Urządzenia, dzięki którym można kształtować sylwetkę w domu

Coraz większa popularność sali treningowych to dowód na to, że chętnie walczymy o smukłą sylwetkę. Miejsca tego typu imponują wielością dostępnego sprzętu, który wspomaga trening dowolnej części ciała. Jednak spora grupa osób ceni sobie treningi w kameralnych, domowych warunkach. To im dedukuje się sprzęty, które bezpiecznie można stosować w celu uatrakcyjnienia walki z kilogramami.

ślub wesele dieta sport fitness szczupła sylwetka ślub wesele uroda Panna Młoda ćwiczenia

Rower dla domatorów

Polski klimat nie sprzyja w całorocznym uprawianiu sportu na zewnątrz. Jesienne deszcze i wiatry mogą skutecznie zniechęcić do wielu aktywności. Za jedną z bardziej lubianych uchodzi jazda na rowerze. W wersji domowej jest to rower stacjonarny. Sprawdza się doskonale w treningu cardio, czyli rozgrzewce przed właściwym wysiłkiem. Rower może również sam w sobie być sprzętem do solidnego treningu metabolicznego. Jego amatorom zwykle poleca się rowery magnetyczne, których zaawansowane systemy elektroniczne dają możliwość śledzenia wielu parametrów. Bardziej wprawieni w trening mogą skorzystać z roweru spinningowego. Dzięki nim można spalić wyjątkowo dużo kalorii, poprawić wydolność oraz podkręcić tempo spalania tkanki tłuszczowej. W podobny sposób, czyli do rozgrzewki i intensywniejszego wysiłku można wykorzystać również orbitrek.

Nie tylko dla dzieci

Doskonałym wspomaganiem domowego treningu jest skakanka. Dzięki niej łatwo poprawić koordynację nerwowo - mięśniową. Takie efekty są nieocenione przy uprawianiu sportów walki, w tym boksu. Trening tego typu świetnie wpływa również na poprawę wydolności krążeniowo - oddechowej. Skakanka sprawdza się przy rozgrzewce, ponieważ szybko podnosi temperaturę ciała. Nadaje się także do treningu cardio. Po opanowaniu pojedynczych skoków można przejść do elementów bardziej skomplikowanych, jak na przykład popularne w crossficie double unders. Spośród dziecięcych zabawek warto również zwrócić uwagę na hula hop. Świetnie rzeźbi talię i wysmukla mięśnie. W wersji dla dorosłych można znaleźć hula hop nieco cięższe oraz ze specjalnymi wypustkami. Takie wykonanie bardziej angażuje mięśnie i sprawia, że trening jest efektywniejszy.

Trening całego ciała

Zwolennicy treningów domowych stawiają również na urządzenia, dzięki którym można ćwiczyć całe ciało. Takie możliwości daje platforma wibracyjna z krzesełkiem ROCK'N FIT. Jej stosowanie wysmukla oraz rzeźbi sylwetkę. Krzesełko sprawia, że tułów jest utrzymany na odpowiedniej wysokości. Całość opiera się na sterowanym pilotem ruchu wibracyjnym. Podczas zaledwie 10 minut mięśnie kurczą się dzięki takiej stymulacji aż 11 tysięcy razy. Platforma pomaga walczyć z niechcianą oponką, poprawia krążenie w nogach, modeluje pośladki, nogi a dzięki specjalnym taśmom oporowym również ramiona. Krzesełko do platformy to wygoda ćwiczeń, których nie trzeba wykonywać w pozycji stojącej.

Najlepsze efekty dla zdrowia i urody mają treningi łączone. To kombinacja cardio plus interwały oraz ćwiczenia siłowe. Tego typu wysiłek można z powodzeniem zafundować sobie w domu dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom.

 

Artykuł zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj