Jak prawidłowo prowadzić zdrowy styl życia?

W dobie internetu zdrowy styl życia stał się niesamowicie popularnym hasłem. Na portalach społecznościowych aż kipi od smukłych, wysportowanych sylwetek, które mają zmotywować nas do ruchu. Branża sportowa osiąga coraz większe zyski, ponieważ zainteresowanie aktywnością fizyczną nieustannie rośnie. Jednak niejednokrotnie duża ilość informacji i porad na temat diet oraz poprawnego wykonywania ćwiczeń może przytłoczyć. Początkowy zapał, który napędza nas do działania, gaśnie po tygodniu czy dwóch. Jeżeli chcesz na stałe prowadzić zdrowy tryb życia i nie wiesz, od czego zacząć, ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

zdrowie uroda zdrowy styl życia fit inspiracje porady UPC

Dostosuj ruch do swoich możliwości

Głównym czynnikiem, który zniechęca nas do wdrożenia zdrowych nawyków do swojego życia, są zbyt intensywne treningi. Kiedy zaczynamy ćwiczyć, najczęściej przyświeca nam cel zgubienia nadprogramowych kilogramów czy poprawy sylwetki i chcemy go osiągnąć jak najszybciej. Wydaje się, że im dłuższy i im cięższy trening zastosujemy, tym szybciej będziemy cieszyć się piękną figurą. Niestety, takie podejście sprawia, że po tygodniu czy dwóch nasza motywacja spada na tyle, że powracamy do starych nawyków. Kluczowym w prowadzeniu zdrowego stylu życia jest zmiana sposobu myślenia. Warto założyć sobie cel, do którego będziemy dążyć, jednak ważne, aby zrozumieć, że po jego osiągnięciu dalej będziemy zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć. Dlatego na początku, treningi muszą być dostosowane do naszej aktualnej kondycji. Jeżeli do tej pory ograniczaliśmy swój ruch wyłącznie do biegu na autobus, trzeba zacząć od spokojnych spacerów, które później można wzbogacić o lekki trucht. Możesz także ćwiczyć w domu, szukając inspiracji w internecie. Aby zapewnić sobie najwyższą jakość połączenia, z pomocą przychodzi internet od UPC. Nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów jest bardzo ważny we wdrażaniu zdrowych nawyków, tak samo jak prędkość internetu, który zmierzysz dzięki witrynie speed test

Dietetyczna prostota

Jeżeli mielibyśmy wymienić trzy składniki, które jemy najczęściej w czasie kiedy decydujmy się, aby żyć zdrowo, 90% z nas odpowiedziałaby, że to ryż, kurczak i warzywa. To prawda, że są to produkty wartościowe, niskokaloryczne i sprzyjają zrzucaniu kilogramów, jednak nawet przygotowane na kilka różnych sposób w pewnym momencie zaczynają nudzić. A przecież musimy pamiętać, że chcemy wprowadzić zdrowe nawyki na stałe, a nie tylko do momentu osiągnięcia zamierzonego celu. Z tego też powodu dieta powinna być maksymalnie zróżnicowana. Wykorzystujmy produkty sezonowe, które także bogate są w wartościowe składniki. Ryż zamieńmy na kuskus, kasze czy wieloziarnisty makaron. Nie tylko mięso z kurczaka posiada dużą ilość białka. Równie dobrze do domowego obiadu sprawdzi się indyk czy kaczka. Warzywa należy dobierać świadomie, pod kątem witamin, które się w nich znajdują. Dla przykładu witaminę E znajdziemy w żółtkach jaj, orzechach, nasionach lub produktach mlecznych, natomiast witamina A występuje w jarmużu, serach i winogronach. Nie zapominajmy także o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dla dorosłego człowieka odpowiednia dawka to 2,5 litra.  Jeżeli wydaje ci się to za dużo, pij jedną szklankę wody co godzinę. 

Zdrowy sen

Prowadzenie zdrowego stylu życia to nie tylko ruch i dieta, ale także dbanie o higienę snu. Wieczorem unikaj ostrego, silnego światła, które przeważnie występuje w miejscach pracy. Przed spaniem nie spożywaj kofeiny i alkoholu, które zamiast uspokoić twój organizm, pobudzą go do działania. Jeżeli masz problemy z zaśnięciem, nie rób tego na siłę. Weź do ręki książkę, posłuchaj muzyki i poczekaj, aż organizm da ci znać, że jest gotowy do odpoczynku. W czasie dnia unikaj drzemek i nie spędzaj czasu w łóżku. Aby zachować zdrowy sen, nie należy oglądać w nim filmów i seriali. Wszystkie wymienione wskazówki pozwolą ci na spokojny sen, podczas którego zregenerujesz się i przywrócisz harmonię twojemu ciału.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj