"Słodki stół" na wesele - jako dodatek czy forma podania ciast weselnych?

''Słodki stół", czyli inaczej "candy bar" to nazwa usługi aranżacji słodkości na weselach, choć nie tylko. Słodkie stoły świetnie sprawdzają się na urodzinach, chrzcinach, komuniach czy wieczorach panieńskich.

Pary Młode organizując swój ślub i wesele, z roku na rok, przywiązują coraz większą wagę do detali. Tym samym, do sposobu podania posiłków, jakości obsługi, a dalej idąc, aranżącji słodkich bufetów.

słodki stół na wesele , Kraków słodki stół na wesele , Kraków
Słodki stół na wesele


Skąd pomysł na "sweet table"? Oczywiście, idea aranżacji tematycznych,słodkich bufetów przyszła do nas zza oceanu, ale od kilku lat świetnie ma się również u nas, na naszym rynku ślubów i wesel. I bardzo dobrze! Powoli odchodzi się od suto zastawionych stołow weselnych, gdzie stawia się dania jedno, obok drugiego, nie patrząc na estetykę i wygląd stołów weselnych. W myśl tej zasady, tak jak wcześniej wiejskie stoły, tak teraz słodkie stoły aranżuje się w miejscu do tego przeznaczonym, używając wyobraźni i pomysłu, by stół był atrakcją dla gości weselnych.

Słodki stół jako forma podania ciasta na weselu
Często Pary Młode pytają co zrobić z ciastem weselnym, które jest wpisane w menu weselne i zwyczajowo stawiane na paterach na stołach. Nie ma odpowiedzi jednoznacznej, ale można to spokojnie pogodzić.
Wybierając tematyczny słodki stół lub candy bar w danym kolorze, całość aranżacji powinna być spójna. To klucz sukcesu. Zatem, decydując się na kolor przewodni słodkich aranżacji należy myśleć, które z ciast będzie pasowało barwą. Każde z ciast można posypać lekko cukrem pudrem, oblać kolorowym lukrem, czekoladą czy przygotować galaretkę w kolorze pasującym do całości. Cukiernie i miejsca na wesele zwykle są bardzo elastyczne i odpowiadają na potrzeby Par Młodych.
Co daje taka zmiana? Poniekąd oszczędności. Mając do dyspozycji ciasta weselne, słodki stół staje się wtedy pełniejszy i każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Żelki będą podjadać maluchy, a tradycyjny makowiec spotka się z uznaniem cioć i babć.

słodki stół na wesele , Kraków słodki stół na wesele , Kraków
słodki stół na wesele , Kraków słodki stół na wesele , Kraków
Candy bar na wesele


Słodki stół jako atrakcja na wesele

Nie ulega wątpliwości, że pięknie zaaranżowane "słodkie stoły" są wielką atrakcją dla gości weselnych. Tematyczne karteczki, papierowe rozetki, świece i cała aranżacja cieszą oko nawet najbardziej ortodoksyjnego gościa. W zależności od możliwości finansowych, mogą przybierać różne formy. Jednak to aranżacja jest podstawą sukcesu słodkiego stołu, a niekoniecznie ogromny budżet. Oczywiście słodki stół musi smakować, a słodkości na nim muszą być wysokiej jakości, natomiast można sobie świetnie radzić w małych kwotach mając doświadczenie w ich przygotowaniu.

Jednak jak to w życiu, jeśli ma się większe zapasy gotówki, na więcej można sobie pozwolić. Słodki stół zyskuje na pewno, kiedy są na nim muffiny czy cupcake's  pasujące do całości, bawiące się w towarzystwie kolorowych makaroników. Czasem dodatkowe 10-20% kwoty pozwoli na poruszanie się w nieco innej przestrzeni. Warto założyć sobie wcześniej budżet, bo doświadczony dekorator słodkich stołów przy pierwszym spotkaniu nakreśli możliwości i będzie się poruszał w ramach założeń.

Czy słodkie stoły będą hitem atrakcji na wesele w 2015?
Wydaje się, że rok 2015 będzie najlepszym z dotychczasowych. Widać to w ilości zapytań, ale też w kreatywności, głównie Panien Młodych. Świetnie, bo słodkie stoły cieszą nie tylko ciało, ale i duszę.

Słodki stół na wesele Słodki stół na wesele
Różowy słodki stół
Różowy słodki stół Czerwony słodki stół
Czerwony słodki stół
Czarny słodki stół Czarny słodki stół
Czarny słodki stół Urodzinowy słodki stół
Czarny słodki stół
słodkie stoły
Różowy słodki stół


Tekst i aranżacja słodkości: Słodkie Stoły, Kraków (małopolska)
www.slodkiestoly.pl
Facebook Słodkie Stoły

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Sweet Bar czwartek, 31 styczeń 2019 08:12 napisane przez Sweet Bar

    Myślę, że Słodki Stół - Sweet Bar jest fajnym pomysłem! Niezwykle oryginalna atrakcja, nie koniecznie podyktowana pod dzieci, a wręcz dla dorosłych. http://www.sweetbar.pl

Skomentuj