Wpływ witamin na cerę oraz włosy kobiet

Zasadniczo każda kobieta chce mieć piękną skórę, piękną cerę, piękne włosy i paznokcie. Mimo tego, że reklamy medialne mogą nas przekonywać do tego, że dla uzyskania owego piękna wystarczy kupić ten czy inny produkt, to w rzeczywistości nie jest to prawdą. Aby móc mówić o pięknej, o gładkiej cerze, o zdrowych włosach i paznokciach, potrzeba nam w głównej mierze odpowiedniej dawki witamin, a te zapewnione będą przez zastosowanie właściwej diety. Oczywiście nie oznacza to, że spożywając jakiekolwiek witaminy w jakiejkolwiek ilości będziemy mogli ów cel osiągnąć. Witaminy, które są nam w sposób szczególny tutaj potrzebne to w głównej mierze:

  • witamina E
  • prowitamina A
  • witamina B3
  • witamina B5
  • witamina B6
  • witamina B9

Tym samym właśnie na te witaminy, na ich obecność w naszej codziennej diecie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pokrótce spróbujemy przedstawić wpływ każdej kolejnej witaminy na naszą skórę, paznokcie oraz włosy.

Prowitamina A oznacza szybszą regenerację naszych komórek jak również zapobiega rogowaceniu komórek skóry oraz w odpowiedni sposób pomaga w nawilżeniu skóry. Dobrym źródłem owej witaminy są takie produkty jak papryka, marchew, żółte owoce, wątróbka wieprzowa oraz wołowa, szpinak, jarmuż oraz pomidory.

zniszczone włosy witaminy leki tabletki panna młoda ślub wesele jak dbać o włosy

Witamina E wpływa na ochronę przed wolnymi rodnikami jak również wpływa na wzmocnienie naczyń krwionośnych. Bardzo dobrym źródłem owej witaminy są jajka, oleje roślinne, orzechy włoskie, orzechy ziemne, mąka pełnoziarnista czy też warzywa zielonolistne.

Kolejna z witamin to witamina B3 zwana też niacyną. Dzięki niej możemy mówić o lepszej kondycji włosów, o lepszym ukrwieniu skóry. Tę witaminę znajdziemy w wątróbce drobiowej, w rybach, w chudym mięsie, warzywach strączkowych, koprze włoskim, mleku, orzechach, migdałach czy też drożdżach.

Witamina B5, czyli kwas pantotenowy to bardzo istotny element dla właściwej i szybkiej regeneracji komórek naszego ciała jak również dla szybszego wzrostu naszych włosów. Tę witaminę możemy znaleźć między innymi w różnych rybach, w wątróbce, brokułach, w arbuzie, w otrębach pszennych, w udkach z kurczaka, w borowikach, serach pleśniowych oraz jajkach.

Witamina B6 zwana pirodyksyną to element, który zapobiega wypadaniu włosów oraz reguluje gospodarkę łojową skóry. Ową witaminę znajdziemy w awokado, w bananach, kalafiorze, kapuście, ziemniakach, fasoli, orzechach, ziarnach różnych zbóż, drobiu, odtłuszczonym mleku oraz niektórych rybach.

Pozostała nam jeszcze witamina B9, czyli kwas foliowy. Wpływa ona na regenerację komórek naszego organizmu jak również spełnia funkcję ochronną przed różnymi zewnętrznymi czynnikami. Tę witaminę możemy pozyskać z różnych zielonych warzyw, z bananów, z jajek, z wątróbki cielęcej oraz drobiowej, z ziaren oraz z sera camembert i z sera typu ementaler.

Dbałość o kobiecą skórę, o kobiece paznokcie ma swój głęboki sens i jest bardzo ważnym elementem, a więc ten temat wart jest tego, aby mu poświęcić znacznie więcej uwagi, aby się nim w sposób szczególny zainteresować.

Tekst i zdjęcie: KFD

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj