Jesień - najlepszy czas na intensywną pielęgnację przed ślubem

Jeżeli planujesz ślub na wiosnę lub w lecie, jesień jest najlepszym czasem na uzyskanie nieskazitelnej skóry w tym najważniejszym dla Ciebie dniu.

porady ślubne ślubne abc pielęgnacja skóry przed ślubem trądzik zabiegi peeling kwasy jesieńZdjęcie - Femmalium Med Spa

W okresie mniejszego nasłonecznienia możemy pozwolić sobie na bardziej inwazyjne zabiegi z dłuższym okresem rekonwalescencji oraz serie mocniejszych zabiegów np. na bazie kwasów AHA, BHA, PHA. Jesień jest rewelacyjnym czasem aby zawalczyć o:

Jednolity koloryt skóry

W przypadku przebarwień, najlepiej sprawdzą się kwasy o wysokich stężeniach, np. cytrynowy, glikolowy czy migdałowy. Przy np. plamach ostudowych czy głębokich przebarwieniach świetnie sprawdzi się kwas trójchlorooctowy, w skrócie TCA. Efekty zabiegów widoczne są już po jednym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że po terapii z kwasami należy nawet w okresie jesienno-zimowym stosować wysokie filtry UVA/UVB . Należy także wyeliminować z diety substancje światłouczulające, które mogą wywoływać przebarwienia.
Dobrą metodą walki z przebarwieniami jest także zabieg z 4% retinolem i aktywną witaminą C. Zaletą zabiegu jest widoczny efekt nowej, gładszej, młodszej skóry o jednolitym kolorycie. Dodatkowo, retinol działa silnie odmładzająco, co jest dodatkowym atutem zabiegu.

Wygładzenie

Najlepszym i najskuteczniejszym zabiegiem na wyraźne wygładzenie skóry i pozbycie się np. blizn potrądzikowych jest laser frakcyjny. Swoim pacjentom polecam zawsze zacząć serię od delikatnego peelingu laserowego- jest to najłagodniejsza forma zabiegu laserowego i pozwala ocenić późniejszy stopień mocy laseroterapii. Efekty są widoczne bardzo szybko- laser działa głęboko w wierzchnich i głębszych warstwach skóry i powoduje jej głęboką przebudowę. Skóra po zabiegu potrzebuje kilku dni rekonwalescencji ale już po około 3-4 dniach można zaobserwować wyraźną poprawę struktury skóry.
Na wygładzenie skóry z głęboką siateczką zmarszczek, idealny okaże się zabieg resurfaceingu czyli połączenia głębokiego peelingu i liftingu skóry twarzy. Zabieg działa obkurczająco na włókna kolagenowe, dzięki temu skóra odzyskuje jędrność . Peeling działa wygładzająco na naskórek, a skóra staje się wyraźnie młodsza i pełna blasku.

Uniesienie powiek

W walce z opadającymi powiekami dającymi efekt „smutnego spojrzenia”, świetnie poradzi sobie nowość na rynku kosmetologicznym - PLASMA IQ, który jest zabiegiem porównywalnym do blefaroplastyki powiek. Po zabiegu, powieki są wyraźnie podniesione, zmarszczki są wygładzone. Zabieg ten można także zastosować nad górną wargą, gdy u pacjenta występują zmarszczki tzw. „palacza”.
Należy pamiętać, aby zabiegów z kosmetologii inwazyjnej nie zostawiać na ostatnią chwilę. Po zabiegach, konieczny jest okres rekonwalescencji od 3-7 dni w zależności od zabiegu, a zabiegi muszą być przeprowadzone w dość długich odstępach czasowych. Dlatego należy jak najlepiej wykorzystać okres jesienno-zimowy na tego typu zabiegi, aby móc cieszyć się piękną skórą w dniu swojego ślubu.

Tekst: mgr inż. Miriam Mazur- specjalista chemii kosmetycznej, manager Femmalium Med SPA
www.femmalium.eu

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj