ilość uczuć i emocji :)
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Szczerość i prawdziwość... zdecydowanie. To, że uzewnętrzniają się przede mną i pokazują mi swój świat oraz swoją miłość.
O jakim ślubie/weselu marzę: na szczycie góry o zachodzie słońca.
Mój zakres cenowy: 3,5-5 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Nikola Baron zdjęcia ślubne fotograf ślubny Nikola Baron zdjęcia ślubne fotograf ślubny Nikola Baron


Obiektywni - www.obiektywni.net

Określcie siebie jednym słowem: Stylowi.
Co najbardziej kochamy na ślubach: Emocje i światło.
Co najbardziej cenimy w Parach Młodych: Chemię.
O jakim ślubie/weselu marzymy: Ślub humanistyczny w górach.
Nasz zakres cenowy: 2-4 tys. zł

Nasze ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Obiektywni zdjęcia ślubne fotograf ślubny Obiektywnizdjęcia ślubne fotograf ślubny Obiektywni


Ola Iwanowska - www.olaiwanowska.pl

Określ siebie jednym słowem: Marzycielka.
Co najbardziej kocham na ślubach: To, że składają się z ogromnych uczuć, ale i też drobnych geścików, które mam okazję wyłapywać, a które z biegiem czasu dzięki fotografiom zyskują jeszcze mocniej na sile.
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: Ich niepowtarzalne emocje. Kiedy potrafią głośno się zaśmiać, a nawet wylać łezkę wzruszenia.
O jakim ślubie/weselu marzę: Na szczycie góry/wzgórza z pięknym widokiem i muskającym włosy wiatrem.
Mój zakres cenowy: 3,5-5 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Ola Iwanowskazdjęcia ślubne fotograf ślubny Ola Iwanowska zdjęcia ślubne fotograf ślubny Ola Iwanowska


Sebastian Franczyk - www.sebastianfranczyk.pl

Co najbardziej kocham na ślubach: luz, spontaniczność, wzruszenia, radość, subtelność, poznawanie nowych ludzi... no i oczywiście ciasto :P
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: emocjonalność i zaufanie do mnie
O jakim ślubie/weselu marzę: chciałbym zrealizować ślub w tradycji buddyjskiej
Mój zakres cenowy: 4-6 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu: zdjęcia ślubne fotograf ślubny Sebastian Franczykzdjęcia ślubne fotograf ślubny Sebastian Franczykzdjęcia ślubne fotograf ślubny Sebastian Franczyk


Studio Sorelle - www.studiosorelle.com

Określ siebie jednym słowem: spokój
Co najbardziej kocham na ślubach: emocje i rodzinność, okazywanie sobie uczuć, uśmiechy, przytulasy
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: otwartość i spontaniczność, humor, okazywanie sobie uczuć, przytulanie, dystans do siebie i otoczenia
O jakim ślubie/weselu marzę: marzę o ślubie rustykalnym w lesie, o intymnym i rodzinnym ślubie na plaży, a także o zwariowanym ślubie z dekoracjami steampunkowymi, marzę też o ślubie we włoskiej winnicy
Mój zakres cenowy: 3,8-4,5 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Studio Sorellezdjęcia ślubne fotograf ślubny Studio Sorellezdjęcia ślubne fotograf ślubny Studio Sorelle


Subtle Studio - www.subtlestudio.pl

Co najbardziej kocham na ślubach: Emocje oraz to, że każdy ślub jest inny i niepowtarzalny.
Co najbardziej cenię w Parach Młodych: To, że są prawdziwi, nie udają, nie starają się być kimś na siłę, są sobą.
O jakim ślubie/weselu marzę: Wiele takich ślubów już sfotografowałem, a idąc na każdy następny ślub, idę z nastawieniem, że będzie to kolejny wymarzony, mój ślub życia. 
Mój zakres cenowy: 4-6 tys. zł

Moje ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Subtle Studiozdjęcia ślubne fotograf ślubny Subtle Studio


Very Lucky Star - www.veryluckystar.com

Określcie siebie jednym słowem: Cisi i skuteczni :)
Co najbardziej kochamy na ślubach: Wbrew ostatnim trendom, tradycyjny ślub kościelny, żarliwe wyznanie miłości przed Bogiem, dużą, kochającą się rodzinę i tradycyjne, polskie wesele, które, wbrew pozorom, jest fenomenem na skalę europejską.
Co najbardziej cenimy w Parach Młodych: Wzajemny szacunek, oddanie, ciepło, radość z bycia razem, bliskość, śmiech i pocałunki :)
O jakim ślubie/weselu marzymy: Marzy nam się sesja zdjęciowa, a nawet i ślub w Korei Południowej. Może są chętni na wyjazd do Seulu albo Busanu i zdjęcia w hanboku?

Nasze ulubione zdjęcia ślubne z tego sezonu:

zdjęcia ślubne fotograf ślubny Very Lucky Star zdjęcia ślubne fotograf ślubny Very Lucky Star zdjęcia ślubne fotograf ślubny Very Lucky Star


Kto przegapił, to podajemy link do pierwszej części:

Zdjęcia, które zachwycają - lista rekomendowanych fotografów ślubnych. Część 1

Już wkrótce część 3!

Materiał przygotowała: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

9 komentarzy

 • Link do komentarza AgnieszkaKlosinska poniedziałek, 04 listopad 2019 13:08 napisane przez AgnieszkaKlosinska

  Bardzo ciekawa lista fotografów. Większość powyższych zdjęć jest bliska mojemu poczuciu estetyki. Jakby ktoś miał ochotę spojrzeć na moje zdjęcia to serdecznie zapraszam - https://www.agnieszkaklosinska.pl

 • Link do komentarza Bartek niedziela, 04 listopad 2018 23:14 napisane przez Bartek

  Z całego serca polecam http://www.fleszkastudio.pl, fotograf wykonał piękną pamiątkę z naszego ślubu. Jesteśmy zachwyceni, goście również. Ślub i wesele odbyło się w okolicach Częstochowy, ale myślę, że w razie potrzeby mogą dojechać dalej :)

 • Link do komentarza Patrycja02 środa, 20 grudzień 2017 13:08 napisane przez Patrycja02

  Bardzo polecamy Olę Iwanowską! Ola wykonała dla nas reportaż ślubny oraz sesję poślubną. Zdjęcia są takie jakie chcieliśmy – piękne, radosne, ukazujące emocje oraz najważniejsze momenty (o niektórych sytuacjach/wydarzeniach dowiedzieliśmy się właśnie ze zdjęć). Niewątpliwie Ola jest bardzo utalentowanym fotografem, polecamy ją jednak także ze względu na to, że jest przesympatyczna i zaraża uśmiechem. Potrafiła poprawić nam nastrój w stresującym czasie przed ślubem :) Byliśmy tak zachwyceni współpracą z Olą, że postanowiliśmy dodatkowo prosić ją o zrobienie sesji rodzinnej, którą otrzymali moi rodzice w ramach prezentu z okazji 30 rocznicy ślubu.

 • Link do komentarza Ja789 piątek, 20 październik 2017 19:49 napisane przez Ja789

  Brakuje https://www.facebook.com/weddingstoooories :)

 • Link do komentarza Kasia W. czwartek, 20 kwiecień 2017 08:44 napisane przez Kasia W.

  Piękne zdjęcia i bardzo duży wybór fotografów. Ja mogę szczerze polecić Michała Szczepańskiego. Fotografuje w ciekawym stylu vintage. Zobaczcie jego zdjęcia.

 • Link do komentarza MarlenaJ sobota, 15 kwiecień 2017 14:24 napisane przez MarlenaJ

  Studio EMKA powinno się tu znaleźć także, ewentualnie na liście dobrze zapowiadających się fotografów, mimo pewnych braków widać to coś na zdjęciach

 • Link do komentarza Paulina Toras wtorek, 14 luty 2017 15:01 napisane przez Paulina Toras

  Śliczne zdjęcia! Bardzo podobają mi się zimne ognie na przyjęciu, chyba też takie sobie sprawimy z narzeczonym ;)
  Dobre pytanie zadałaś Ramona90 :) Ja ostatnio szukałam kamerzysty na wesele na swój ślub we wrześniu tego roku i bardzo polecam firmę skynetic film&foto z Łodzi! Baaardzo miła obsługa i świadomość że znalazło się "tą jedyną" ekipę jest bezcenna :D

 • Link do komentarza Ramona90 sobota, 04 luty 2017 20:10 napisane przez Ramona90

  Super to podsumowanie. Czy filmowcy tez będą?

 • Link do komentarza PaulaJ środa, 01 luty 2017 14:38 napisane przez PaulaJ

  Szczerze polecam Fotodziwakow! Nasz reportaz slubny jest wydany w przrpieknym albumie, nawet pendrive ze zdjeciami byl zapakowany w gustowne pasujace pudelko! Wszyscy zachwycaja sie pieknymi zdjeciami, warto ich polecić! !!!

Skomentuj