Panna młoda w salonie kosmetycznym, czyli jak zadbać o cerę przed ślubem?

Każda panna młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać olśniewająco. Jednak osiągnięcia efektu „wow” na kilka godzin przed ceremonią nie zapewnią ani fryzjer, ani wizażystka. Nawet profesjonalny makijaż, wykonany drogimi kosmetykami, na zaniedbanej, zmęczonej i naznaczonej stresem cerze nie będzie prezentował się efektownie.

ślub wesele panna młoda spa pielęgnacja cera twarz zabiegi na twarz

Ślubny SOS dla skóry – kiedy zacząć działać?

Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć przygotowywać się do wielkiego dnia. Poprawa stanu skóry przebiega stopniowo, a niektóre problemy z cerą wymagają wielotygodniowej kuracji, więc na efekty zabiegów zawsze trzeba trochę poczekać. Pół roku przed ślubem to najlepszy czas, by przebadać się dermatologicznie. Można wówczas mieć nadzieję na pozbycie się bez śladu trądziku, blizn czy pajączków na twarzy bez obaw, że wizyty u kosmetyczki zbiegną się z innymi przedślubnymi obowiązkami.

Peeling, laser czy kwas hialuronowy – co wybrać?

Oferty gabinetów medycyny estetycznej są zwykle bardzo bogate, dlatego niełatwo jest wybrać zabieg. Przed ślubem nie można pozwolić sobie na popełnienie błędu – to uroczystość, podczas której wszystkie oczy zwrócone są na pannę młodą. Warto więc powierzyć opiekę nad cerą wykwalifikowanemu i doświadczonemu personelowi, który posłuży radą, wykona pełną diagnostykę i bezpiecznie przeprowadzi terapię. Dużą renomą cieszy się Aesthetic, który ma w zespole wielu lekarzy. Gabinet ten jest pionierem we wdrażaniu nowoczesnego systemu Neauvia, polegającego na wykonywaniu serii spersonalizowanych peelingów. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą one zredukować zmarszczki, wyleczyć trądzik, zlikwidować przebarwienia, rozświetlić i odżywić cerę oraz ujednolicić strukturę skóry. Terapia nie jest inwazyjna, składa się na nią od 4 do 6 zabiegów, dzięki którym stymulacja skóry daje długotrwały efekt. Inny rodzaj kosmetyki estetycznej – laseroterapię – zaleca się przy cerze naczyniowej, z tendencją do powstawania pajączków. Zaawansowana technologia lasera VariLite pozwala dotrzeć nawet do cienkich naczyń włosowatych i zamknąć je dzięki precyzyjnie nakierowanej wiązce promieni podczerwonych. Aby poradzić sobie z popękanymi naczynkami na twarzy, trzeba wykonać od 1 do 4 zabiegów. Bardzo częstym problemem, z którym chcą się uporać przyszłe panny młode, są też worki i sińce pod oczami, wyjątkowo trudne do ukrycia pod makijażem. Sposobem na nie może być kwas hialuronowy, czyli tzw. eliksir młodości. Wypełnia on ubytki w tkance, dzięki czemu skóra pod oczami staje się gładka i jędrna aż do 6 miesięcy.

Diabeł tkwi w szczegółach – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Piękna i subtelna panna młoda ma nie tylko zdrową, odżywioną i rozświetloną cerę, ale również zadbane dłonie. Obrączka, dumnie lśniąca na palcu serdecznym po ceremonii, przyciąga uwagę, warto więc rozważyć wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego, który pozwoli pozbyć się przebarwień i plam oraz zregenerować wysuszoną i zgrubiałą skórę. Mogą to być: mezoterapia, wypełnianie kwasem hialuronowym, zabieg laserowy czy wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego.

Tekst i zdjęcie: Aesthetic Gabinet Medycyny Estetycznej

 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj