Rola światła w fotografii ślubnej czyli zdjęcia światłem malowane

Światło tworzy fotografię, światło buduje klimat, światło podkreśla walory.

Pamiętajcie o nim kiedy będziecie planować swój wielki dzień, ponieważ światło może również zepsuć wasze zdjęcia. Światło także potrafi pokazać fotografie, na których nie będzie klimatu, jaki chcieliście osiągnąć, światło uwypukli Wasze mankamenty, podkreśli to, co chcieliście ukryć.

Skoro więc tak wiele zależy od światła, może warto zaplanować poszczególne elementy dnia ślubu również przez pryzmat światła, jakie będzie was otaczało? Jak to zrobić? Na co zwracać uwagę?

Przeczytajcie…

- Przygotowania do ślubu – zadbajcie jeśli to możliwe, aby odbywały się w jasnym pomieszczeniu, najlepiej z naturalnym światłem. U fryzjera, wizażystki zarezerwujcie sobie miejsce najbliżej okna.

- Ceremonia zaślubin – upewnijcie się czy w kościele będą świeciły się wszystkie światła. Zdarza się czasem w niektórych świątyniach, że ze względu na kameralny charakter uroczystości, czy też ze względów ekonomicznych tylko część świateł jest włączona. Warto również odwiedzić kościół wcześniej, podczas innego ślubu i zobaczyć, czy miejsce w którym będziecie siedzieć jest dobrze oświetlone. Pewnie nie będziecie mieć wpływu na całkowitą zmianę miejsca, jednak czasem przesunięcie krzeseł o 50 cm w jedną, czy drugą stronę robi dużą różnicę.

- Życzenia – najczęściej składane są po uroczystości zaślubin przed kościołem lub USC. Jeśli dzień jest bardzo słoneczny, a słońce jest jeszcze wysoko na niebie, przesuńcie się do cienia.

- Przyjęcie weselne – tutaj najistotniejszym elementem jest odpowiednie oświetlenie sali tanecznej, ale nie tylko. Bardzo często zdarza się, że zespół muzyczny, czy DJ posiadają oświetlenie, jednak nie zawsze tak jest. Nie pozostawiajcie tego elementu przypadkowi, zapytajcie, upewnijcie się! Bez dobrego światła na przyjęciu często nawet najpiękniejsze wnętrza i najfajniejsza zabawa nie będą wyglądać tak atrakcyjnie, jak na to zasługują.

- Plener ślubny – wybierzcie świadomego fotografa, który widzi, „czuje” światło i potrafi je wykorzystać na zdjęciach. Sprawdźcie to.

Zobaczcie, jak pięknie mogą wyglądać wasze fotografie, kiedy świadomie podejdziecie do aspektu oświetlenia!

* Autor tekstu: Ekspert portalu abcslubu.pl - Ela Barteczko
* Autor fotografii: Ela i Michał Barteczko / www.barteczko.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj