Jak odpowiednio przygotować twarz pod makijaż?

Perfekcyjny makijaż, idealne gładka twarz, promienny wygląd przez cały dzień – prawie każda kobieta marzy o tak fantastycznym wyglądzie. Osiągnięcie takiego efektu nie jest trudne. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

ślub wesele makijaż ślubny zdrowie i uroda porady urodowe make up makijaż MUA porady Yoskine

Robienie makijażu zacznij od demakijażu

Aby twarz była gotowa na makijaż, trzeba o nią dbać systematycznie. Tylko wtedy uda się osiągnąć naprawdę dobry efekt. Dlatego każdy dzień należy zakończyć dokładnym usunięciem nałożonego rano makijażu.

W tej roli dobrze sprawdzają się wszystkie kosmetyki do oczyszczania twarzy:

  • płyny do demakijażu,
  • płyny micelarne,
  • olejki,
  • pianki,
  • żele do mycia twarzy.

Ważne, by używać tych, które są przeznaczone do naszej cery. Po oczyszczaniu czas na tonizowanie i przywrócenie optymalnego pH skóry za pomocą toniku. Przynajmniej raz w tygodniu warto również zrobić peeling. Pozwala on usunąć wierzchnią warstwę naskórka i wszystkie nieczystości niewidoczne gołym okiem. Osoby o wrażliwej skórze mogą sięgnąć po peeling enzymatyczny – łagodniejszy w działaniu niż tradycyjny peeling mechaniczny, ale dający równie dobre rezultaty.

Nie pomijaj nawilżania cery

Nie wiadomo, skąd wziął się pogląd, że im mocniej nawilżona skóra, tym krócej utrzyma się na niej makijaż. Niestety wiele pań uległo pewnemu mitowi i całkowicie pomija nakładanie kremu nawilżającego przed zrobieniem makijażu. Efekt? Sucha, matowa skóra, która zwiększa produkcję sebum – taki stan rzeczy faktycznie źle wpływa na trwałość makijażu.

Stosowanie kosmetyków bardzo mocno matujących także nie zda się na wiele – paradoksalnie skóra będzie próbowała zwiększyć jego wydzielanie i w efekcie będzie bardziej tłusta niż zazwyczaj. Tymczasem dobrze nawilżona nie musi produkować sebum w takiej ilości. Odpowiednio dobrany do cery krem nawilżający to najlepsza baza pod makijaż. Jeżeli chcesz jednak mieć pewność, że makijaż utrzyma się przez wiele godzin, użyj specjalnych kosmetyków do tego przeznaczonych.

Wybierz bazę pod podkład

Niewiele kobiet może poszczycić się naprawdę promienną i świetlistą cerą. Nieprawidłowa dieta, brak snu, zanieczyszczenie powietrza, nadmiar pitej kawy – to wszystko wpływa na stan cery, pozbawia ją blasku, nadaje ziemisty wygląd. Dlatego przed przystąpieniem do nakładania tzw. kosmetyków kolorowych trzeba zadbać o kondycję cery. Rozświetlająca baza pod makijaż nie tylko pozwoli ukryć wszelkie nierówności i niedoskonałości cery, ale także nada jej zdrowy, promienny i naturalny wygląd.

W drogeriach i perfumeriach znajdziemy mnóstwo produktów, które pomogą przedłużyć trwałość kosmetyków kolorowych. Przykładem jest baza pod makijaż Yoskine – przydaje się zwłaszcza po ciężkiej nocy, gdy na twarzy są widoczne objawy zmęczenia i niewyspania.

Pominięcie tego kroku w żaden sposób nie przedłuży trwałości makijażu (kolejny mit, który jest niepotrzebnie powtarzany), sprawi jedynie, że skóra będzie wyglądała na zgaszoną i starszą niż w rzeczywistości. Trzeba pamiętać, że żaden kolorowy kosmetyk nie ukryje niedoskonałości cery tak dobrze, jak zrobi to baza pod makijaż.

Sięgnij po korektor

Nie wszystkie niedoskonałości twarzy można ukryć za pomocą dobrej bazy rozświetlającej, kryjącego podkładu lub fluidu oraz pudru. Zdarzają się takie nierówności cery, które wymagają sięgnięcia po silniejszą broń. Dobrze dobrany do kolorytu twarzy korektor pozwoli ukryć duże nierówności np. blizny oraz cienie pod oczami.

To dzięki niemu można wyczarować perfekcyjny makijaż nawet na twarzy z dużymi problemami. Ślady po ospie, trądzik, rumień, to wszystko można zakryć dobrze dobranym korektorem. Jednak warto znać w tym umiar. Twarz nie może przypominać maski. W tym celu można sięgnąć po zwilżoną gąbkę zamiast pędzel czy palce, aby całość wyglądała naturalnie i świeżo. Zgodnie z zasadą: mniej znaczy lepiej, trzeba wybrać optymalne proporcje pomiędzy stosowanymi kosmetykami. Tylko wtedy makijaż będzie naprawdę idealny.

Tekst i zdjęcia: Yoskine.com,
www.yoskine.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj