Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań fotografa na ślub i wesele?

Zdjęcia ślubne nie są tylko dokumentacją wydarzeń ze ślubu, ale także uchwyceniem i uwiecznieniem niezapomnianych wrażeń oraz wyjątkowych emocji, które są nieodłącznym elementem tego eventu. Warto więc zadbać o to, aby fotografia ślubna stanowiła żywe i prawdziwe wspomnienia, do których będzie można było wracać przez kolejne lata. W tym celu należy poświęcić trochę czasu na poszukiwania fotografa ślubnego, który spełni oczekiwania przyszłych małżonków. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań fotografa na ślub i wesele?

Profesjonalny fotograf na wesele – czy warto?

Niestety pamięć ludzka nie jest idealna, więc w celu zachowania żywych wspomnień z najważniejszego dnia, jakim jest własny ślub, warto je uwiecznić, co będzie stanowiło cenną pamiątkę przez następne lata. W tym celu niezastąpiony jest fotograf, na którego barkach spoczywa zadanie udokumentowania tej wyjątkowej uroczystości.

Oczywiście można zaangażować w robienie zdjęć podczas ceremonii zaślubin kogoś z rodziny, ale każdy gość weselny chciałby się dobrze bawić i celebrować ten nadzwyczajny dzień, zamiast myśleć nad tym, w którym momencie chwycić aparat i zrobić zdjęcia. Najlepszym rozwiązaniem jest fotograf na ślub z zewnątrz, czyli profesjonalista, z którym można się rozliczyć na podstawie umowy. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od stworzenia bazy potencjalnych kontaktów i przejrzenia ofert dostępnych na portalach internatowych czy wśród znajomych w celu poznania opinii na temat potencjalnego fotografa.

W poszukiwaniu dobrego fotografa na ślub

Obecnie na rynku fotografów ślubnych panuje spora konkurencja, więc jest w czym przebierać. W sieci można zapoznać się z galeriami, blogami oraz najróżniejszymi ofertami, które prześcigają się w celu pozyskania kolejnego klienta. Jednak zamiast stawiać na pierwszą lepszą ofertę, która nam się spodoba, warto poświęcić trochę czasu i znaleźć taką, która w pełni spełni nasze oczekiwania. Profesjonalny fotograf na wesele powinien cechować się dobrym refleksem oraz posiadać umiejętności przewidywania zdarzeń. Wiedza techniczna również odgrywa ogromne znaczenie.

Doświadczony fotograf jest w stanie uchwycić mnóstwo detali, których sami nie jesteśmy w stanie dostrzec w tym całym chaosie hucznej zabawy. Oglądanie zdjęć ślubnych po latach to czysta przyjemność, więc warto, aby były one wysokiej jakości. Moment zakładania obrączek czy też wejście do kościoła są unikalne i wymagają uwiecznienia.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oprócz doświadczenia fotograf powinien posiadać także odpowiedni sprzęt, gdzie podstawą jest aparat pełnoklatkowy. Na wszelki wypadek na stanie powinien być także drugi, jeśli pierwszy ulegnie ewentualnej awarii. Warto wiedzieć, że profesjonalny fotograf na ślub i wesele powinien posiadać dokument potwierdzający ukończenie kursu liturgicznego, który uprawnia go do fotografowania w miejscach sakralnych. W przeciwnym wypadku ksiądz może nie wyrazić zgody na uwiecznienie ślubu. Dlatego też wynajęcie profesjonalisty jest najlepszym wyborem, zamiast oszczędzania na przypadkowej osobie bez doświadczenia. Pamiętajmy, że ten dzień trwa tylko kilkanaście godzin, a zdjęcia ślubne pozostaną z nami przez długie lata, więc powinny być najwyższej jakości.

Tekst i zdjęcia: F16 Foto
www.f16foto.com

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza elżunia poniedziałek, 31 październik 2016 19:42 napisane przez elżunia

    Najlepiej wybrać sprawdzonego fotografa, takiego który robił już zdjęcia u rodziny czy znajomych bo portfolio to jedno, a kontakt z fotografem i łatwość współpracy to drugie. Z mojej strony mogę polecić panią anetę, robiła zdjęcia u mojej przyjaciółki a ja mam już ją zarezerwowaną na swój ślub :)

Skomentuj