Najlepsze mgiełki do twarzy i ciała, które przyniosą ulgę w upały

Być może mgiełka kojarzy ci się z pogodą, gdy w powietrzu zawieszone są miliony drobniutkich kropelek wody. Z pewnością też słyszałaś krążące opowieści o londyńskiej mgle, która tak świetnie wpływa na cerę Brytyjek i zdecydowanie nie jest to mit. Mgła skutecznie poprawia nawilżenie skóry, wspomagając jej zdolności do zachowania młodzieńczego wyglądu.

 lato mgiełki do ciała mgiełki do twarzy upały orzeźwienie pielęgnacja twarzy ciała inspiracje porady avon

Nic więc dziwnego, że producenci kosmetyków rywalizują ze sobą w kategorii: najlepsze mgiełki do twarzy i ciała. Sprawdź, dlaczego powinnaś je pokochać.

Mgiełki do twarzy i ciała są bardzo lekkimi kosmetykami, które produkowane są z substancji zwanych hydrolatami zapachowymi. Są to przede wszystkim olejki eteryczne, przeróżne ekstrakty witaminowe i oczywiście woda. Najlepsze mgiełki do twarzy i ciała wzbogacane są także elementami o znaczącej wartości kosmetologicznej. Tu przede wszystkim należy wspomnieć o kwasie hialuronowym i aloesie. Mgiełka kosmetyczna przed użyciem ma postać płynu, ale w momencie aplikacji przeistacza się w miliony drobinek płynu, które błyskawicznie docierają do skóry i są przez nią natychmiast wchłaniane. Doraźnie i błyskawicznie poprawiają stan nawilżenia skóry, co jest szczególnie cenne w warunkach podwyższonej temperatury otoczenia. Nic więc dziwnego, że latem mgiełka kosmetyczna powinna się znajdować w każdej damskiej torebce, by można z niej skorzystać w każdej chwili.

Mgiełki do twarzy – docenisz je nie tylko w upalne dni

Mgiełki to stosunkowo nowy rodzaj kosmetyków, który zdobywa coraz większą popularność. Najlepsze mgiełki do twarzy i ciała mają zarówno wspólne cele i zalety, jak i te, które je zdecydowanie odróżniają.

Zadaniem mgiełki do twarzy jest przede wszystkim nawilżanie, stąd w składzie takiego kosmetyku znajdziesz często substancje wspomagające ten proces. Mgiełka doskonale odświeża i rozjaśnia twarz. W preparatach tych znajdują się często witaminy, które świetnie odżywiają skórę oraz działają nawilżająco. Do tych zalet mgiełek do twarzy trzeba dopisać także i to, że niektóre z nich wyposażone są w filtry SPF i skutecznie chronią skórę przed nadmiernym wchłanianiem promieni ultrafioletowych docierających do nas wraz z promieniami słońca, a więc Mgiełka do twarzy Anew SPF 50 powinna znaleźć się także w twojej kosmetyczce.

Jest jeszcze jeden aspekt, który warto poruszyć. Mgiełki do twarzy mają świetny wpływ na makijaż, bowiem po ich aplikacji w jakiś niewidoczny sposób podkłady, róże, pudry i bronzery ulegają swego rodzaju „rozcieraniu”, co w praktyce oznacza, że niewidoczne stają się granice pomiędzy kolejnymi warstwami kosmetyków. Makijaż staje się niezwykle spójny i harmonijny, a mgiełka dodatkowo go utrwala.

Mgiełki do ciała – przyjemny sposób pielęgnacji

Lista zalet mgiełek do ciała jest naprawdę długa. Preparaty te doskonale koją skórę i zmniejszają ewentualne podrażnienia. Szczególnie docenisz ich działanie latem, gdy skóra jest zmęczona długą ekspozycją na słońce. Zaaplikowana mgiełka szybko zredukuje zaczerwienienia i złagodzi przesuszenie skóry. W tych preparatach zawarte też są substancje nawilżające, które wspomagają skórę w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu wilgoci.

W mgiełkach do ciała ukryte są też fantastyczne substancje zapachowe, które działają jak najlepsza aromaterapia. Przekonaj się, jak Mgiełka do ciała Mango fantastycznie pobudza zmysły zapachem egzotycznego owocu. Sprawdź, jak cudnie odświeża skórę Mgiełka do ciała Truskawka i jak bardzo uwodzi orientalny zapach Mgiełki z wanilią i drzewem sandałowym.

Musisz wiedzieć także, że każda mgiełka do ciała zastosowana na skórę aktywuje działanie balsamów nawilżających, odżywczych i ujędrniających. Po spryskaniu ciała nie należy osuszać skóry, tylko na jej wilgotną powierzchnię nakłada się wybrany balsam.  Mgiełka ułatwi też skórze przyswojenie składników aktywnych znajdujących się w tych właśnie kosmetykach.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj