Film ze ślubu na Facebook’a - czy to możliwe?

Wbrew niektórym przekonaniom skrót filmowy ze wszystkich wydarzeń towarzyszących ślubowi a więc przygotowanie, błogosławieństwo, sesja plenerowa , ceremonia, wesele, może w pełni oddawać klimat oraz charakter całego filmu.

Chociaż jest to film w pigułce, gdyż trwa od 3 do nawet 6 minut to odpowiednio zmontowany może okazać się niezapomnianą wizytówką z całego wydarzenia, która z chęcią będzie rozsyłana wśród znajomych świeżych Nowożeńców.

The Best of, którego dokładniejsza charakterystyka była już przedstawiania w ostatnim artykule w ciekawy sposób wprowadza w klimat i wydarzenia, jakie miały miejsce podczas tego wspaniałego dnia. Istotne jest, aby wybrane ujęcia były tymi najładniejszymi, najbardziej wymownymi, jednocześnie nie nudziły widza, ale w ciekawy sposób opowiedziały całą historię tego dnia.

Kadr filmowy: Marry Me Studio

Ważne jest również, aby dobrana muzyka pasowała do prezentowanych zdjęć filmowych, czy charakteru Pary oraz aby oko edytora filmowego nie było pozbawione wrażliwości, jak również wyczucia podczas etapu postprodukcji idealnie dopasowanej do także stosownie dobranej muzyki. Tak przygotowana forma skrótowa, a więc trailer, zwiastun, highlights czy wreszcie The Best of z pewnością w bardzo trafny sposób przeniesie Nowożeńców, ich znajomych, czy znajomych ich znajomych w tamten dzień i miejsce, przywołując wspomnienia czy rekonstruując niezapomniane chwile i przeżycia osób obecnych.

Kadr filmowy: Marry Me Studio

Urozmaiceniem będą z pewnością rozsądnie wybrane wydarzenia, ujęcia, tzw. smaczki, które umiejętnie przywołają atmosferę, jaka towarzyszyła temu dniowi. Nie wszystkie studio filmu ślubnego zajmujące się filmowaniem wesel realizują taką formę teledysku ślubnego, dlatego dobrze jest zwrócić uwagę jeszcze podczas wyboru kamerzysty na wesele czy nasz kamerzysta na wesele posiada taki element videokamerowania ślubnego w swojej ofercie. Ponadto, jak wiadomo filmy ślubne są generalnie formami niedostępnymi dla nieznajomych danej Pary Młodych, jednak forma filmu ślubnego, jaką jest The Best of, pozwala podpatrzeć nie tylko znajomym Nowożeńców, na jakiej sali się bawiono, jaki był wystrój i jak się sala prezentowała, ale też jak się prezentował kościół, w którym miała miejsce ceremonia, czy był wystarczająco jasny oraz jak się sprawił zespół weselny czy dj.

Kadr filmowy: Marry Me Studio

Oczywiście skrót filmu przedstawia wybrane fragmenty według uznania montażysty, jednak na pewno jest to element, na który z wielu omówionych powodów warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do obejrzenia przykładowego The Best of jako publicznej wersji filmu ślubnego w pigułce, czyli idealną propozycję na Facebook’a dla znajomych i…. nieznajomych.

Tekst: właściciel Marry Me Studio

MarryMeStudio.pl | KamerzystaNaWesele.com

 

Właściciel Ownstyle Films oraz Marry Me Studio, autor filmów dokumentalnych, teledysków, sportów ekstreme, spotów reklamowych czy wreszcie artystycznych filmów ślubnych. Zwolennik faktów, przeciwnik pustych obietnic bez pokrycia. Wspierany przez filmowe marki jak Glidecam, Adobe, GoPro, Benq, Prolite oraz zdobywca 8 nagród na festiwalach filmowych. Pierwszy w Europie autor filmu wyemitowanego w całości w środkach publicznego transportu osiągając ponad 16 milionów obejrzeń. Praktyk i znawca z dziedziny między innymi pozyskiwania sponsoringu w filmie. Absolwent Edinburgh Napier University.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj