Piękno Lotosu, premierowy rytuał na bazie filozofii AJURWEDY

W Farmona Hotel Business & SPA przedstawiamy premierowy zabieg Piękno Lotosu, oparty na filozofii Ajurwedy, wykonywany na bazie autorskich kosmetyków Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona z linii Professional, o specjalnej, bardzo wyjątkowej, recepturze.

Ajurweda, „nauka o życiu”, odnosząca się niemal do wszystkich aspektów życia. Jej istotą jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi ciała, umysłu i ducha, a przez to – zapewnienie sobie dobrego zdrowia i pięknego wyglądu.

piekno_lotosu_A5


Filozofia ta
opiera się na przekonaniu, że wszystko, co istnieje we wszechświecie, powstało z pięciu wielkich żywiołów: ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru. Z ich połączenia powstają natomiast trzy podstawowe typy energii biologicznej tzw. dosze: Vata, Pitta i Kapha. Każda dosza ma inne cechy charakterystyczne i funkcje, a człowiek stanowi unikalną i wyjątkową kombinację doszy.

Właściwa identyfikacja typu energii klienta i wiedza na temat zastosowania roślin, ziół i przypraw w kosmetologii stanowi zatem podstawę tej holistycznej pielęgnacji. Właściwie dobrane składniki aktywne wybrane do terapii w salonie kosmetycznym, czy SPA mogą pomóc zredukować nadmierny wpływ jednej z dosz, zwłaszcza jeśli dodatkowo będą one stosowane również wewnętrznie – we właściwie skomponowanej diecie, jak i zewnętrznie na co dzień w stosowanych kosmetykach.

Osobę o dominującej doszy VATA – charakteryzuje skóra sucha, drobna i szczupła sylwetka, małe usta i suche włosy. Jej typ energii jest połączeniem powietrza i przestrzeni – osoba ta jest dynamiczna i niespokojna, szybko się męczy, często jest jej zimno. Śpi krótko, niespokojnie. Jest kreatywna, miewa zmienne nastroje.

Osobę o dominującej doszy KAPHA – charakteryzuje skóra zanieczyszczona ze skłonnością do przetłuszczania, masywna budowa ciała, grube, gęste i błyszczące włosy oraz duże ciemnoniebieskie lub czarne oczy. Jej typ energii jest połączeniem wody i ziemi – osoba ta jest spokojna, tolerancyjna, bywa ociężała. Śpi długo, spokojnie. Ma doskonałą pamięć i skłonność do tycia.

Osobę o dominującej doszy PITTA – charakteryzuje skóra o jasnej karnacji, skłonna do podrażnień i poparzeń, o proporcjonalna budowa ciała, jasne, rude lub jasnobrązowe włosy i zielone, szaroniebieskie lub piwne oczy. Jej typ energii jest połączeniem ognia i wody – osoba ta jest odważna, pewna siebie, pracowita. Łatwo podejmuje decyzje, lubi otaczać się luksusem.

Jedną z dróg ku osiągnięciu idealnej harmonii wg. Ajurwedy są masaże, wykonywane najczęściej ciepłymi olejami. Ich nadrzędnym celem jest eliminacja wszelkich dolegliwości fizycznych i psychicznych, odblokowanie i usunięcie głębokich napięć, aktywizacja systemu odpornościowego, pobudzenie sił witalnych organizmu, a dzięki temu zwiększenie sprawności umysłowej i wydolności fizycznej. Również poprawa metabolizmu i mikrocyrkulacji krwi, pobudzenie komórek skóry do odnowy przez eliminację toksyn z organizmu, regulacja pracy narządów wewnętrznych, wzrost gęstości i jędrności skóry to zalety tych terapii. Duże znaczenie ma podejście terapeuty do osoby masowanej, uwzględniające jej odczucia na trzech poziomach: ciała, umysłu i ducha. Energia dotyku terapeuty bowiem w połączeniu z unikalnymi recepturami olejów skomponowanych na bazie niezwykle cennych dla skóry naturalnych olejów roślinnych, przypraw, ziół i olejków eterycznych stanowią sekret niezwykłej efektywności tych masaży.

Olej Neem działa antybakteryjnie, łagodzi podrażnienia. Aloes intensywnie nawilża i regeneruje, opóźniając procesy starzenia się skóry. Kwiat lotosu odświeża, tonizuje i relaksuje; otula ciało subtelnym aromatem; prowadzi prosto w stronę piękna. Rytuał obejmuje relaksujący masaż ciała z użyciem ciepłego oleju, głębokie oczyszczenie peelingem bambusowym, nasycenie skóry bogactwem składników aktywnych zawartych w masce aloesowej. Zabieg wieńczy nałożenie balsamu z lotosem.

Tekst i fot. Hotel Farmona Business & SPA
www.farmonahotel.com

farmona_hotel_logo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

Skomentuj