Wesele w święta: propozycja zabawy dla najmłodszych gości weselnych

Konieczne sprawdźcie w praktyce zabawę weselną dla dzieci, jaką podpowiadają animatorzy weselni.

Dzieci na weselu z powodzeniem mogą wykorzystać czas, gdy odpoczywa orkiestra lub dj i poczęstować pozostałych Gości własnoręcznie zdobionymi piernikami. Pomysł świetnie się sprawdza na weselach organizowanych w okolicach świąt. Warsztaty cukiernicze, prowadzone przez animatorów uczą dzieci technik zdobienia świątecznych pierników korzennych. Młodzi weselnicy specjalnymi lukrowymi pisakami i kolorowymi posypkami stroją pierniki.

Warto zapewnić maluchom serwetki, talerzyki, mokre chusteczki, a dla najmłodszych fartuszki chroniące przed zabrudzeniem odzieży. Zapach pierników doskonale podkreśla atmosferę czasu świątecznego. Dzieci, nawet te najmłodsze, chętnie biorą udział w zabawie. Na koniec realizacji zadania pierniki trafiają na szwedzki stół, gdzie wszyscy uczestnicy wesela mogą skosztować dzieła cukierniczego najmłodszych. Pierniki znikają szybciej niż nie jeden weselny tort.

Pierniki możecie upiec samodzielnie lub kupić gotowe w sklepie, choć te ostatnie często są zbyt kruche lub już przyozdobione lukrem, co psuje całą zabawę.

Dodatkowym pomysłem stosowanym przez animatorów jest przebranie dzieci za kelnerów, którzy z przewieszonymi białymi opaskami na ręku i czapkami kucharskimi roznoszą do stołów swoje dzieła.

Zachęcamy do testowania zabawy i nadsyłania zdjęć z Waszych uroczystości weselnych na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dorota Król-Żmuda
Specjalista portalu abcslubu.pl

www.dziecinaweselu.pl

Fot. Dzieci na weselu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj