Dieta ketogeniczna – co warto o niej wiedzieć?

Jeszcze niedawno dieta ketogeniczna była stosowana w celu wspomagania leczenia niektórych chorób. Obecnie stała się bardzo popularnym sposobem odżywiania , ponieważ okazuje się, że wspomaga i ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów. Zastanawiasz się nad przejściem na catering dietetyczny i chcesz zdecydować się na jedną z diet pudełkowych? Przekonaj się, czy dieta ketogeniczna jest dla Ciebie.

dieta ketogeniczna chudnięcie odchudzanie panna młoda ślub dieta zdrowa dieta porady inspiracje

Co to jest dieta ketogeniczna?

Zakłada się, że prawidłowa dieta każdego człowieka powinna składać się z określonych składników odżywczych. To białka, węglowodany i tłuszcze. Specjaliści uważają, że zdrowa dieta powinna składać się w 50% z węglowodanów, 15% białek, a także 35% tłuszczu. W przypadku diety ketogenicznej ma to jednak wyglądać trochę inaczej. Jest to dieta, na której zmniejsza się ilość spożywanych węglowodanów, a zwiększa poziom tłuszczu w diecie. Trzeba jednak zakładać, że dieta ta zakłada, że spożywane tłuszcze będą zdrowe.

Jakie zasady ma dieta ketogeniczna?

Zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów na rzecz tłuszczu to nie jedyna zasada, jaką rządzi się ta dieta. Zakłada również, że w każdym posiłku makroskładniki podzielone są na takie same porcje. Istnieje również wiele składników, których absolutnie nie można spożywać na tej diecie. Są to między innymi słodycze. Odradza się również sięgnięcie po owoce, które w przeciwieństwie do warzyw mają w sobie naprawdę dużo cukru naturalnego. Kolejne składniki, których lepiej unikać na diecie ketogenicznej to makarony i ryż. Przejście przez tego rodzaju system żywienia jest bardzo wymagający i trudny do spełnienia, ponieważ wyżej wymienione składniki to niemal standardowe produkty w codziennej diecie wielu osób.

Czy warto stosować dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Warto jednak zaznaczyć, że jest to dieta, która uważana jest za jedną z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej niebezpiecznych. Czemu tak jest? Na początku stosowanie się do jej zasad przynosi naprawdę spektakularne wyniki. Masa ciała spada, a utrata zbędnych kilogramów widoczna jest bardzo szybko. Jednak po tygodniu pojawiają się nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak bóle głowy, mięśni, utrata energii, senność, rozdrażnienie, bóle brzucha i problemy z wypróżnianiem.

Jeśli szukasz zdrowej diety na odchudzanie wybierz catering dietetyczny. Dostępnych jest wiele diet pudełkowych, które zapewniają prawidłowy deficyt kaloryczny, a jednocześnie dostarczają do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

 

 

Materiał zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj