Podziękowanie dla rodziców Młodej Pary - pomysły narzeczonych i kamerzysty na wesele

Podziękowania dla rodziców to jedna z kilku popularnych form filmowych realizowanych w ramach działań zamówionego kamerzysty na wesele

Niejednokrotnie narzeczeni szukają inspiracji filmowych wśród dotychczasowych realizacji różnych kamerzystów weselnych, na forach tematycznych, wśród znajomych czy po prostu ufając pomysłowości wybranego kamerzysty ślubnego.

Kadr filmowy: Marry Me studio

Interesujące jest również, że najmniejszym zainteresowaniem cieszą się formy, w których przyszli Państwo Młodzi  wypowiadają bezpośrednio do kamery swoją wdzięczność, przemyślenia. Najczęstszą przyczyną wskazaną przez zapytane pary okazały się brak zdolności narratorskich czy krępacja przed wygłaszaniem często osobistych deklaracji lub po prostu obawa przed uzyskaniem nieinteresującej formy podziękowań (tzw. "gadające głowy").           
Ciekawym rozwiązaniem okazały się coraz popularniejsze formy podziękowań dla rodziców, podczas których narzeczeni przedstawiają kluczowe hasła na kartkach papieru.

Kadr filmowy: Marry Me studio

W ten sposób przygotowane filmy pozwalają uniknąć krępujących wypowiedzi, których projekcja odbywa się najczęściej przy pełnej sali gości weselnych natomiast umożliwiają dostarczenie interesującej choć okrojonej treści skierowanej bezpośrednio do rodziców Państwa Młodych. Vimeo czy Youtube obfitują w przeróżne wersje filmów, gdzie przyszli Nowożeńcy prezentują na trzymanych kartkach różne ważne dla nich hasła, jednak poszukiwanie kolejnych inspiracji, pomysłów na ukazania wdzięcznoścmi rodzicom na filmie powinno trwać nieprzerwanie przyczyniając się do rozwoju poziomu filmów, pomysłowości twórców oraz konkurencyjności kamerzystów na wesele.
Aktualna realizacja filmowego podziękowania dla rodziców autorstwa Marry Me Studio, którego kadry wykorzystano w  niniejszym artykule, jest ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym uniknięcie krępujących recytacji, a jednocześnie wykraczającym poza typowe korzystanie z papieru, jako nośnika kluczowych haseł.

Kadr filmowy: Marry Me studio

Jak powszechnie wiadomo, wszelka wdzięczność najszczerzej się sprawdza jako czyn, nie jako same słowa. Można sobie więc wyobrazić film podziękowanie dla rodziców, na którym Nowożeńcy wyrażają swoją wdzięczność poprzez ciekawie sfilmowane symboliczne czyny. Połączenie obu aspektów, a więc słów wyrażonych poprzez czyny prawdopodobnie umożliwiłoby uzyskanie interesującego filmu. Prawdopodobnie, ponieważ wciąż pozostaje to kwestią gustu odbiorców i zamawiających.        
Należy jednak pamiętać o tzw. target audience, czyli o docelowym odbiorcy filmu. Częściowo są to zamawiający, czyli Państwo Młodzi, dodatkowo publiczna projekcja podczas wesela może sugerować, że pośrednimi odbiorcami będą także wszyscy goście, szczególnie najbliższa rodzina. Jednakże tak naprawdę odbiorcą docelowym są rodzice, o czym się niestety niejednokrotnie zapomina podczas zbierania materiału do filmu,  edycji, doborze muzyki.
Decydując się na prezent dla bliskiej osoby często wybieramy prezent, który się podoba nie temu, dla kogo jest przeznaczony, ale kupującemu. Starajmy się pamiętać, komu zrealizowany film ma sprawić przyjemność i radość.

Kadr filmowy: Marry Me studio

Pamiętajmy również o muzyce pomimo, że najczęściej gusty "młodych" są różne od ich rodziców, to nie zapominajmy, komu chcemy sprawić przyjemność i dla kogo jest to, co robimy.         
Podsumowując realizację tzw. Podziękowania dla rodziców zaleca się, aby według uznania spróbować choć delikatnie odstąpić od powszechnych standardów prezentowanych na popularnych kanałach video, choćby poprzez zastosowanie wspomnianego elementu czynu, akcji angażującej Nowożeńców. Pozwoli to urozmaicić treść filmu oraz zaznaczyć zaangażowanie Nowożeńców w to, co chcą przekazać swoim rodzicom. Dodatkowo, oprawa muzyczna, która może przyczynić się nawet w połowie do sukcesu odbiorczego filmu, a więc radości na twarzach rodziców, do których jest skierowany film.         
Z pewnością bardziej atrakcyjną wizualnie formą wyrażenia uczucia miłości będzie napis graffiti na ścianie zarejestrowany "na żywo", niż kartka papieru trzymana w rękach z napisem "Miłość" czy "kocham".
To samo dotyczy usypywania z symbolicznej soli czy cukru poszczególnych wyrazów.

Kadr filmowy: Marry Me studio

Również czasochłonne malowanie kolorową kredą po asfalcie czy ścianie kamienicy z pewnością w większym stopniu przekaże zaangażowanie Narzeczonych w t,o co chcą przekazać, niż wspomniana kartka papieru z gotowym napisem.
Ostatnim elementem, który również wpływa na jakość przedstawianych w ten sposób uczuć, są faktyczne i szczere emocje towarzyszące realizacji (radość, skupienie, koncentracja, dążenie do perfekcji, dokładność) dobrze oddające wspomniane już zaangażowanie "Młodych".

Kadr filmowy: Marry Me studio

Konkludując, kamerzyści na wesele i narzeczeni, wytężcie wyobraźnię w poszukiwaniu ślubnych inspiracji filmowych. Wówczas z pewnością uzyskacie niezapomniany i niepowtarzalny efekt końcowy.

Tekst: właściciel Marry Me Studio

MarryMeStudio.pl | KamerzystaNaWesele.com

 

Właściciel Ownstyle Films oraz Marry Me Studio, autor filmów dokumentalnych, teledysków, sportów ekstreme, spotów reklamowych czy wreszcie artystycznych filmów ślubnych. Zwolennik faktów, przeciwnik pustych obietnic bez pokrycia. Wspierany przez filmowe marki jak Glidecam, Adobe, GoPro, Benq, Prolite oraz zdobywca 8 nagród na festiwalach filmowych. Pierwszy w Europie autor filmu wyemitowanego w całości w środkach publicznego transportu osiągając ponad 16 milionów obejrzeń. Praktyk i znawca z dziedziny między innymi pozyskiwania sponsoringu w filmie. Absolwent Edinburgh Napier University

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj