Piękne włosy dzięki olejom

Każdy z nas marzy o posiadaniu pięknych, jedwabistych w dotyku, lśniących włosów. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż dieta w zasadniczy sposób wpływa na to, jak będą się one prezentowały. Jednak często nawet osoby prowadzące zdrowy tryb życia mają problemy z kondycją włosów, które mogą być słabe, łamliwe, przypuszczać się lub wypadać. Sposobem na walkę z tymi problemami może być oczywiście porada specjalisty albo zastosowanie odpowiednich olejów.

uroda i zdrowie zdrowe włosy lśniące włosy porady zdrowotne porady urodowe uroda i styl oleje do włosów olejowanie włosów Olejarnia Gajafot. olejarnia-gaja.pl

Olej z ostropestu na włosy

Ostropest jest dziką rośliną, z wyglądu przypominającą nieco zwyczajny oset. Posiada jednak wiele właściwości leczniczych i prozdrowotnych, które znane były już w starożytności. Pomaga między innymi w usuwaniu toksyn z organizmu, działa przeciwzapalnie i regenerująco. W przypadku chęci zastosowania go na włosy, ostropest najlepiej sprawdza się w formie oleju.

Olej z ostropestu posiada wiele składników odżywczych, które polepszają kondycję skóry głowy oraz włosów. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim witaminy C, K, B2, D i E; karotenoidy, histaminę, olejki eteryczne, gorczycę, aminy biogenne, arabinozę, a także polifenole. Dzięki obecności tych składników zwalcza on wolne rodniki, które przyczyniają się do procesów starzenia i pogorszenia kondycji włosów.

W składzie oleju z ostropestu znajduje się także kwas linolenowy, który ma doskonałe właściwości nawilżające, dzięki czemu nawet suche kosmyki po regularnym stosowaniu oleju stają się miękkie, nawilżone i przyjemne w dotyku. Co więcej, bogactwo witamin i składników odżywczych zapobiega wypadaniu i pobudza wzrost nowych włosów, a także zmniejsza ich łamliwość.

Olej z ostropestu wcieramy w skórę głowy i we włosy, po czym pozostawiamy na godzinę i dopiero po upływie tego czasu łagodnie zmywamy letnią wodą. Olejowanie przynosi szybkie i widoczne rezultaty, ale dodatkowo może być wspomagane poprzez przyjmowanie oleju doustnie. Można spożywać również zmielony ostropest, dodając go do potraw.

Olej z wiesiołka na włosy

Drugim olejem, który może być stosowany do walki ze słabymi, wypadającymi włosami, jest olej z wiesiołka. Posiada on w swoim składzie między innymi kwasy tłuszczowe GLA, które mają właściwości regenerujące, zapobiegają utracie włosów i przyczyniają się do pobudzenia ich wzrostu. Dzięki nim zapewniony jest także prawidłowy wzrost i rozwój cebulek włosowych.

Olej z wiesiołka posiada właściwości nawilżające włosy i skórę głowy. Dzięki temu pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych, przyczyniając się do zmniejszenia przetłuszczania włosów. Jednocześnie, prawidłowe nawilżenie skóry to pierwszy krok do pozbycia się uciążliwych chorób, takich jak łupież i łuszczyca. Olej z wiesiołka nadaje przy tym włosom odpowiedniej miękkości i jedwabistości, a także przeciwdziała ich łamaniu.

Podobnie jak olej z ostropestu, olej z wiesiołka może być stosowany w olejowaniu oraz wewnętrznie. Ze względu na dobroczynny wpływ obu tych preparatów na włosy, zachęcamy już teraz do zapoznania się z nimi bliżej na stronie Olejarni Gaja: https://olejarnia-gaja.pl/oleje/.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj