Zaplanuj ślub bez okularów

Wielu z nas nie może pogodzić się z myślą, że w tak ważnym dniu jak swój ślub będzie nosić okulary. Nie musimy rezygnować z marzeń o pięknym wyglądzie i porzuceniu raz na zawsze okularów czy kłopotliwych w użyciu soczewek kontaktowych. W ramach ślubnych przygotowań rozważmy decyzję o poddaniu się laserowej korekcji wzroku, która pozwala na odzyskanie dobrego widzenia w bardzo krótkim czasie.

Operacja jest bezpieczna, prosta oraz, biorąc pod uwagę wydatki związane z użytkowaniem okularów czy soczewek kontaktowych, dostępna cenowo, co zachęca wielu pacjentów.

ślub wesele uroda i zdrowie korekcja wzroku laserowa korekta wzroku OftalmikaPani Sandra przed zabiegiem


Głównym powodem, który mnie skłonił do podjęcia decyzji o laserowej korekcji wzroku, jest to, iż w niedługim czasie wychodzę za mąż. Jak wiadomo, w tym dniu każda kobieta chce się czuć wyjątkowo i komfortowo – opowiada pani Sandra, pacjentka Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy, która zdecydowała się na zabieg, ponieważ nie wyobrażała sobie ślubu i pamiątkowych zdjęć w okularach noszonych do pięknej, białej sukni.


Jak spełniają się marzenia? Poznajmy historię pani Sandry, pacjentki Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy.Laserowa, trwała korekcja wady wzroku polega na prawidłowym wymodelowaniu laserem ekscymerowym kształtu rogówki w taki sposób, by wiązki światła prawidłowo wpadały do siatkówki i dawały wyraźny obraz. Dzięki operacji można całkowicie wyeliminować konieczność noszenia okularów lub szkieł kontaktowych.


Jak wyjaśnia dr hab. med. Bartłomiej Kałużny z Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy, zabieg laserowej korekcji wzroku przeznaczony jest dla osób w wieku 21‒45 lat, czasem nieco starszych, u których wada wzroku jest ustabilizowana, czyli nie zmieniła się przez rok od planowanego zabiegu.


W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA, operujemy pacjentów z krótkowzrocznością od -0,5 Dsph do -10,0 Dsph , nadwzrocznością od +0,75 Dsph do +6,0 Dsph i astygmatyzmem do 6,0 Dcyl. W większości przypadków wadę da się całkowicie wyleczyć na stałe, gdy jednak wada wzroku jest duża, w trakcie laserowej korekcji udaje się ją znacznie zmniejszyć – dodaje dr hab. med. Bartłomiej Kałużny.

ślub wesele uroda i zdrowie korekcja wzroku laserowa korekta wzroku OftalmikaDr hab. med. Bartłomiej Kałużny

Jak wygląda operacja?


Jestem już po zabiegu, był on krótki. Na początku czuć ucisk, jednak całość nie sprawia żadnego bólu – tłumaczy widzom pani Sandra. Zabieg trwa bardzo krótko i, w zależności od techniki, nie przekracza 5‒8 minut. Do operowanego oka wpuszczane są krople znieczulające, a żeby zapobiec mruganiu powiek, na oko zakładana jest specjalna rozwórka. Podczas zabiegu trzeba skupić wzrok na migającym światełku lasera, który wyposażony jest w unikalny system śledzenia gałki ocznej w sześciu płaszczyznach. Sprawia to, że urządzenie jest niezwykle bezpieczne i precyzyjne.

Metoda FemtoLASIK

ślub wesele uroda i zdrowie korekcja wzroku laserowa korekta wzroku OftalmikaDr hab. med. Bartłomiej Kałużny przeprowadza zabieg laserowej korekcji wady wzroku metodą FemtoLASIK


FemtoLASIK jest obecnie najpopularniejszą metodą korekcji większych wad wzroku. To delikatna procedura laserowa, dzięki której pacjenci uzyskują dobre widzenie już kilka godzin po zabiegu, a proces gojenia przebiega bardzo szybko. Metoda FemtoLASIK nie wymaga założenia opatrunku, a ryzyko powikłań po zabiegu w postaci efektu aureoli, zespołu suchego oka czy stanów zapalnych jest minimalne. Korekcja jest bezbolesna, trwa zaledwie kilka minut, a wykonywana jest na obojgu oczach równocześnie.


Zabieg FemtoLASIK przebiega dwuetapowo, z wykorzystaniem dwóch różnych laserów. Najpierw wykorzystuje się ultranowoczesny laser femtosekundowy FEMTO LDV Z8 szwajcarskiej firmy Ziemer, za pomocą którego na rogówce tworzony jest płatek. Dzięki mikroskopijnej dokładności lasera krawędzie tworzonego płatka są idealnie równe i gładkie, co skutkuje lepszymi wynikami pooperacyjnymi. Następnie płatek jest delikatnie odchylany, a znajdująca się pod nim powierzchnia jest odpowiednio kształtowana przez wiązkę lasera ekscymerowego, celem zmiany jej mocy ogniskowania. Po zabiegu odchylony płatek jest przywracany do swojego pierwotnego położenia.


Jak objaśnia dr hab. med. Bartłomiej Kałużny, po godzinie od zakończenia zabiegu pacjent może opuścić Klinikę, a już kilka godzin później będzie dobrze widzieć. Przez tydzień lub dwa od zabiegu trzeba dbać o higienę oczu i aplikować krople przepisane przez lekarza. Nie można przemęczać wzroku nocnym czytaniem i pracą przy komputerze. Proces gojenia może trwać do kilku tygodni.

ślub wesele uroda i zdrowie korekcja wzroku laserowa korekta wzroku OftalmikaPani Sandra po zabiegu


Suknia idealnie leży, goście już się nie mogą doczekać tego wielkiego dnia. I wiem, że ja będę szczęśliwa! ‒ pani Sandra dopilnowała, by wszystko przed ślubem było zapięte na ostatni guzik. Dzięki laserowej korekcji wzroku mogła przeżyć ten dzień dokładnie tak, jak sobie wymarzyła…


Wiosenna Promocja na zabieg metodą FemtoLASIK


W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA można do końca czerwca skorzystać z Wiosennej Promocji i zaoszczędzić na laserową korekcję wad wzroku metodą FemtoLASIK aż 1200 zł przy operacji obojga oczu, z zachowaniem najwyższej jakości usług. Cena zabiegu dla 1 oka wynosi 2900 zł (poprzednia cena: 3500 zł). Ostateczną decyzję o rekomendowanej metodzie korekcji podejmuje lekarz okulista, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz szeregu badań.


Więcej informacji o zabiegu laserowej korekcji wady wzroku można przeczytać tu
Więcej informacji o Wiosennej Promocji znaleźć można tu 


Źródło: Klinika Okulistyczna Oftalmika, 
ul. Modrzewiowa 15, Bydgoszcz
tel. 52 370 20 02
www.oftalmika.pl


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj