Najmodniejsze buty ślubne

Niegdyś mawiano, że prawdziwą damę poznaje się po butach i rękawiczka.

Choć dziś powiedzenie to nieco straciło na aktualności, przypominamy sobie o nim w momentach tak szczególnych jak ślub. Jakie buty wybrać, by były perfekcyjnym wykończeniem kreacji? Jakie trendy obowiązują w tym sezonie?

Buty muszą być przede wszystkim wygodne. Takie, byś pewnym krokiem szła do ołtarza i swobodnie bawiła się na parkiecie. I choć mogłoby się wydawać, że pantofle pozostaną ukryte pod długą suknią, warto zadbać też o ich wygląd - nie tylko dlatego, że podczas oczepin, będziesz musiała wykupić je od gości.

Na ostro czy na okrągło?
Jeszcze kilka lat temu królowały pantofle zakończony ostrymi, wydłuzonymi noskami. Później uznano je za synonim złego gustu, a ich miejsce na sklepowych półkach zajęły subtelne pantofle z okrągłymi noskami. W tym sezonie szpice niesmiało wracają. W zdecydowanym odwrocie są natomiast noski kwadratowe, choć to bardzo wygodny fason. Jakie wybrać? Pamiętaj, ze szpic optycznie wyszczupla nogę, jednak stopad wydaje się dłuższa. Z tego względu lepiej zrezygnować z ostrych czubków, jesli nosisz rozmiar 40 lub większy.

Wielka odsłona
Jeszcze przed dekada pójście do ślubu w sandałkach było uznawane za gafę. Dziś już nie popełnisz faux pas jeśli biorąc ślub latem założysz odkryte buty. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Pantofle muszą mieć zdecydowanie elegancki i wieczorowy charakter. Taki efekt uzyskasz wybierając buty ze szlachetnego materiału, takiego jak naturalna skóra, atłas czy satyna. W przeciwnym razie pantofle mogą wyglądać na obuwie plażowe. Z tego też względu lepiej wybrać buty z umiarem odsłaniające stopę, zamiast sandałków składających się tylko z kilku cieniutkich paseczków. Szczególnie, że tego typu sandałki są mało stabilne i niekiedy zsuwają się ze stóp. Elegancko będą natomiast wyglądać pantofle typu peep toe, czyli odsłaniające tylko część palców, podczas gdy pozostała część buta jest zabudowana. Wiele Panien młodych obawia się też odsłaniania palców ze względu na ryzyko podeptania w tańcu. W tej sytuacji warto wybrać buty z odkrytą piętą - są przewiewne, a nasze palce pozostaną w bezpiecznym ukryciu. Decydując się na buty odsłaniające stopę, nie zapominajmy o wyjątkowo starannym pedicure. Nie musi to być klasyczny ślubny french, ale paznokcie powinny być perfekcyjnie pomalowane, a stopy wypielęgnowane. Szczegolnie, że do odkrytych butów nigdy nie wkładamy pończoch i rajstop!

Trochę koloru
Najnowszy trend to kolorowe pantofle ślubne. Narodził się jako odpowiedź panującą od lat i nudną biel. Dziś kolorowe akcenty coraz częściej pojawiają się w ślubnych kreacjach; najnowszy trend to czarne akcenty w sukniach ślubnych. Ten pomysł zarezerwowany jest jeszcze tylko dla najodważniejszych; pozostałe Panny Młode chętnie sięgają po takie barwy jak fiolet, fuksja, czy kobalt. Te wyraziste odcienie przełamują biel sukni i tworzą z niej oryginalną i wysmakowaną kreacje. Kolorowe buty powinny być oczywiście elementem przemyślanej całości. Ich barwa może powielać kolor występujący w bukiecie i ozdobach włosów. Kolorowe buty pasują przede wszystkim do nowoczesnych, prostych sukienek. Świetnie wyglądają przy kreacjach krótkich i dynamicznych. Uwaga: kolorowe buty powinny mieć dość prosty fason. Ich dużą zaletą jest też to, jeszcze nie raz będziesz je mogła założyć. Z tego względu to najlepsze rozwiązanie dla osób praktycznych i z fantazją.


Nietypowo i ekstrawagancko
W salonach ślubnych panuje nieśmiertelna klasyka; trudno znaleźć propozycje wykraczające poza typowe pantofle, balerinki i szpilki. Jednak Panny młode uważnie śledzące światowe trendy, poszukują czegoś innego. Obecnie bardzo modne są np. sznurowane botki w stylu wiktoriańskim. Niekiedy pojawiają się oryginalne kozaki ślubne. Bywają też ekstrawaganckie Pary młode, które do ślubu idą w...kolorowych trampkach. Warto jednak pamiętać, że ekstrawaganckie obuwie powinno być dopasowane do naszej osobowości, stylu i charakteru kreacji. Często modne fasony nie każdemu pasują; wiktoriańskie botki dobrze wyglądają tylko na wysokich kobietach o smukłych nogach. W przeciwieństwie do nich klasyczne pantofle pasują każdemu - to ich największa zaleta.

Autor: Anna Błaszczyńska, Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj