Idealny czas na depilację laserową w Femmalium Med SPA

Późna jesień to rewelacyjny czas na rozpoczęcie lub kontynuację zabiegów depilacji laserowej. Kiedy robi się zimno, a słońce jeszcze może mocno grzać, wciąż mamy gwarancję ochrony ciała przed promieniami słonecznymi.

depilacja laserowa przed ślubem depilacja na ślub wesele usuwanie owłosienia przed ślubem ślubne porady kosmetyczne

Dodatkowo, ciało też zdążyło odpocząć po letnich kąpielach słonecznych – czyli mamy porę idealną. Jeżeli w zimie nie przeszkodzą nam egzotyczne podróże, możemy do wiosny zamknąć pierwszy cykl depilacji. 

W Femmalium proponujemy naszym klientom zacząć od pakietu 4 zabiegów. U każdej naszej klientki włoski na depilację laserową reagują inaczej, żaden renomowany salon kosmetologiczny nie powinien gwarantować pozbycia się włosków po konkretnej liczbie wizyt. Wszystko zależy od koloru włosa, jego grubości a także od karnacji i dyscypliny klientki. Współpraca z pacjentem to 50% sukcesu i gwarancji gładkiej skóry.
Podczas jednej wizyty zostaje usunięte tylko 30% włosków- jest to spowodowane tym, że włosy są w różnej fazie wzrostu w ciągu całego roku, dlatego nie ma możliwości usunięcia na stałe włosów jednym, czy dwoma zabiegami depilacji laserowej.

Po rozpoczęciu depilacji laserowej nie należy depilować włosków – można, w momencie kryzysu włosy ogolić, ale pod żadnym pozorem nie depilować. Takie działanie znacznie wydłuży okres depilacji laserowej, zwiększy jej koszty oraz sprawi, że będzie ona mniej precyzyjna. Podczas depilacji (wosk, depilator) włosy w 30% zostają urwane a cebulki zostają w mieszku włosowym. Włosy, które zostały urwane, dają efekt kępkowego odrośnięcia. Klientka ma złudne wrażenie, że już można poddać się kolejnemu zabiegowi depilacji laserowej, jednak laser podziała tylko na te 30% cebulek włosów, które zostały urwane.

Kolejnym błędem jest opalanie się. Po opalaniu, skóra ciemnieje i tworzy mniejszy kontrast między włosem a skórą- dlatego depilacja laserowa może zadziałać słabiej lub poparzyć depilowane okolice. Uwaga! Samoopalacze i balsamy brązujące również są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej.

Dodatkowo, bardzo ważną rzeczą jest także szczerość wobec osoby wykonującej zabieg - zawsze należy poinformować osobę wykonującą zabieg o nowych lekach, które przyjmujemy, szczególnie jeśli są to np. antybiotyki lub antydepresanty. Nawet leki bez recepty czy zioła mogą okazać się środkami światło-uczulającymi i w rezultacie ich przyjmowania, mogą pojawić się komplikacje.

Najważniejsza dla pacjenta jest dawka cierpliwości, szczerość i współpraca z kosmetologiem tak, aby depilacja była jak najbardziej skuteczna! W Femmalium Med SPA zadowolenie pacjenta to nasza największa radość!

Tekst i zdjęcia: Mgr inż. Miriam Mazur chemik, kosmetolog, manager Femmalium Med SPA
www.femmalium.eu

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj