Smoking dla Pana Młodego w roli głównej

Wesele to jedna z tych okazji, gdzie Panowie mogą pozwolić sobie na wybór eleganckiego smokingu, zamiast klasycznego garnituru, który na stałe wpisał się w kanon mody ślubnej. Przede wszystkim ze względu na podniosłość ceremonii, ale też podkreślenie wydarzenia niebanalnym strojem.

smoking na ślub i wesele

W świecie mody ślubnej, podobnie jak w modzie bardziej casualowej, obowiązują trendy kolorystyczne i fasonowe. Tendencje jednak się powtarzają, ponieważ niektóre cechy charakterystyczne dla tego typu ubrań wracają co kilka lat. 

Zarówno garnitury smokingowe, jak i klasyczne garnitury, występują w wersji slim i taliowanej. W ostatnich latach bardzo modne stało się szycie garniturów i smokingów w różnych odcieniach granatu. W zależności od pory roku intensywność kolorystyczna jest różna: w sezonie wiosenno­-letnim są to jasne odcienie niebieskiego, natomiast w sezonie jesienno­-zimowym dominują granaty, niekiedy na pierwszy rzut oka wpadające w czerń. 

Smoking na ślub i wesele

Wybierając smoking na ślub lub inną bardzo oficjalną i podniosłą uroczystość, należy pamiętać o nieodłącznych jego elementach: muszce i koszuli z łamanym kołnierzykiem. Muchy dobierane do bardzo formalnego stroju zazwyczaj są gładkie i jedwabne­ dla podkreślenia wzniosłości sytuacji.
Często mężczyźni decydują się na wybór muchy w zestawie z pasem smokingowym. Pas smokingowy, znany również pod nazwą pasa hiszpańskiego, ma za zadanie wysmuklenie talii, a tym samym podkreślenie sylwetki - zabieg podobny do tego, który stosują Panie ubierając częściowy gorset. 

Do smokingu najczęściej wybierana jest koszula z łamanym kołnierzykiem i krytą plisą­ zasłaniającą guziki koszuli. Dla dopełnienia stroju dobierana jest poszetka­ wkładana do brustaszy – czyli kieszonki piersiowej. 

Ozdobna chusteczka powinna kolorystycznie i materiałowo być powiązana z muchą którą wybieramy.

W salonie ka dostępne są smokingi zarówno w wersji taliowanej, jak i regularnej, w klasycznym kolorze czerni, jak również połączenia granatu z czarnymi klapami smokingu.

Tekst: Marlena Zaguła, Klasyka Moda Męska (Kraków Plaza)
www.klasyka-moda.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj