Pan Młody z brodą

Moda na brodę i fantazyjny zarost trwa nieprzerwanie od kilku sezonów. Zadbanych brodaczy spotykamy zarówno na ulicy jak i w kampaniach reklamowych największych marek modowych.

pan młody z brodą broda zarost w dniu ślubu wesela pielęgnacja brody barber gentleman barber
Redakcja abcslubu.pl postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wraz z pomocą barberów z Gentleman Barber - Kraków, ekspertów w dziedzinie pielęgnacji męskich zarostów przygotowała krótką ściągę dla brodaczy.


Przed ślubem

Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami, a więc wielu Panów Młodych będzie decydowało się na zmianę wyglądu opartą o nowoczesny look. Niektórzy z nich korzystają z usług golibrody regularnie, a inni rozpoczną swoją przygodę na kilka miesięcy przed uroczystością. Warto skorzystać ze specjalistycznej konsultacji odpowiednio wcześniej, by w razie potrzeby mieć czas na zapuszczenie zarostu oraz włosów. Warto również pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji oraz kosmetykach przystosowanych do męskich potrzeb.


Jak zadbać o zarost?

Piękna broda to zadbana broda – i tak jak włosy, wymaga pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak wyjaśnia specjalista z Gentleman Barber - Kraków: „broda charakteryzuje się inną strukturą włosa niż ten na głowie. Jest on zdecydowanie grubszy i ma tendencję do podwijania lub falowania. Włos ten wymaga zmiękczania i nadawania mu blasku. W salonie podczas wykonywanej usługi używamy całej gamy produktów przystosowanych do pielęgnacji brody oraz włosów. Należą do nich: olejki, peelingi, szampony, pomady, balsamy, a także wosk. Wszystkie produkty, na których pracujemy są dostępne w sprzedaży w naszym salonie po to, aby klient mógł samodzielnie kontynuować pielęgnację w domu. Poza kosmetykami warto wyposażyć się również w szczotki z naturalnego włosia, na przykład z dzika. Poświęcając dziennie 10-15 minut na pielęgnację możemy spodziewać się piorunującego efektu!”

pan młody z brodą broda zarost w dniu ślubu wesela pielęgnacja brody barber gentleman barber

Proces zapuszczania brody

Zapuszczanie brody jest takie samo jak zapuszczanie włosów – u jednych proces ten odbywa się szybciej u innych trochę wolniej. Jak podkreśla ekspert z Gentleman Barber - Kraków: „broda rośnie nieregularnie, w jednych miejscach znacznie szybciej - jak na przykład wąs, za to w innych zdecydowanie wolniej (szczególnie jej dolne partie lub policzki). Warto zatem korygować długość co kilka tygodni, aby nadać jej elegancki kształt. Statystycznie 10 cm brody rośnie od 6 do 8 miesięcy.”

pan młody z brodą broda zarost w dniu ślubu wesela pielęgnacja brody barber gentleman barber pan młody z brodą broda zarost w dniu ślubu wesela pielęgnacja brody barber gentleman barber


Dla kogo broda?

Utarło się, że mężczyźni noszący zarost są postrzegani przez innych jako osoby dojrzałe, jednak komu tak naprawdę pasuje zarost? Barberzy apelują: broda pasuje każdemu mężczyźnie pod warunkiem, że jest gęsta i zadbana. Pamiętajcie! Jeżeli macie rzadki zarost, nie wszystko będzie możliwe. Warto jednak skonsultować swoje oczekiwania ze specjalistą.


Trendy w 2017

Moda „na drwala” wciąż nie słabnie, a wręcz przeciwnie. Zyskuje coraz więcej zwolenników. Rok 2017 przynosi także różnorodność – każdy zarost jest modny, a szczególnie ten z pomysłem. Wykręcone wąsy a`la Salvador Dalí pojawiają się coraz częściej na polskich ulicach i budzą zainteresowanie nie tylko kobiet, ale także innych mężczyzn. Zatem, niezależnie od tego, jaki zarost nosi przyszły Pan Młody, a zwłaszcza ten, który przywiązuje szczególną uwagę do pielęgnacji może uważać się za osobę podążającą za najnowszymi trendami. Panom podejmującym wyzwanie oraz tym, którzy swoją przygodę rozpoczęli już jakiś czas temu życzymy powodzenia i wytrwałości!

pan młody z brodą broda zarost w dniu ślubu wesela pielęgnacja brody barber gentleman barber

Tekst i zdjęcia: Gentleman Barber - Kraków
www.gentlemanbarber.pl


Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj