Modelowanie brody i żuchwy kwasem hialuronowym

Wrażenie, jakie wywierasz na drugiej osobie w momencie pierwszego kontaktu, może mieć bardzo duży wpływ na Wasze dalsze relacje. Twój wygląd zewnętrzny w pierwszej kolejności zaczyna oddziaływać na jej zmysły, a zatem powinien on być jak najlepiej dopracowany. Niezależnie od tego, czy starasz się nawiązać z kimś kontakt w celach prywatnych czy biznesowych, Twój wizerunek może ułatwić lub utrudnić Ci to zadanie. Jeżeli zmagasz się z problemem nieostrych rysów twarzy, możesz się go pozbyć w ciągu kilkudziesięciu minut. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o zabiegu modelowania brody i żuchwy kwasem hialuronowym.

Co to jest kwas hialuronowy?
W gabinetach medycyny estetycznej kwas hialuronowy jest bardzo często wykorzystywaną substancją. Dzieje się tak dlatego, że stanowi on skuteczny i bezpieczny preparat służący do wypełniania ubytków czy zmarszczek oraz modelowania różnych części ciała.

Stosowanie kwasu hialuronowego nie wiąże się z ryzykiem, o ile pacjent nie wykazuje nadwrażliwości na syntetyczny preparat. Substancja jest bowiem naturalnym składnikiem ludzkiego ciała, a co za tym idzie, nie wywołuje gwałtownych czy alergicznych reakcji ze strony organizmu. W naturalny sposób występuje m.in. w mazi stawowej czy w gałkach ocznych. Uczestniczy też w procesie budowania komórek.

Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody, dzięki czemu przyczynia się do uelastyczniania i ujędrniania skóry. Stosuje się go w kosmetykach anti-aging, a także w zabiegach mających na celu wygładzenie zmarszczek i odwrócenie innych widocznych efektów procesu starzenia.

Na czym polega modelowanie brody i żuchwy kwasem hialuronowym?
Plastyka brody i żuchwy kwasem hialuronowym to zabieg mało inwazyjny i bezbolesny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić pacjentowi maksymalny poziom komfortu. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły lub mikrokaniuli. Następnie lekarz masuje miejsce iniekcji w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu po obszarze zabiegowym. Cała procedura trwa 20-30 minut, a jej pierwsze efekty są widoczne natychmiast. Końcowy rezultat ujawnia się do dwóch tygodni po zabiegu i utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy.

Modelowanie brody i żuchwy kwasem hialuronowym to procedura bezpieczna i niewymagająca rekonwalescencji. Krótko po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej mogą pojawić się efekty uboczne w postaci niewielkiego obrzęku, zaczerwienienia czy zasinienia. Zmiany te ustępują jednak samoistnie w ciągu kilku dni. Ocena efektów pracy połączona z ewentualnym planowaniem kolejnych zabiegów następuje po ok. 2 tygodniach, podczas konsultacji końcowej.

Iniekcja kwasu hialuronowego wiąże się z określonymi zaleceniami, do których pacjent powinien stosować się w celu uzyskania optymalnych rezultatów. W ciągu kilku dni po zabiegu należy:

  • unikać przegrzewania organizmu, w tym nadmiernego wysiłku fizycznego, sauny, opalania i gorących kąpieli,
  • powstrzymać się od wykonywania niektórych zabiegów kosmetycznych (np. peelingów),
  • wykonywać masaże brody i żuchwy wg instrukcji lekarza.


Modelowanie brody i żuchwy kwasem hialuronowym – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
W Klinice Medycyny Estetycznej i Przeszczepu włosów Novoderm w Łodzi modelowanie brody i żuchwy kwasem hialuronowym cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród panów. Zabieg można przeprowadzić z powodu subiektywnego odczucia niezadowolenia z kształtu danej części twarzy. Najczęściej wymieniane wskazania do przeprowadzenia procedury to:

  • nieregularna linia żuchwy,
  • zaburzone proporcje twarzy,
  • krótka i cofnięta broda.


Oprócz modelowania brody i żuchwy kwas hialuronowy nadaje się również m.in. do wykonywania plastyki nosa i ust, a także kości policzkowych.

Należy podkreślić, że oprócz wskazań do wykonania zabiegu istnieją również określone przeciwwskazania. Należą do nich:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • choroba autoimmunologiczna,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • stosowanie preparatów obniżających krzepliwość krwi,
  • alergia na składniki zawarte w preparacie,
  • aktywny stan zapalny skóry (trądzik, opryszczka).
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj