Eleganckie buty - jak je zestawić ze ślubnym garniturem?

Eleganckie buty są fundamentem dobrego wyglądu, są wykończeniem całej stylizacji – wisienką na torcie ;), nawet jeśli reszta nie jest idealna, dobre buty zawsze poprawiają ogólne wrażenie. Każdy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej jedną parę klasycznych, eleganckich butów na formalne okazje. W klasycznej elegancji świetnie sprawdza się prostota. Klasyka jest mało podatna na trendy, dobre buty można nosić latami i nie staną się one „już niemodne”.

Model  Katania - Eleganckie buty Betelli podwyższają mężczyznę o 7cm

Ślub jest jedną z takich okazji, która w zależności od formalności, jaką chcemy jej nadać (elegancki ślub we fraku lub wyluzowany ślub w garniturze w kratkę;) wymusza na Panu Młodym założenie eleganckiego obuwia, często tego najbardziej formalnego.

Eleganckie buty najlepiej na skórzanej podeszwie

Obuwie na skórzanej podeszwie jest tym najbardziej elegancki i oficjalnym. Skórzana podeszwa jest cienka, co dodaje butom lekkości. Taka podeszwa „oddycha” i odprowadza część wilgoci na zewnątrz a z upływem czasu dopasowuje się do kształtu stopy, dzięki czemu buty są bardzo wygodne a stopy wolniej się męczą. Eleganckie obuwie ze skórzaną podeszwą świetnie komponuje się ze strojami wieczorowymi na przykład garniturem wieczorowym czy smokingiem. Buty takie, ponieważ są bardziej formalne, będą najlepszym wyborem na wszelkie uroczyste okazje: wesela, oficjalne gale, formalne kolacje i bankiety.

Jakie buty są uważane za najelegantsze

Najbardziej klasycznym modelem obuwia wizytowego są buty typu oksford, w których przyszwa jest wszyta w konstrukcję cholewki, dlatego jest nazywana „zamkniętą”. Buty z zamkniętą przyszwą są uważane za bardziej eleganckie niż te z otwartą. Buty czarne ze skóry licowej są najelegantsze, ogólnie buty wizytowe ciemne są bardziej eleganckie niż jasne. Na wieczorne oficjalne imprezy idealne będą buty czarne, sznurowane bez zbędnych zdobień i dodatkowych przeszyć. To model odpowiedni na elegancki ślub, lecz wymaga ciemnego garnituru (pamiętajmy też, że czarny garnitur zakłada się po godzinie 18.00)

Model Modena - Eleganckie buty Betelli podwyższają mężczyznę o 7cm

Dla osób, które chciałyby wystąpić we fraku lub smokingu czarne oxsfordki powinny być lakierowanie. Właśnie lakierowane buty pasują do tego typu okrycia wierzchniego i bardzo formalnych okazji. Ten typ obuwia dominuje w Europie tam, gdzie klasyczna elegancja jest bardzo ważna.

Model Lord - Eleganckie buty Betelli podwyższają mężczyznę o 7cm

W Polsce najpopularniejsze buty to prosty klasyczny model derby z otwartą obłożyną To buty mniej formalne, natomiast nie ustępują elegancją klasycznym oksfordom.  Jeśli ich krój jest prosty bez dziwnych dodatków czy przeszyć  dobrze sprawdzą się jako elegancki klasyk. Poza tym ze względu na swoją konstrukcję derby mogą być lepszym wyborem dla panów o wysokim podbiciu.

Model Torino - Eleganckie buty Betelli podwyższają mężczyznę o 7cm

Jak dobrać buty do formalności imprezy i do stroju

Do butów mniej lub bardziej formalnych trzeba dobrać garnitur, lub spodnie o podobnym stopniu formalności. Do smokingu odpowiednie będą buty typu Oksford, ale już do zwykłego garnituru można założyć buty typu derby (z otwartą przyszwą). Buty i spodnie powinny być na tym samym poziomie elegancji, wtedy tworzą spójną całość i ogólne wrażenie, że wszystko do siebie pasuje.

Duże znaczenie dla uzyskania dobrego efektu końcowego ma właściwy dobór obuwia do koloru garnituru czy spodni. Moda jest dla ludzi, a nie ludzie dla mody więc nie chodzi tu o ścisłe trzymanie się ustalonych reguł. Ten, kto ma wyczucie i umiejętności bez problemu zestawi różne kolory i materiały, jednak tym, którym dobór kolorów sprawia trudność, wytyczne mogą ułatwić życie.
Czarny garnitur czy czarne, eleganckie spodnie łączymy wyłącznie z czarnymi, eleganckimi butami. Garnitury granatowe i w odcieniach niebieskiego wyglądają dobrze z butami w kolorze czarnym, brązowym lub wiśniowym czy burgundowym. Do garnituru grafitowego dopasujemy buty czarne lub burgundowe, do szarości czarne, brązowe lub w odcieniach niebieskiego. Brązowe spodnie dobrze wyglądają z brązowymi butami, jednak trzeba pamiętać, żeby buty były ciemniejsze od spodni. Ogólna reguła jest taka – im ciemniejsze spodnie, tym ciemniejszy odcień obuwia.
Jednak nie zawsze chcemy, aby ślub był imprezą o najwyższym stopniu formalności. Nie każdy Pan Młody świetnie czuje się we fraku i lakierowanych Oksfordach a jego przyszło żona w diamentowej sukni. Ślub ma być wyjątkowy szczególnie dla Was Młodych i to Wy decydujecie, czego chcecie i jak będziecie wyglądać.

Model Elba - Eleganckie buty Betelli podwyższają mężczyznę o 7cm


Coraz popularniejsze stają się śluby w plenerze, gdzie Pan Młody występuje w jasnym garniturze a Panna w zwiewnej kwiecistej sukni. Nie musimy się silić na sztywne trzymanie się kanonów, ponieważ przede wszystkim należy dobrze wyglądać, bo to jest podstawą elegancji.

Model Pesaro - Eleganckie buty Betelli podwyższają mężczyznę o 7cm

W Europie południowej na przykład we Włoszech do ślubu Panowie często wybierają buty jaśniejsze (niż w Polsce) np. jak model Piemont, jest szary, ale z zamknięciem oxfordzkim. Tam panowie młodzi idą do ślubu często w jasnych garniturach, do których czarne obuwie po prostu by nie pasowało.

Model Bolonia - Eleganckie buty Betelli podwyższają mężczyznę o 7cm

Buty poza oczywistą funkcją mogą posiadać też cechy przydatne i pożądane przez mężczyzn. Czyż nie każdy mężczyzna chce być wysoki, przystojny i dumnie prowadzić swoją partnerkę obok siebie!
Kobieta, kiedy zakłada szpilki, staje się wyższa, wyprostowana, smuklejsza i dumnie unosi głowę – wie, że wygląda super ;). To samo dzieje się z mężczyzną, który zakłada buty podwyższające Betelli, bo klasyczne eleganckie buty Betelli mają ukrytą dla postronnych cechę – podwyższają mężczyznę aż o 7 cm.
Pracując nad naszymi butami bardzo zwracaliśmy uwagę, aby pasowały do wszystkich mniej lub bardziej formalnych okazji żeby zachowały klasyczny kształt i wygląd eleganckiego buta przy zachowaniu wysokiej jakości. Ukryte podwyższenie nie zmieniło kształtu ani proporcji buta. Specjalnie wyprofilowana pięta doskonale ukrywa podwyższenie, jednocześnie nie dając efektu „garbatej pięty” powodującej ogólne wrażenie ciężkości.

Tekst i zdjęcia: Betelli, Buty podwyższające dla mężczyzn
www.betelli.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj