Pedicure podologiczny – co warto wiedzieć?

Dbanie o stopy jest niezwykle ważne nie tylko latem, kiedy odsłaniamy pięty i palce, ale również zimą, kiedy stopa zamknięta jest w ciepłym obuwiu, a co za tym idzie – narażona jest na nadmierną potliwość. Korzystanie z usług podologów jest coraz popularniejsze nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn.

Czym jest pedicure podologiczny?


Zabieg wykonywany jest w celu leczniczo-pielęgnacyjnym. Do podologa zgłosić się mogą osoby, których problemem są odciski, zrogowacenia naskórka, brodawki, łuszczyca, grzybica, modzele, wrastające paznokcie czy pękająca skóra na piętach. W gabinecie pacjent ma zakładana kartę, a lekarz przeprowadza z nim wywiad w celu ustalenia trafnej diagnozy. W zależności od schorzenia może sam rozpocząć terapię lub skonsultować się z innymi specjalistami, których dziedziny są powiązane z podologią, na przykład z fizjoterapeutą lub dermatologiem.

Pedicure podologiczny wykonywany jest przy użyciu specjalnego sprzętu, w tym frezarki podologicznej, skalpelu czy dłuta. Profesjonalny zabieg najczęściej trwa ponad godzinę i nie jest jednorazowy. Wiele schorzeń jak grzybica paznokci - czy problemy ze stopami wymaga regularnych wizyt u podologa, który w kilku etapach ma możliwość uporania się z problemem.
 
 
 
http://foot-med.pl/oferta/grzybica-paznokci/


 Pedicure podologiczny to nie to samo co pedicure kosmetyczny


 Wiele osób myli te dwa pojęcia, ponieważ oba zabiegi mają związek z pielęgnacją stóp. Należy jednak zaznaczyć, że pedicure kosmetyczny może być wykonywany tylko na zdrowych stopach. Osoba, która wykonuje pedicure kosmetyczny ma najczęściej ukończone kursy bez uprawnień do wykonywania zabiegów związanych z leczeniem podologicznym. Kosmetyczka nie powinna zajmować się więc diagnozowaniem chorób stóp, a tym bardziej leczeniem, a więc usuwaniem brodawek czy pęcherzy, ponieważ może w poważny sposób zaszkodzić swojemu klientowi. Przez zabiegiem pedicure kosmetycznego powinna ocenić stan stóp i jeśli uzna, że występują na nich niepożądane zmiany, powinna odesłać klienta do specjalisty podologii.

Podolog to osoba, która zdobyła wykształcenie kierunkowe i posiada dużą wiedzę i praktykę związaną z zawodem. Dzięki temu pacjent może czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że pedicure podologiczny zostanie wykonany prawidłowo.


 Czym jest pedicure kosmetyczny?


 Jak już wspomniane jest to wyżej – pedicure kosmetyczny może być wykonywany wyłącznie na zdrowych stopach. Jego celem jest przede wszystkim pielęgnacja skóry stóp i paznokci. Najczęściej zabieg rozpoczyna się od usunięcia zrogowaciałego naskórka przy pomocy tarki lub frezarki, a następnie pielęgnacja paznokci, a więc skrócenie ich, a w przypadku kobiet często pomalowanie na wybrany kolor. Oprócz tego wiele kosmetyczek w zakresie swoich usług posiada również inne zabiegi, które na celu mają relaksacje stóp. Są to rożnego rodzaju masaże, wcieranie kremów poprawiających jędrność i elastyczność skóry czy złuszczające maski do stóp.

Podstawowy zabieg trwa około 40 minut i dostępny jest zazwyczaj w ofercie każdego salonu kosmetycznego. Przed zdecydowaniem się na wykonanie pedicure podologicznego warto zapytać kosmetyczkę o ukończone kursy.
 
 
 

www.foot-med.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj