Fotografia ślubna czyli jak zadbać o to, aby na zdjęciach znalazły się najbliższe osoby

W dniu ślubu i wesela najważniejsza jest Para Młoda – to niepodważalny fakt, jednak oprócz nich, pośród zaproszonych gości znajdują się także inne, równie ważne osoby.

fotograf ślubny foto na ślub wesele porady ślubne weselne inspiracjeZdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Rodzice Młodej Pary, rodzice chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele to osoby najbliższe sercu Nowożeńców, więc warto zatroszczyć się o to, by uchwycić ich na pamiątkowych fotografiach. Jak zadbać o to, żeby nie pominąć nikogo ważnego dla Młodej Pary w zdjęciach ślubnych? Podpowiadamy!

Wybierając fotografa ślubnego: ustalcie najważniejszych gości weselnych

Zanim wybierzecie się na spotkanie z wybranym przez Was fotografem, zastanówcie się, na czyich zdjęciach spośród wszystkich zaproszonych gości zależy Wam najbardziej. Aby ułatwić sprawę, niech każde z Was przygotuje swoją listę najważniejszych gości zarówno ze strony Pana Młodego, jak i Panny Młodej. Na liście wypiszcie imię, nazwisko oraz informację, kim dla Was jest dana osoba. Taki spis ogromnie ułatwi fotografowi pracę w trakcie wesela. Kiedy już będziecie mieć gotowe swoje listy, poszukajcie w Waszych albumach fotograficznych zdjęć danych gości i dołączcie je do "dossier" dla fotografa. Ten na pewno zapozna się z nimi jeszcze przed ceremonią, przez co kiedy nadejdzie już dzień ślubu, będzie w stanie rozpoznać Waszych VIP-ów. 
Nie zapomnijcie także o ustaleniu z Waszym fotografem tego, na jakich ujęciach szczególnie Wam zależy - czy ma to być reportaż ukazujący prawdziwe emocje Was i Waszych gości, a fotograf ma być bardziej obserwatorem niż reżyserem, czy może bardziej świadome ujęcia, gdzie fotografowana osoba wie, że pozuje do zdjęcia i może się do tego przygotować, a fotograf może podpowiedzieć, jak korzystnie wypaść na zdjęciu? 

W trakcie przygotowań do ślubu: pomyślcie o układzie stołów

Kiedy już ustalicie, którzy z gości są dla Was najważniejsi, przygotujcie układ stołów. Mając gotową jego ostateczną wersję, upewnijcie się, że fotograf będzie wiedział, gdzie może znaleźć Waszych VIP-ów podczas wesela. Posiadając kompletną listę, przygotujcie jej kopię i wręczcie ją Waszemu fotografowi – to drobna rzecz, jednak mocno usprawniająca pracę Waszego fotografa. Mając to za sobą, zastanówcie się nad jakimi ujęciami Waszych bliskich zależy Wam najbardziej – czy mają to być uchwycone, niewymuszone kadry, a może wolicie, żeby były to zdjęcia Was w towarzystwie najbliższych? Kiedy już przemyślicie sprawę i ustalicie wspólne stanowisko, przygotujcie kolejną listę dla Waszego fotografa. Podzielcie listę na czas ceremonii oraz przyjęcia weselnego i wypiszcie, kogo i kiedy chcielibyście uchwycić na zdjęciach. Taka lista pozwoli fotografowi na dokładne zaplanowanie pracy i znacznie ją ułatwi.

W trakcie przyjęcia weselnego: nie zapomnijcie o zdjęciach grupowych

Może to dziwnie zabrzmieć, bo przecież wykonanie zdjęcia grupowego Pary Młodej z gośćmi weselnymi wydaje się oczywistym "to do", jednak w ferworze ostatecznych przygotowań i trwającej ceremonii może nam zwyczajnie umknąć to z głowy. Jeśli marzycie o takich fotografiach, poproście fotografa, aby miał to na uwadze i w odpowiednim momencie przypomniał Wam o wykonaniu takich zdjęć. Wspomnijcie również, kiedy takie zdjęcia mają być wykonane – czy będzie to tylko kilka ujęć bezpośrednio po ceremonii, na przykład, na dziedzińcu kościoła, czy może przed lokalem weselnym albo w innym, wybranym przez Was miejscu w okolicy sali, gdzie będzie odbywać się Wasze przyjęcie weselne? Dzięki tak przygotowanym wytycznym, będziecie mieć pewność, że Wasz fotograf nie pominie żadnej z ważnych dla Was osoby oraz że zdjęcia uchwycą Was i Waszych gości dokładnie tam, gdzie sobie wymarzyliście.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj