Dłonie wolne od niedoskonałości

Wraz z upływem czasu zaczynają pojawiać się w coraz większej ilości nieestetyczne przebarwienia na skórze, szczególnie ciemne plamy na dłoniach będące oznaką starzenia się organizmu. U niektórych osób przebarwienia na dłoniach pojawiają się już w stosunkowo młodym wieku, do czego przyczynić może się wielu czynników.

ŚLUB wesele zadbane dłonie skóra dłoni paznokcie zdrowie i uroda zadbane dłonie

Niezależnie od źródła problemu możliwe jest usunięcie tych zmian pigmentacyjnych i to w bardzo przystępny sposób. Oprócz domowych sposobów i różnego typu kosmetyków od dyspozycji mamy szereg skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Przykładem jest rewitalizacja skóry dłoni przy pomocy osocza bogatopłytkowego. 

Skuteczne sposoby na piękne dłonie niezależnie od wieku

Dłonie podobnie jak twarz stanowią wizytówkę i wiele mówią o człowieku. Jeśli ktoś nie dba o kondycję swojej skóry, to nie tylko wygląda mniej atrakcyjnie, ale i postarza się. Wiotka skóra pokryta plamami, sucha i szorstka w dotyku czy też pokryta zmarszczkami – jest to problem coraz młodszych osób. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się między innymi nieprawidłowa pielęgnacja skóry dłoni oraz narażanie jej na czynniki zewnętrzne w postaci promieniowania słonecznego, mrozu, klimatyzacji i chemicznych środków czyszczących. Bardzo często jest tak, że dłonie wyglądają znacznie starzej, niż powinny w naszym wieku. Wraz z upływem czasu maleje także ilość tkanki tłuszczowej, a pod skórą zaczynają prześwitywać naczynia krwionośne. Na szczęście można odmłodzić skórę dłoni i zrewitalizować ją, dzięki czemu staną się one wręcz naszym atutem. Świetnym sposobem jest fotoodmładzanie przy pomocy lasera likwidującego nawet najbardziej intensywne przebarwienia i plamy starcze. Oprócz usunięcia ciemnych defektów można poprawić jędrność i elastyczność skóry, pobudzając ją do produkcji kolagenu. Bardzo popularnym zabiegiem jest również rewitalizacja skóry przy pomocy kwasu hialuronowego, który dogłębnie nawilża ją, stymuluje produkcję kolagenu i widocznie zwiększa jej napięcie.


Jednym najlepszych sposobów na przywrócenie skórze dłoni piękna jest podanie osocza bogatopłytkowego. Więcej na jego temat możesz się dowiedzieć tutaj www.medistica.com.pl/dermatologia-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe/ Uzyskiwane jest z własnej krwi pacjenta, a więc jest to w pełni bezpieczna metoda. Po wyizolowaniu z osocza komórek i czynników wzrostu możliwe jest stworzenie eliksiru młodości, który skutecznie pobudzi procesy odbudowy i regeneracji skóry. Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym pobudza krążenie krwi i produkcję kolagenu. W efekcie skóra staje się gładka, elastyczna i pozbawiona nieestetycznych przebarwień. Wystarczy pobrać od pacjenta niewielką ilość krwi, po czym poddać ją wirowaniu w celu oddzielenia osocza i stworzenia z uzyskanego materiału unikalnego preparatu gotowego do podania w skórę. Cały zabieg jest bezbolesny i trwa kilkanaście minut. Po jego wykonaniu można powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków, gdyż nie jest wymagana rekonwalescencja. Wystąpienie drobnych siniaków na skórze poddawanej iniekcji jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Objawy te ustępują samoistnie w przeciągu paru dni. Na efekty nie trzeba długo czekać, gdyż wyraźnie odmłodzona skóra dłoni widoczna jest już po dwóch tygodniach, a sam proces przebudowy rozpoczyna się już po dwóch dobach od wykonania pierwszego zabiegu.

Wszystkie zabiegi dostępne są w klinice medycyny estetycznej Medistica w Krakowie. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcie: Medistica, 
www.medistica.com.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj