Jak usunąć cellulit dzięki medycynie estetycznej?

To pytanie zadaje sobie wiele Polek. Kobiety mają problem z cellulitem, czyli tak zwaną skórką pomarańczową. Okazuje się, że podczas przybywania zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej dochodzi nie tylko do jej magazynowania. Tkanka dodatkowo ogromnie się rozrasta. I to jest właśnie powód, dla którego woda zatrzymuje się w różnych częściach ciała i uciska naczynia krwionośne. Te wypukłości oraz pofałdowania można zaobserwować u naprawdę sporej ilości ludzi. To właśnie cellulit, który w przypadku głębszych wgłębień, jest bardzo trudny do zlikwidowania.

ślub wesele ciało pielęgnacja cellulit jak się pozbyć cellulitu medycyna estetyczna zabiegi upiększające porady inspiracje Salon Afrodyta

Jak pozbyć się cellulitu?

Usunąć cellulit można na wiele sposobów. Proponuje je współczesna medycyna estetyczna. Warto dodać, że cellulit nie jest skutkiem otyłości.  Dlatego nie warto się wstydzić iść do gabinetu odnowy biologicznej i spytać o jeden z zabiegów. Czasami wina leży nie po stronie tuszy – a hormonów. Jak sobie z nim poradzić? Można spróbować peelingów różnego rodzaju, które ujędrniają skórę i wygładzają ją. Regularne peelingi zastępują z powodzeniem bardziej zaawansowane zabiegi, jednak  te czasami mogą być ostatnią deską ratunku. Ciekawymi sposobami są przede wszystkim terapie falą akustyczną, która rozbija ten tłuszcz i jednocześnie uwalnia złogi. Również wszelkiego rodzaju masaże antycellulitowe poprawią stan naszych ud czy pośladków. Do terapii warto dodać również częste picie wody i – oczywiście – zmianę diety. To bardzo istotne. Modelowaniem sylwetki warto zając się samemu, zwłaszcza za pomocą powyższych sposobów. Cellulit, chociaż brzmi groźnie i nie podoba się wielu kobietom, nie jest czymś, czego nie można się pozbyć.

Przeciwwskazania dotyczące usuwania cellulitu

Wiele z powyższych zabiegów można przeprowadzić na każdym z nas. Peelingi, dobrane do rodzaju skóry, wpłyną nie tylko na jej stan, ale również go poprawią. Jednak niektóre zabiegi trzeba wykonywać po skontaktowaniu się ze swoim lekarzem. Jeżeli masz problemy z różnego rodzaju uczuleniami, zabieg na przykład mezoterapii nie będzie dla ciebie. Alergia skutecznie uniemożliwi poprawne zadziałanie metody, a dodatkowo i niepotrzebnie uczuli. Także ciąża, okres karmienia są wyjątkami, przy których nie warto zawracać sobie głowy zabiegami upiększającymi. Warto pomyśleć o nich dopiero po urodzeniu i czasie laktacji. Profesjonalne usuwanie cellulitu nie może zostać realizowane na skórze chorej – dotyczy to takich problemów, jak chociażby łuszczyca czy mocne, niepokojące zmiany skórne. Jeżeli nie wiesz, który zabieg będzie najlepszy dla ciebie, wybierz się do Salon Afrodyta!

 

Artykuł zewnętrznyOceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj