Wybieramy gabinet medycyny estetycznej – na co zwrócić uwagę i o co zapytać?

Dostęp do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest coraz większy i łatwiejszy. Ceny są bardziej przystępne, a możliwości tak szerokie, że rozwiązują wiele problemów dotyczących wyglądu.

ślub wesele medycyna estetyczna gabinet medycyny estetycznej zabiegi upiększające przed ślubem porady inspiracje

Ryzyko związane ze skorzystaniem z zabiegu nie jest duże, o ile przeprowadzony jest on w profesjonalnym gabinecie przez odpowiednio przygotowanego lekarza.

 „Co to za gabinet?”

Coraz częściej oferty nieskomplikowanych zabiegów pojawiają się w nowo otwartych gabinetach, które prowadzone są przez osoby po kilku kursach. Jest to całkiem niebezpieczne, ponieważ wiedza zdobyta w ciągu kilkudziesięciu godzin jest kroplą w morzu w stosunku do wiedzy, którą posiadają wyspecjalizowani lekarze medycyny estetycznej. Dlatego pierwszym krokiem jest upewnienie się, kto wykonuje zabiegi i czy ma wykształcenie kierunkowe. Sprawdzenie opinii w internecie również  będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jest ich dopiero niewiele lub są negatywne, oznaczać to może, że gabinet nie jest w pełni profesjonalny. Najlepiej wybierać tylko te miejsca, które posiadają bogatą historię, a ich oferta jest szeroka. Dzięki temu można mieć pewność, że gabinet nie tylko dobrze funkcjonuje, ale również się rozwija, a to z kolei świadczy o zadowolonych klientach, którzy chętnie korzystają z proponowanych usług.

„Czy będzie bolało?”

Decydując się na wykonanie konkretnego zabiegu, pacjent ma jakąś wiedzę na jego temat. Jednak to, jak zabieg będzie dokładnie przebiegał, ile będzie trwał oraz jakie niepożądane skutki, które mogą wystąpić w trakcie jego wykonywania powinny być przedstawione przez lekarza. Jeśli unika on przedstawienia suchych faktów odpowiadając „wszystko będzie dobrze” oznacza to, że lepiej jest zrezygnować z zabiegu. Profesjonalny lekarz będzie szczery ze swoim pacjentem i wszystko dokładnie mu wyjaśni. 

„Nie znam się, dlatego proszę o radę” 

Często pacjenci udają się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, by znaleźć rozwiązanie swojego problemu, zaznacza lekarz z www.drparadowska.pl. W profesjonalnych gabinetach liczyć można na otrzymanie kilku propozycji, które będą skuteczne. Gabinety, których warto unikać mogą od razu zaproponować przeprowadzenie zabiegu. Często również wprowadzają w błąd, zapewniając pacjenta o szybkich efektach. W przypadku medycyny estetycznej wiele zabiegów wymaga nie tylko długiego czasu rekonwalescencji, ale również kilkakrotnych powtórzeń, by uzyskać oczekiwany wygląd. Zapewnienia o pięknym wyglądzie już po kilku dniach są więc sygnałem ostrzegawczym, by opuścić gabinet jak najszybciej.

 

Artykuł zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj