×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 183.

„Jaka piękna panna młoda!" – czyli co sprawi, że olśnisz gości

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu, więc oczywiście chcesz wyglądać olśniewająco. Jako fotograf i jako kobieta, zwracam dużą uwagę na wygląd panny młodej oraz całą oprawę ślubu.

Wszystko czego potrzebujesz, aby oczarować swoich gości, to nieco przygotowań i podjęcie kilku wyborów. Aby Ci pomóc, przygotowałam kilka prostych rad, żebyś wyglądała jak najlepiej.

Suknia ślubna: od czego innego mogłabym zacząć! Wzrok wszystkich będzie skierowany na Ciebie, a piękna suknia to klucz do sukcesu! Wybierz strój, który podkreśla w Tobie to co uwielbiasz i ukrywa to, co ci się nie podoba. Jeśli nie masz doświadczenia w doborze fasonów, poproś o pomoc konsultantkę w salonie. Nie bój się przymierzać odważniejszych propozycji. W końcu nic Cię to nie kosztuje. Bądź niepowtarzalna! To, że wiele salonów proponuje obszerne suknie z krynoliną, nie znaczy, że nie będziesz wyglądała fenomenalnie w koronkowej sukni w stylu retro.

Welon/ozdoby do włosów: Wpinać czy nie wpinać, oto jest pytanie! Welon to piękna ozdoba i masz tylko jedną okazję aby go włożyć. Jednak nie do każdej fryzury będzie on pasował. Czasami warto z niego zrezygnować na rzecz - bardzo efektownego – toczka lub niebanalnej ozdoby. Pamiętaj że lepiej nie łączyć skomplikowanej fryzury z welonem oraz dużą ilością ozdób. Zrezygnuj też z wszelkiego rodzaju brokatu do włosów. Najprawdopodobniej będzie się zsypywał i ostatecznie cała twarz będzie się świecić.

Makijaż: średnio panna młoda jest fotografowana 400 razy w dniu jej ślubu. Profesjonalny makijaż jest koniecznością. Nie przesadzaj i nie wybieraj zbyt przerysowanego makijażu, ale pamiętaj aby nie był on też zbyt słaby. Na zdjęciach będziesz wyglądała wówczas jakbyś go w ogóle nie miała.

Kwiaty: Gdy idziesz do ołtarza, czy chcesz, aby goście patrzeli na Ciebie czy na kwiaty? Bukiety ślubne są piękne, ale kwiaty powinny być dodatkiem, a nie tkwić w centrum uwagi. Nie wybieraj więc zbyt okazałych bukietów.

Biżuteria: Tu sprawa jest prosta, nie przesadzaj. Jeśli Twoja suknia ma aplikacje lub zdobienia i dołożysz do niej kolczyki, naszyjnik, bransoletkę, ozdoby do włosów, welon, zdobione rękawiczki, a do tego jeszcze bolerko.... Nie musze chyba pisać nic więcej. Posłuchaj rady Coco Chanel - „ mniej znaczy więcej."

Buty: buty do ślubu konieczne muszą być białe, dobrane idealnie pod kolor sukienki – nieprawda! Niestety często oferta butów ślubnych jest bardzo uboga. Z jakiegoś względu producenci wciąż tworzą pantofle, które przypominają większą wersję butów komunijnych. Nie bój się zaszaleć i wybrać czegoś odważniejszego. Możesz naleźć fantastyczne buty nie tylko na dzielę ślubnym. Jeśli lubisz nowości, zaszalej z kolorem. Kolorowe buty założone do sukni ślubnej wyglądają bajecznie.

Samopoczucie: Pij dużo wody i nie chodź głodna. Wiem, że przedślubna gorączka często sprawia, że nie jesteś w stanie przełknąć kęsa. Jednak zwłaszcza w upalne dni, pod wpływem ciepła i emocji, łatwo jest zasłabnąć. Zatem w pierwszej kolejności zadbaj o swoje zdrowie.

Praktyka czyni mistrza: kilka tygodni przed ślubem zrób próbny makijaż oraz fryzurę. Jeśli chcesz założyć welon, również go przymierz. Weź ze sobą zaufaną i szczerą przyjaciółkę. Niech zrobi ci kilka zdjęć. Nie musza być profesjonalne, możecie użyć nawet telefonu komórkowego. Takie próby to nie tylko dużo zabawy, ale co ważniejsze, dają wyjątkową okazję aby zobaczyć, jak długo trzeba czekać na efekt końcowy. Jak długo Twoje włosy będą dobrze się układać, a makijaż wygląda świeżo. No i oczywiście jak wszystkie elementy współgrają ze sobą.

Wreszcie, należy pamiętać, że głównym celem w dniu ślubu jest... wyjść za mąż! Suknia, kwiaty, włosy, buty, dekoracje, itp. to tylko szczegóły.

Najważniejsze, aby pamiętać, by dobrze się bawić. Tak długo, jak będziesz cieszyć się dniem, zdjęcia pokażą, jak jesteś piękna.

Tekst oraz fotografie: ekspert portalu abcslubu.pl Agata Kwiecień

www.agatakwiecien.pl

www.facebook.com/kwiecienstudio

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj