Jak mieszkać w Warszawie i nie zwariować?

Każda stolica rządzi się swoimi prawami. Nie inaczej jest z Warszawą. Większy ruch, dłuższe korki, wyższe ceny, szaleńcze tempo i mniej czasu – to wszystko spotyka niemal każdego mieszkańca Warszawy. Co zatem zrobić, aby żyło się tam nieco łatwiej i lżej? Sprawdź sam i przekonaj się, że Warszawa da się lubić!

warszawa jedzenie lifestyle porady ślub wesele dieta fitness healthy food dieta pudełkowa catering dietetyczny Miód Malina

Przesiądź się na rower

Korki w Warszawie są niemal w stałym pakiecie. Nie ma co liczyć na ich sprytne ominięcie siedząc za kierownicą kolejnego auta. Autobusy również nie mają zbyt wiele wyboru i muszą poruszać się po tych samych, zakorkowanych drogach. Tramwaj to niezła alternatywa o ile nie masz problemu z pamiętaniem o kupnie sieciówki i jesteś przygotowany na ewentualne spóźnienia lub tłok przy każdej barierce. Wciąż jednak pozostaje dobry, sprawdzony od dziesięcioleci rower. Przemieszczanie się nim po ulicach Warszawy będzie nie tylko bardzo sprawne i funkcjonalne, ale i zdrowe i przyjemne. Zyskasz na tym nie tylko cenny czas, ale i lepszą kondycję, lepsze samopoczucie i sporo pieniędzy. Poruszając się na rowerze poczujesz się nie tylko w pełni niezależnie, ale i dobrze poznasz wiele nowych ulic i tras łączących dwa ważne dla siebie miejsca. Minusy? Konieczność grubszego ubierania się w złą pogodę i ryzyko utraty samego roweru. Porządna zapinka powinna jednak na dobre rozwiązać ten problem.

Zbuduj swoją siatkę kontaktów

Im więcej znajomości, tym łatwiejsze życie w dużym mieście! Posiadanie wielu przyjaciół pomoże Ci nie tylko w radośniejszym spędzaniu wolnego czasu, ale i w trakcie problemów dnia codziennego. Masz problem z domowym Internetem? Zaproś na kawę kumpla, który zna się na sieciach. Potrzebujesz przewiezienia nowego stołu? Pomyśl, kto ma służbowe auto dostawcze. Wyjeżdżasz na szkolenie służbowe i nie masz z kim zostawić psa? Poproś przyjaciół, aby w czasie Twojej nieobecności zamieszkali u Ciebie. Dzięki temu wszystkiemu nie tylko zyskasz na czasie i zaoszczędzisz pieniądze, ale i odświeżysz wiele zakurzonych kontaktów z dawnymi znajomymi. Już niebawem to Ty będziesz mógł im w czymś pomóc, co jeszcze mocniej zwiąże Waszą znajomość. Sama Warszawa zaś będzie wydawać Ci się dużo bardziej otwartym i sympatycznym miastem, kiedy będziesz mieć świadomość, że w każdej z jej dzielnic czeka dobra, uczynna dusza.

Daj się nakarmić

Zastanawiasz się jak znaleźć czas na regularne gotowanie pomiędzy pracą, siłownią, klubem gier planszowym i spacerem z psem? Utrzymanie zdrowej, systematycznej diety, która jednocześnie zaspokoi wszystkie potrzeby organizmu może się wydawać niemal nieosiągalne, szczególnie w stolicy. Kolejki w sklepach są tu zwykle dwa razy dłuższe, a wyprawa po dobrej jakości, lokalny produkt na najbliższy ryneczek jest w tygodniu niemal poza zasięgiem. Jaki jest na to sposób? Jeśli masz dużo miejsca w torbie możesz liczyć na słoiki przywożone co weekend od mamy lub babci, jednak osobiście radzimy spróbować samodzielnie poradzić sobie z problemem pustych garnków. Rozwiązaniem idealnym może być zatem warszawski catering dietetyczny, który każdego dnia zapewni Ci 5 idealnie dopasowanych do Twoich potrzeb posiłków, które otrzymasz prosto pod wskazany adres. Efekt? Brak straconego na zakupach, w kuchni i przy zmywaniu czasu połączony z lepszym samopoczuciem i smuklejszą sylwetką. Catering dietetyczny pomoże Ci również nabyć kilka zdrowych nawyków żywieniowych i zainspiruje Cię do kontynuowania lekkiej kuchni, jeśli kiedyś postawisz na samodzielne przygotowywanie potraw.

Teraz już wiesz, jak zaoszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy mieszkając w stolicy. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym sposobom pokochasz Warszawę i wszystkie uroki, które niesie z sobą to miasto.

 

Tekst i zdjęcie: Miód Malina Catering Dietetyczny
www.miod-malina.com

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj