Daj sobie szansę na relaks – odkryj magię SPA

Stało się – masz już wszystkiego serdecznie dość. Odczuwasz coraz to większe znużenie otaczającą Cię rzeczywistością, nie masz siły udawać dłużej przed samym sobą, że jutro wstaniesz i świat ponownie nabierze barw niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…

weekend w SPA pielęgnacja zabiegi

Zmęczenie materiału, rozładowane baterie, chwilowa depresja, wiosenne/jesienne przesilenie? Niezależnie od tego, jak taki stan nazywasz, jedno jest pewne – potrzebujesz solidnego odpoczynku. Ale nie może to być standardowy wypoczynek na domowej kanapie z pilotem w ręku. Pozwoli on co prawda nieco zregenerować siły pod względem fizycznym, ale nie przysłuży się jakoś szczególnie psychice. Jeśli chcesz wypocząć w pełnym tego słowa znaczeniu, postaw np. na weekend w SPA.

Dlaczego SPA?

Odpowiedź jest bardzo prosta. To wyjątkowo relaksujące miejsce, w którym możesz naprawdę odetchnąć i nabrać dystansu do spraw codziennych – głównie za sprawą tego, że choć na chwilę oderwiesz się od owej szarej codzienności, wyjedziesz z domu, zmienisz otoczenie. Myślisz, że weekendowy relaks w SPA to zdecydowanie za mało, aby w pełni zregenerować ciało i umysł? Wysokiej jakości salon SPA bez wątpienia wyjdzie naprzeciw wszystkim Twoim potrzebom i wymaganiom, zapewniając Ci tym samym odprężenie, o jakim nawet Ci się nie śniło!

Ośrodki SPA tworzone są z myślą o ludziach takich jak Ty – zmęczonych, zestresowanych, potrzebujących silnej regeneracji zarówno psychicznej i fizycznej. Możesz skorzystać w nich nie tylko z bogatej gamy zabiegów relaksujących, ale też leczniczych. Choć samo hasło „SPA”, z łac. sanus per aquam, czyli leczenie przez wodę, jednoznacznie kojarzy się właśnie z zabiegami z użyciem wody, możesz spodziewać się na miejscu znacznie więcej. Masaż (np. twarzy, ciała, masaż relaksacyjny, wyszczuplający, ujędrniający), peelingi, maski na twarz i ciało oraz wiele innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – to zaledwie kilka propozycji, a ostateczny wybór należy do Ciebie.

Wypoczynek w SPA – jak długi?

Najlepiej, aby zabiegi relaksacyjne wszelkiego typu trwały bez końca! Ale jak wiadomo, jest to niemożliwe. Niemniej, nawet już weekendowy wyjazd do SPA naładuje Cię pozytywną energią, która pozostanie z Tobą na długi czas. Decydując się na pobyt w SPA, warto dobrze przyjrzeć się dostępnym ofertom i wybrać dla siebie tę, która jest „szyta na miarę”. Koniecznie też zwróć uwagę na położenie ośrodka, do którego chcesz się wybrać.

Relaks w SPA – gdzie?

Im dalej od zgiełku miasta, tym lepiej. Wypoczniesz w ciszy i spokoju, w pobliżu natury. Już samo to niezwykle pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie i znacznie Cię odstresuje. Niemal każde SPA oferuje bardzo ciekawe i często atrakcyjne pakiety z określonymi zabiegami oraz planem pobytu. Zazwyczaj takie atrakcje jak basen, sauna, jacuzzi czy sala fitness dostępne są dla gości bez ograniczeń w ramach pobytu. Koniecznie sprawdź, czy ponadto wybrany przez Ciebie ośrodek oferuje jakieś zajęcia zorganizowane, jak np. spacery z kijkami nordic walking, aqua aerobik, zajęcia taneczne itp.

Jeżeli nie planujesz całego pobytu spędzić oddając się rozmaitym zabiegom, sprawdź, jakie atrakcje oferuje okolica, w której się znajdujesz – interesujące zabytki, ciekawe muzea czy galerie, zielone tereny rekreacyjne? Ustal taki plan dnia, aby w pełni wypocząć, cieszyć się wyjazdem i wrócić do domu w doskonałym humorze!

Tekst i zdjęcia: Odchudzanie Bez Kitów
www.obk.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj