Jak wybrać plener ślubny?

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych, jeśli w ogóle nie najważniejsze, wydarzenie Waszego życia. Tego nie da się ukryć. W momencie, kiedy staniecie na ślubnym kobiercu, wasze życie ulegnie diametralnej zmianie, przynajmniej formalnie. Nic dziwnego, że z tego jakże ważnego wydarzenia chcecie mieć jak najlepsze wspomnienia i mnóstwo pamiątek.

Najlepiej jest to wszystko udokumentować na zdjęciach. Z jednej strony będą to zdjęcia z wesela, z drugiej natomiast fotografie, na której utrwaleni zostaniecie tylko i wyłącznie Wy. Taka sesja ślubna trwa około 3-4 godzin.

planowanie ślubnej sesji zdjęciowej

Wybór fotografa

Najczęściej sesje ślubne leżą w gestii przygotowania fotografa, który odpowiada za całe wesele. Dlatego warto jest wcześniej przejrzeć jego portfolio, zaznajomić się z opiniami innych czy zwiedzić miejsca, które proponuje na plener. Tym bardziej że wówczas będziecie mieli czas, aby ostateczny wybór na sesję zdjęciową dobrze przemyśleć.

Przygotowania do sesji ślubnej

Jeżeli myśleliście, że kilkugodzinny makijaż czeka was tylko w dzień ślubu byliście w błędzie. Chyba że zdjęcia w plenerze będą wykonywane w dniu zmiany Waszego stanu cywilnego, od czego się jednak stopniowo odchodzi. Jeśli zdecydowaliście, aby sesja była przeprowadzona w innym dniu, raz jeszcze trzeba będzie udać się do kosmetyczki i salonu fryzjerskiego, bo przecież chcecie zdjęciach wyglądać jak najlepiej, prawda? I zresztą słusznie, bo lepszej pamiątki ze ślubu nie dostaniecie.

Odpowiednie miejsce do sesji zdjęciowej

Istotnym elementem jest tutaj miejsce przeprowadzenia sesji. Zdać możecie się w tym wypadku na siebie i wybrać coś osobiście lub fotografa, który wybierze miejsce sesji. Jednak nawet i w takiej sytuacji warto jest mu pomóc i sprecyzować swoje oczekiwania. Podpowiedzcie mu, czy ma to być klimat miejski, industrialny czy może plener w przyrodzie. Każdy fotograf ma przynajmniej kilka lokalizacji, a więc określenie klimatu będzie połową sukcesu. Pamiętajcie też o tym, że niekiedy wykonywanie sesji w danym miejscu wymaga pozwolenia. Dlatego tym bardziej warto jest zdać się na fotografa ślubnego, który jest zaznajomiony z tą tematyką.

Na koniec najważniejsze, a więc dobra atmosfera. Pamiętajcie, że nawet najlepszy retusz zdjęć nie ukryje melancholii. Bądźcie uśmiechnięci i pełni energii. Naturalność także jest jak najbardziej wskazana.

Tekst i zdjęcie: Jarosław Knapek - profesjonalne sesje ślubne, fotografia reklamowa i produktowa.
www.jaknapek.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza gocha poniedziałek, 31 październik 2016 19:51 napisane przez gocha

    Plener to kwestia indywidualna, jedne pary mają na niego jakiś pomysł inne zdają się na swojego fotografa, dlatego trzeba wybrać takiego który jest otwarty na różne rozwiązania ale ma też swoje pomysły. u nas zdjęcia robiła aneta i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Skomentuj