Dzieci na weselu – jak zorganizować im czas?

Coraz większym zainteresowaniem wśród par planujących organizację wesela, cieszy się usługa zorganizowania czasu dzieciom podczas uroczystości przez wynajęte opiekunki, animatorki. Zajmują się maluchami przez cały czas przyjęcia, dbając o komfort zabawy pozostałych gości. Dziś pokusiliśmy się o wypytanie animatorów praktyków, na co zwrócić uwagę decydując się na tego rodzaju wsparcie.

Dzieci przy osobnym stoliku  

Rada nr 1: Oszacujcie, ile będzie dzieci.

Wynajęcie animatora możliwe jest przy grupie nawet trójki dzieci, jednak liczba maluchów determinuje również inne aspekty związane z opieką, chociażby to, czy zapewniać dzieciom osobny stolik czy odmienne menu. Jeśli na liście gości pojawia się więcej niż 6 dzieci warto pokusić się o takie rozwiązania. Dzieci swobodnie będą mogły jeść nie przykładając nadmiernej uwagi do tego, że coś się wyleje czy zabrudzi. Z pełną swobodą będą mogły smakować przygotowanego dla nich menu. Takie udogodnienie zapewnia komfort dorosłym i najmłodszym weselnikom.

Rada nr 2: Animator na godziny czy na całą noc?

W tym aspekcie nie ma jednoznacznych wskazówek. Jeśli Wasza sala weselna pozwala na wydzielenie jednego pokoju, w którym mogłyby ułożyć się dzieci po zabawie, zawsze warto skorzystać z takiego rozwiązania. Cena kompleksowej usługi z dodatkowym elementem układania dzieci do snu na weselu to ok. 999 zł. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzecie, poinformujcie rodziców w jasny sposób, do której godziny wynajęty przez Was zespół animatorów będzie z dziećmi i o której należy zgłosić się po pociechy.

  Układanie dzieci do snu

Rada nr 3: Poinformujcie rodziców o planie zapewnienia opieki dla dzieci.

Sprawne podejmowanie decyzji o tym, czy przyjmą zaproszenie na Wasze wesele i deklarowanie obecności, zwłaszcza w przypadku Gości posiadających dzieci ułatwia informacją o tym, że będzie na przyjęciu profesjonalista, który zajmie się pociechami. To jest powód, dla którego warto przy wręczaniu zaproszeń wspomnieć o planie zapewnienia opieki dla dzieci. Ważnym elementem jest też wskazanie, że animatorzy są po to, by zapewnić organizację czasu dzieciom, ale przede wszystkim stworzyć komfort zabawy dorosłych Gości. W praktyce animatorzy proszą rodziców, by Ci nie ingerowali w zabawę dzieci, raczej obserwowali ją z dystansu, jeśli już jest to niezbędne. Każde bowiem bezpośrednie przywołanie dziecka powoduje wybicie się z rytmu zabawy, próba złamania tej zasady przynosi odwrotny skutek od celowości zaproszenia animatorów. Dzieci, które mają rodziców na wyciągniecie ręki próbują pokazywać czego się nauczyły podczas zabawy, co zrobiły, to natomiast nie pozwala rodzicom bawić się swobodnie. Jeśli reguły zabawy są jasne łatwiej zaplanować zabawę dzieci.

Wspólne fotografie z bańkami  

Rada nr 4: Spotkaj się z animatorami przed weselem.

Warto spotkać się z animatorami przed weselem, opowiedzieć o maluchach, jeśli macie wiedzę na ich temat. Przede wszystkim wyklarujcie swoje oczekiwania. Czy zależy Wam na tym, żeby dzieci bawiły się osobno, wyłącznie w swoim gronie, czy macie życzenie, żeby obecność dzieci przeplątała się z zabawami dorosłych. Wybór tej drugiej opcji daje szansę np. na przygotowanie niespodzianki dla Młodej Pary. W czasie, gdy chociażby odpoczywa orkiestra albo goście oczekują na deser, maluchy mogą zaprezentować to, czego się nauczyły z animatorami. Może to być seria zabawnych fraszek o świeżo poślubionych albo szalony układ choreograficzny czy wystawa prac dedykowana młodym.

Autor: Specjalista portalu abcslubu.pl, Dorota Król-Żmuda

Fot. Dzieci na weselu

www.dziecinaweselu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj