Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Demakijaż jest obowiązkową czynnością nie tylko wtedy, kiedy w ciągu dnia na twarzy jest gruba warstwa makijażu. Nawet w momencie, gdy wydaje się, że po makijażu nie ma już śladu lub w ogóle nie był nakładany, jest to obowiązkowe. Istotność codziennego oczyszczania podkreślają wszyscy kosmetolodzy.

Ziaja ślub wesele pielęgnacja SPA makijaż demakijaż usuwanie makijażu porady inspiracje kosmetyka kosmetyki

Demakijaż jest jedną z tych czynności, którą traktujemy z pobłażaniem, wykonujemy w pośpiechu i niedokładnie. Tymczasem jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Przez obecność zanieczyszczeń i pozostałości makijażu, skóra nie może oddychać, jej kondycja będzie słaba. Jednym z objawów źle zrobionego demakijażu są wypryski, których nie było dzień wcześniej, a które pojawiły się na skórze rano.

Wybór kosmetyku to podstawa

Dobry demakijaż nie może mieć miejsca, jeśli wybierzemy zły kosmetyk. W drogeriach znajdziemy wiele produktów o podobnym zastosowaniu, ale warto przyjrzeć się swojej skórze i składowi poszczególnych preparatów. Przede wszystkim chcąc cieszyć się promienną i dobrze oczyszczoną skórą, należy zwracać uwagę, czy w kosmetyku nie znajdują się składniki mogące wywołać uczulenie lub parabeny. Jeśli zdecydujemy się na demakijaż z użyciem kosmetyków renomowanego producenta, który dba o to, by był zawierał dobrze dobrane składniki, nie musimy się niczego obawiać. Preparat tego typu nie tylko będzie zmywał makijaż, ale także będzie delikatnie pielęgnował skórę twarzy. Przy skórze tłustej stosuje się kosmetyki głęboko oczyszczające. Przy suchej z nawilżającymi składnikami. Wybierając kosmetyk, trzeba pamiętać, że przy cerze wrażliwej najlepiej postawić na łagodne mleczko lub płyn micelarny.

Jak zrobić prawidłowy demakijaż?

Jeśli chcemy wykonać dobry demakijażmusimy wykonać go starannie. Preparatu nie nakładamy zbyt grubo, bo trudno będzie go później zmyć. Płynu lub mleczka do demakijażu nie nakłada się bezpośrednio na skórę, a na płatek kosmetyczny. Zaczynamy od usunięcia najbardziej delikatnych okolic, czyli oczu i ust. Do demakijażu oczu powstała specjalna linia kosmetyków. W zależności od tego, jakiego używamy tuszu do rzęs, kosmetyk może być do zwykłego makijażu lub wodoodpornego.

Następnie oczyszczamy skórę na całej twarzy, dekolcie i szyi. Aby preparat był bardziej skuteczny, możemy go lekko wmasować w skórę. Po zrobieniu demakijażu należy sięgnąć po kosmetyk oczyszczający, najczęściej jest to żel lub pianka do mycia twarzy. Cały proces demakijażu i oczyszczania za każdym razem powinien kończyć się wykorzystaniem tonika. Wcześniejsze kosmetyki będą ingerowały w pH skóry, przez co traci ona naturalną ochronę. Tonik przywróci jego prawidłowy poziom, ale także musi być dobrany pod kątem posiadanej skóry. Trzeba podejść do tego równie starannie, jak podczas używania mleczka do demakijażu, które pozostawione na skórze może działać drażniąco. Tonik skutecznie eliminuje ewentualne pozostałości makijażu. O oczyszczonej skórze możemy mówić wtedy, kiedy płatek kosmetyczny nasączony tonikiem jest czysty. Na koniec nakładamy odpowiedni krem.

 

Artykuł zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj