Obrazy, które wprowadzą wyjątkowy klimat do Waszej sypialni

Sypialnia to wyjątkowe miejsce przeznaczone na odpoczynek i wyciszenie po całym dniu. Powinna być więc starannie zaaranżowana, pełna wygodnych mebli i interesujących dodatków. Szczególną uwagę warto poświęcić obrazom – dobrze dobrane wykreują wyjątkową atmosferę, wprowadzą spokój i wspaniale uzupełnią aranżację. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie obrazy do sypialni.

ślub wesele mieszkanie dla nowożeńców sypialnia dekoracja sypialni nowożeńców urządzanie sypialni nowożeńców obrazy na ściany obrazy do sypialni małżeńskiej inspiracje porady Homebook


Obrazy w sypialni według feng shui

Feng shui to starożytna chińska sztuka planowania przestrzeni w taki sposób, aby była ona zgodna z naturalnym środowiskiem. Według niej idealny obraz do sypialni powinien przedstawiać rzeczy uspokajające i związane z naturą: ptaki, zwierzęta, płynącą wodę, kwiaty, kwitnące drzewa, bambus, płonące świece, chińskie znaki i kamienie zen. Bez trudu znajdziemy tego typu obrazy na Homebook.pl – zarówno w uspokajającej palecie barwnej, jak i w nieco bardziej nasyconej, która wprowadzi do sypialni dawkę energii. W pomieszczeniu służącym odpoczynkowi zdecydowanie powinno się unikać umieszczania portretów – powodują one wrażenie bycia obserwowanym i zaburzają potrzebną do snu atmosferę spokoju.


Sypialnia w stylu klasycznym – jaki obraz?

Styl klasyczny ceni harmonię, nie lubi przesytu i ekstrawagancji, tak więc zaaranżowana według jego prawideł sypialnia nie potrzebuje wielu dodatków. Powinny być one gustowne – ponieważ w stylu klasycznym często wprowadza się antyki, warto zainwestować w obraz na ścianę do sypialni o nieco większej wartości. Do tego wnętrza sprawdzi się łagodny pejzaż oraz martwa natura namalowana w stylu nawiązującym do dawnego malarstwa. Na poszukiwanie obrazów wybierzmy się do dobrze zaopatrzonego antykwariatu lub galerii sztuki albo odwiedźmy lokalnego artystę plastyka. Nieco odważniejsze osoby mogą powiesić w sypialni dobrej jakości akt – wprowadzi on atmosferę delikatnej prowokacji.

ślub wesele mieszkanie dla nowożeńców sypialnia dekoracja sypialni nowożeńców urządzanie sypialni nowożeńców obrazy na ściany obrazy do sypialni małżeńskiej inspiracje porady Homebook

Obrazy do sypialni w stylu romantycznym

Romantyczna sypialnia najczęściej czerpie inspiracje ze stylu shabby chic, rustykalnego lub glamour. Wśród ozdób dominują koronkowe serwery, miękkie poduszki, kwiaty, porcelana… Obraz, który wybierzemy do tego typu sypialni powinien być subtelny i pastelowy. Najbardziej odpowiednia tematyka to łagodny pejzaż i martwa natura z kwiatami – dobrze sprawdzą się na przykład obrazy nawiązujące do stylu impresjonistów. Jeśli chcemy wprowadzić do sypialni nutę nowoczesności możemy skorzystać z modnych grafik i kolaży współczesnych młodych artystów – wybierzmy obrazy z motywami kwiatów, motyli czy ptaków.

Jaki obraz do sypialni w stylu industrialnym?

ślub wesele mieszkanie dla nowożeńców sypialnia dekoracja sypialni nowożeńców urządzanie sypialni nowożeńców obrazy na ściany obrazy do sypialni małżeńskiej inspiracje porady Homebook

Styl industrialny to minimalizm. Dodatki są więc albo surowe i stylizowane na pofabryczne, albo designerskie, o interesujących kształtach. Obrazy do sypialni industrialnej powinny więc być bardzo starannie wybrane. Najlepiej postawić na nowoczesne dzieła, na przykład abstrakcje. Możemy też zaeksperymentować i wykorzystać oryginalne tryptyki do sypialni, czyli obrazy trzyczęściowe, Pamiętajmy, że industrialna paleta kolorystyczna jest dość chłodna, dominują w niej szarości, brązy, beże, czernie. Obraz może się w nią wpasować lub przeciwnie, przełamać ją bardziej nasyconymi odcieniami – rdzawą czerwienią, intensywną zielenią czy niebieskim. W industrialnej sypialni sprawdzą się obrazy czarno-białe, kolaże, grafiki, ale również plakaty filmowe i muzyczne.

Obrazy w sypialni boho

Boho, jak przystało na styl inspirowany hippisami i cyganerią artystyczną, uwielbia eklektyzm. Feeria barw, dywany, makatki, ciekawe meble, egzotyczne dodatki, kosze, puzderka… na wszystko znajdzie się tu miejsce, byle rzecz była ciekawa i oryginalna. Boho lubi naturę, dlatego obrazy do sypialni powinny zawierać związane z nią motywy. Warto skorzystać z nowoczesnych grafik i kolaży przedstawiających dzikie zwierzęta i barwne rośliny. Sprawdzą się również delikatne i nostalgiczne obrazy akwarelowe. Jeśli lubimy podróżować, obraz do naszej sypialni możemy przywieźć z którejś z eskapad – zyskamy w aranżacji nutę prawdziwej egzotyki.

 

Tekst i zdjęcia: Homebook,
www.homebook.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj