Niezwykła ślubna sesja zdjęciowa

Zdjęcia jakich nikt jeszcze nie miał - czy chcesz mieć taką sesję? Jak to zrobić? Jak trafić na fotografa, który wyczaruje coś absolutnie niezwykłego?

Sprawa wydaje się prosta… Znaleźć odpowiedniego człowieka w Internecie, a może lepiej poradzić się doświadczonych koleżanek. Jednak czy na pewno to takie proste? Stron z fotografią ślubną są tysiące, kto próbował szukać, ten wie ile czasu zajmuje znalezienie tego najlepszego fotografa, tego jedynego! Zatem czym się kierować, na co zwracać uwagę, by nie żałować wyboru?

Po pierwsze: nie sugeruj się wynikami wyszukiwarek internetowych. To, że fotograf jest w nich na pierwszej stronie wcale nie oznacza, że jest najlepszy. Oznacza to tylko tyle, że wydaje kasę na pozycjonowanie się w Internecie.

Po drugie: jeśli szukasz na forach, w portalach internetowych, czytasz opinie innych, zawsze w miarę możliwości zweryfikuj sam to, co przeczytasz.

Po trzecie: kiedy już przekopiesz się przez setki stron, zrób sobie listę kilku wybranych fotografów.

Po czwarte: zapoznaj się dokładnie z fotografiami na stronie i sprawdź, czy fotograf pokazuje całe sesje i reportaże ślubne. Wielu fotografów prezentuje tylko kilka starannie wybranych i wyretuszowanych perełek. Kilka, czy kilkanaście dobrych zdjęć nie świadczy o absolutnej wyjątkowości fotografa. Kilka dobrych zdjęć udało się zrobić nawet Tobie, a przecież nie jesteś fotografem ;) Tobie zależy na zdjęciach zapierających dech w piersiach, więc szukaj fotografa, którego całe portfolio zapiera dech w piersiach!

Po piąte: idealnym rozwiązaniem jest wcześniejsze spotkanie i rozmowa z fotografem. Nawet jeśli nie ma takiej możliwości, skontaktuj się telefonicznie lub via skype i porozmawiaj. Przedstaw swoje oczekiwania i poproś fotografa o kilka propozycji sesji. Sprawdź, jak bardzo jest kreatywny, czy w ogóle jest? To naprawdę ważne! Od tego zależy, czy będziesz mieć zdjęcia, jakie wykonał już wielu innym parom w tych samych miejscach, w tych samych ustawieniach. A Ty przecież pragniesz wyjątkowych, oryginalnych, tylko Twoich zdjęć.

Dowiedz się, czy fotograf jest odważny, czy lubi eksperymentować – to zapowiedź ciekawej sesji.

Sesja ślubna tylko wtedy jest niezwykła, gdy oprócz białej sukni i welonu pokazuje jeszcze coś innego. Zdjęcia wtedy są ciekawe, gdy czuć na nich emocje, gdy bawią dowcipem, gdy całość jest piękną kompozycją albo gdy grają na nich kolory. Dobrym testem na to, czy będą to niezwykłe zdjęcia, jest wyobrażenie sobie pary młodej na oglądanych fotografiach bez strojów ślubnych w normalnych ubraniach. Czy wtedy są dalej takie ciekawe, niezwykłe?

Jeśli nie, porada nr 6: kontaktujemy się z kolejnym fotografem z listy. I robimy to tak długo, aż zobaczymy zdjęcia zapierające dech w piersiach i spotkamy człowieka kreatywnego z nieograniczoną fantazją. Zdjęcia niezwykłe, to takie, które dobrze będą wyglądały nie tylko w Twoim albumie ślubnym, ale także na ścianie galerii sztuki!

Ekpert portalu abcslubu.pl - Ela Barteczko / Pracownia Fotografii Ela i Michał Barteczko
www.barteczko.pl
Zapytaj naszego Eksperta o więcej szczegółów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj