Fotelik samochodowy na prezent ślubny - czy to dobry pomysł?

Jaki powinien być idealny prezent ślubny? Para młoda z pewnością ucieszy się, z przydatnych gadżetów do domu, jednak w gust obdarowywanych może być trudno trafić. Ostatnio obserwujemy nowy trend, w którym nowożeńcy otrzymują od członków najbliżej rodziny fotelik samochodowy dla dziecka. Warto sprawdzić, dlaczego takie akcesorium może być świetnym prezentem ślubnym.

ślub wesele dziecko prezent ślubny BoboKing  

Wielu zaproszonych gości zastanawia się tuż przed ślubem, jaki prezent zapadnie parze młodej w pamięci. Bez wątpienia, koperta z pieniędzmi należy do najpopularniejszych podarków. Z reguły większość gości wychodzi z założenia, że obdarowywani kupią to, co będą uważali za słuszne. Ale niepowtarzalny i praktyczny prezent jest zawsze mile widziany. Zwłaszcza wtedy, gdy znamy potrzeby i marzenia młodych małżonków.

Fotelik samochodowy to świetny pomysł na prezent ślubny. W niedalekiej przyszłości, gdy nowożeńcy zostaną już rodzicami, zapewni on bezpieczną podróż ich dziecku. Ale jaki model wybrać?

Prezent ślubny – fotelik z kategorii 0-13 kg

Aby fotelik nie musiał długo czekać na użytkowanie najlepiej będzie wybrać model z kategorii 0-13 kg. To pierwszy fotelik samochodowy, którego potrzebuje dziecko do podróżowania z rodzicami. Po dokupieniu odpowiednich adapterów można go zamontować na ramie wózka. Ta funkcja pozwala stworzyć praktyczny system podróżny, który w znacznym stopniu ułatwia rodzicom opiekę nad noworodkiem.

Znana firma jest gwarancją wysokiej jakości

Ważna jest także marka. Sprawdzone firmy z długoletnim doświadczeniem w tej branży stosują nowoczesne systemy bezpieczeństwa, które zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu w czasie podróży. W tym przypadku ważna jest również gwarancja producenta. Można też wybrać fotelik z dodatkowym ubezpieczeniem, które umożliwi bezproblemową wymianę na nowy model np. po kolizji.

Norma i-Size – optymalny poziom bezpieczeństwa

Warto sprawdzić przed zakupem, czy fotelik jest zgodny z normą i-Size, by spełniał aktualnie obowiązującą normę bezpieczeństwa. Rygorystyczne przepisy zapisane w tym dokumencie zwiększają dopasowanie pasażera do fotelika i zapewniają optymalną ochronę głowy, karku i szyi. Sprawdzić to można w specjalistycznych sklepach z fotelikami samochodowymi np. w sklepie BoboKing. Foteliki i-Size to obecnie najbardziej nowoczesne modele, które z łatwością dopasowują się do kształtu kanapy w samochodzie. Fotel wybrany w ramach prezentu powinien być w miarę uniwersalny, by spełniał oczekiwania przyszłych rodziców, a także nie wymagał wymiany samochodu.

ADAC potwierdza skuteczność zastosowanych systemów bezpieczeństwa

Dobry fotelik samochodowy jest testowany przez niezależne instytucje, które sprawdzają, czy zastosowane przed producenta systemy bezpieczeństwa w rzeczywistości faktycznie podwyższają ochronę pasażera. Do jednych z najbardziej popularnych instytucji testowych należy niemiecki ADAC. Wyniki określane są w ilości gwiazdek. Im więcej otrzyma ich testowany model, tym bardziej optymalny poziom bezpieczeństwa zapewni dziecku w czasie krytycznej sytuacji na drodze. W teście ADAC można otrzymać maksymalnie 5 gwiazdek.

Zalety bazy Isofix z funkcją obrotu w zestawie

Aby prezent ślubny był funkcjonalny, warto wybrać model z wkładką dla noworodków. Zapełnia ona wolną przestrzeń w foteliku w czasie pierwszych wspólnych podróży. Dodatkowo zmniejsza też poziom ewentualnych wstrząsów oraz zwiększa komfort. Z pewnością przyszłym rodzicom przyda się również baza do fotelika. Nowoczesne modele posiadają kompatybilne bazy z opcją obrotu w zakresie 180 stopni lub 360 stopni. Można też wybrać taki model, który będzie wykorzystywany do fotelika z zakresu wagowego 9-18 kg, więc posłuży dziecku do 4 roku życia. To ekonomiczne rozwiązanie i funkcjonalne, ponieważ w pierwszym okresie życia korzystanie z tradycyjnych rozwiązań nie zawsze jest wygodne i szybkie.

Baza w znacznym stopniu skraca czas montażu fotelika w aucie. Może być mocowana przy użyciu samochodowego pasa lub systemu Isofix. Są też modele z dualnym systemem montażu i być może warto rozważyć taką opcję, by nowożeńcy nie musieli się ograniczać np. przy zmianie auta do jego wyposażenia.

System Isofix to obecnie najlepszy sposób montażu  w dostępnych na rynku fotelikach dziecięcych. Zapewnia lepszą stabilność i zwiększa poziom bezpieczeństwa, a do tego skraca czas montażu. Jednak warunkiem skorzystania z tych udogodnień jest posiadanie samochodu z fabrycznym wyposażeniem w kompatybilne klamry.

Jeśli fotelik ma być prezentem ślubnym, warto rozważyć dołączenie dowodu zakupu i sprawdzenie, ile jest czasu na wymianę wybranego modelu. Zamiast zakupu konkretnego modelu nowożeńców można obdarować również bonem podarunkowym do wybranego salonu z akcesoriami dziecięcymi. Wówczas będą mogli w dogodnym dla siebie czasie sami zdecydować, jaki model wybrać. Fotelik samochodowy 0-13 kg to z pewnością funkcjonalny i praktyczny prezent ślubny, ale warto przed podjęciem decyzji znać w tym zakresie potrzeby i oczekiwania pary młodej. 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj