Jak zamówić taneczne buty ślubne Akces Dance - poradnik krok po kroku

Buty taneczne na ślub to bardzo dobry wybór dla każdej Panny Młodej. Są wygodne, stabilne, a przede wszystkim mogą zostać wykonane na zamówienie i idealnie dopasowane do stylizacji Panny Młodej. Jak wygląda proces przygotowania butów ślubnych tanecznych na specjalne zamówienie w Akces Dance? Przedstawiamy go poniżej, krok po kroku - zapraszamy!

ślub wesele buty taneczne ślubne buty na ślub taneczne wygodne buty ślubne Akces Dance Buty ślubne taneczne - Akces Dance
Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Krok 1. - wybierz interesujący cię model obuwia tanecznego na ślub

Na tym etapie powinnaś zdecydować, czy szukasz sandałów, czy obuwia zabudowanego. Model butów tanecznych z Akces Dance może zostać wykonany w dowolnej wybranej przez Ciebie konfiguracji. W pierwszej kolejności zatem zastanów się nad tym, jakiego rodzaju obuwia szukasz - możesz wybierać spośród trzech rodzajów obuwia: sandałów, czółenek lub butów zabudowanych na czubku czy pięcie.

ślub wesele buty taneczne ślubne buty na ślub taneczne wygodne buty ślubne Akces Dance Buty ślubne taneczne - Akces Dance
Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Krok 2 - wybierz materiał i kolor tanecznego obuwia na ślub

...a jest z czego wybierać! W ofercie Akces Dance znajdziesz  około 400 materiałów w różnorodnej kolorystyce i fakturze, zgodnych z aktualnymi trendami danego sezonu. Możesz wybierać materiały spośród satyn, skór naturalnych, materiałów brokatowych oraz skór ekologicznych. Jeśli zdecydujesz się już na konkretny materiał, czas na wybór koloru obuwia do ślubu. Wybierając kolor butów do ślubu powinnaś pamiętać o najważniejszej zasadzie - kolor butów ślubnych nie powinien być jaśniejszy od tego, z którego wykonana jest twoja suknia ślubna - jaśniejsze buty powodują wrażenie „brudnej”, nieświeżej sukni, dlatego szukaj nieco ciemniejszych odcieni.

Jeśli zależy ci na doborze koloru najbardziej zbliżonego do sukni ślubnej, warto porównać skrawek materiału w odcieniu sukni z materiałami obuwniczymi. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz ograniczać się do wyboru tylko jednego materiału. W Akces Dance często tworzone jest obuwie, które ma główny- bazowy kolor, a niektóre jego elementy wykonane są z zupełnie innych materiałów, dobranych na przykład do koloru dodatków ślubnych lub motywu przewodniego ślubu i wesela. Akces Dance posiada największy wybór materiałów obuwniczych w Polsce, dlatego znalezienie odpowiedniego koloru obuwia ślubnego nie będzie stanowić problemu.

ślub wesele buty taneczne ślubne buty na ślub taneczne wygodne buty ślubne Akces Dance Buty ślubne taneczne - Akces Dance
Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Krok 3 - czas na wybór wysokości i rodzaju obcasów butów tanecznych

Najważniejsze na tym etapie jest dobranie odpowiedniej wysokości obcasów tak, aby były one komfortowe w użytkowaniu przez kilkanaście godzin. W ofercie Akces Dance znajdziesz kilka rodzajów obcasów, które zostały wybrane w pierwszej kolejności pod kątem bardzo dobrej stabilności. Możesz wybierać spośród szerokich obcasów klockowych, słupkowych o średniej szerokości, obcasów szpilkowych z rozszerzanym, stabilnym flekiem, a także klasycznych obcasów- szpilek.

Po wyborze rodzaju obcasów przychodzi czas na dobór ich odpowiedniej wysokości. Każdy z dostępnych rodzajów ma kilka proponowanych wysokości -  możesz wybierać wysokość obcasów od 1,5cm nawet do 10cm. Dla  Panien Młodych najlepszym wyborem jest wysokość 7 cm, która zapewnia wygodę, ale również elegancki wygląd obuwia.

ślub wesele buty taneczne ślubne buty na ślub taneczne wygodne buty ślubne Akces Dance Buty ślubne taneczne - Akces Dance
Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia


Krok 4 - wybierz rodzaj podeszwy obuwia tanecznego do ślubu 

Typowe obuwie taneczne charakteryzuje się miękką podeszwą welurową, która zmniejsza wagę obuwia, a jednocześnie zwiększa elastyczność całego obuwia, zapewniając swobodną pracę stopy. Ważne jest, by pamiętać, że  ten rodzaj podeszwy sprawdzi się tylko w warunkach wewnętrznych, w przypadku uroczystości weselnej będzie świetnym wyborem jako obuwie do przebrania po ceremonii zaślubin.

Szukając obuwia na ceremonię ślubną możesz wybrać  podeszwę uniwersalną, a więc taneczno-wizytową. W Akces Dance znajdziesz 2 rodzaje takich podeszew: styrogumowa oraz poligumowa. Obie mogą być używane w każdych warunkach, również zewnętrznych w styku z wilgocią czy ostrą nawierzchnią, dlatego każda z nich sprawdzi się podczas ślubu. Są one nieco twardsze od klasycznej tanecznej podeszwy welurowej, jednak nadal są bardziej elastyczne niż podeszwy w tradycyjnych butach z „sieciówek”. Najważniejszą cechą tego rodzaju podeszew jest jednak ich kontrolowany poślizg, który przydaje się na parkiecie - nie są one ani za śliskie, ani zbyt „tępe”.

Jeśli buty z Akces Dance będą twoimi jedynymi butami ślubnymi, wybierz obuwie z podeszwą styrogumową lub poligumową -każda z nich to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się świetnie zarówno podczas ślubu, jak i tańca na przyjęciu weselnym. Najczęściej Panny Młode decydują się na wybór obuwia tanecznego ślubnego z podeszwą poligumową - ze względu na jej mniejszą ścieralność i bardziej eleganckie wykończenie w zestawieniu z podeszwą styrogumową.

ślub wesele buty taneczne ślubne buty na ślub taneczne wygodne buty ślubne Akces Dance Buty ślubne taneczne - Akces Dance
Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Krok 5 - czas na dodatki i elementy ulepszające ślubne obuwie taneczne

Każdy model obuwia ślubnego tanecznego może być wykonany w dowolnych opcjach - standardowe wykonanie zawiera podstawową amortyzację wyściółki oraz futrówkę (wnętrze) wykonane z materiałów syntetyczno-bawełnianych. Na uroczystość weselną, jak i wszystkie imprezy, w których obuwie ma być noszone kilkanaście godzin, zawsze polecamy najwygodniejsze wykonanie, na które składają się 2 ważne opcje:

  • Light Walk czyli dodatkowa amortyzacja na całej długości wkładki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na część największego nacisku – przodostopia (potocznie nazywane śródstopiem). Uczucie jest porównywalne do miękkiej poduszeczki pod stopą. Ta opcja powoduje, że stopy znacznie wolniej się męczą, a także znacznie zmniejsza się ryzyko nagniotków czy odcisków.
  • Exclusive czyli cała futrówka wykona z miękkiej, welurowej skóry naturalnej.

Połączenie tych dwóch opcji to najwygodniejszy standard wykonania obuwia, jaki oferuje Akces Dance i jest najlepszą propozycją na ślub, wesele i inne długie imprezy.

Warto dodatkowo rozważyć także korekcję supinacji - jest to wmontowana niewidoczna dla oka wkładka w konstrukcji obuwia, która ustawia nasze stopy w ruchu liniowym, czego finalnym odczuciem jest niezwykła stabilność obuwia, nawet najcieńszych i najwyższych szpilek. Supinowanie stopy to przechodzenie przez jej zewnętrzne krawędzie, co stanowi nieprawidłowość, mogącą mieć w przyszłości skutki w postaci deformacji kostek, zwiększonych kości halluksowych, a także przeciążenia w stawach i kręgosłupie w odcinku lędźwiowym. Supinowanie łatwo rozpoznać: jeśli w trakcie chodzenia obcas „ucieka” na zewnątrz, to przeważnie jest to ta dysfunkcja, a nie kwestia źle wykonanego obuwia. Jako że supinowanie stopy jest problemem XXI wieku, firma Akces Dance szczególnie zwraca na to uwagę i poleca swój autorski patent, które gwarantuje zupełnie nieporównywalne do innych butów uczucie i komfort użytkowania obuwia.

Jeśli wybrałaś już odpowiednie elementy ulepszające, przyszedł czas na dodatki ozdobne - w Akces Dance masz kilka możliwości dodatkowych zdobień obuwia ślubnego. Popularną opcją jest wybranie klamerki ze zdobnymi cyrkoniami. Wielbicielki błysku ucieszy informacja, że obuwie może również zostać wyklejone kamieniami Swarovskiego, które przepięknie mienią się w świetle. Jeśli w sukni ślubnej pojawia się wiązanie na kokardę, warto także uzupełnić obuwie ślubne o kokardę zakładaną na czubek lub piętę buta ślubnego. W ofercie Akces Dance znajdziesz katalog gotowych wzorów, jednak istnieje możliwość stworzenia dowolnego modelu zgodnie z oczekiwaniami klienta.

ślub wesele buty taneczne ślubne buty na ślub taneczne wygodne buty ślubne Akces Dance Buty ślubne taneczne - Akces Dance
Zdjęcie - Anka Robi Zdjęcia

Krok 6 - zmierz rozmiar i tęgość obuwia ślubnego tanecznego

Przechodzimy do najważniejszego etapu całego zamówienia. Wszystkie zamówienia indywidualne wykonywane są na indywidualną miarę. Długość i tęgość stopy jest dobierana niezależnie. Aby zmierzyć długość stopy, powinnaś stanąć na kartce papieru, odrysować jej ślad długopisem ustawionym pionowo do kartki i podać długość w centymetrach od pięty do najdalej wysuniętego palca.
Tęgość stopy nie powinna być mierzona samodzielnie - aby dobrze wykonać pomiar, powinnaś stać wyprostowana, dlatego do tego zadania zaangażuj narzeczonego lub przyjaciółkę. Przy pomocy metra krawieckiego twój pomocnik powinien zmierzyć obwód stopy na kości halluksowej i tuż za nasadą małego palca. Czynność tę powinnaś wykonać mierząc również przez podbicie stopy. W obu przypadkach metr powinien być lekko dociśnięty do stopy, aby pomiar był dokładny. Wyniki podajemy w centymetrach. Jeśli masz możliwość udania się do salonu firmowego Akces Dance, pomiar stóp zostanie dla Ciebie wykonany bezpłatnie przez specjalistów.

Co dalej?

Po zebraniu wszystkich informacji powyżej Akces Dance przystępuje do przygotowania twojego obuwia ślubnego. Cały proces realizacji zamówienia trwa zwykle około 4 tygodni, dlatego pamiętaj, by złożyć zamówienie na co najmniej kilka tygodni przed ślubem. Miary, które zebraliście, posłużą za wstępne stworzenie modelu twojego obuwia, natomiast główne dopasowanie nastąpi w trakcie przymiarki. Podczas przymiarki klient mierzy obuwie nie w pełni wykonane, natomiast specjaliści Akces Dance dopasowują każdy element obuwia do stopy. Najlepszy rezultat osiągniesz, gdy przymiarka będzie osobista, jednak jeśli nie masz takiej możliwości, pozostaje jeszcze przymiarka wysyłkowa. Po dopasowaniu podczas przymiarki obuwie jest finalnie wykańczane do odbioru. Jeśli w trakcie odbioru zgłoszona zostanie jeszcze jakaś uwaga na temat dopasowania, będzie ona możliwa do wprowadzenia.

Jeśli zdecydowałaś się na zamówienie butów ślubnych tanecznych na miarę w Akces Dance, tu znajdziesz formularz zamówienia krok po kroku- www.akcesdance.pl. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: +48 12 654 91 68. Zapraszamy!

 

Materiał przygotowany przez: Akces Dance,
www.akcesdance.pl


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj