Prezent ślubny - 6 sprawdzonych pomysłów

Wybierając się na wesele, nie możemy zapomnieć o prezencie ślubnym. Co wybrać? Czy zdecydować się na coś praktycznego, czy raczej na rzecz, która ma po prostu sprawić młodej parze przyjemność? Oto lista uniwersalnych pomysłów na prezent ślubny, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

  1. Elegancka zastawa stołowa

  2. Zestaw sztućców

  3. Zestaw noży

  4. Sprzęt AGD

  5. Komplet kieliszków

  6. Wyjazd na weekend dla dwojga

Elegancka zastawa stołowa

Zastawa stołowa - niezbędna w każdym domu. To praktyczny, klasyczny i elegancji prezent. 

Za najbardziej eleganckie uznaje się serwisy stołowe wykonane z białej porcelany - jednak to, co ostatecznie wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Zestaw obiadowy może składać się z różnej liczby różnych elementów i na pewno przyda się młodej parze podczas przygotowywania rodzinnego obiadu lub spotkania w większym gronie znajomych. 

Zestaw sztućców

O tym, że sztućce są niezbędne, nie trzeba nikogo przekonywać. Zestaw zawierający wszystkie niezbędne elementy to prezent, który na pewno będzie wykorzystywany na co dzień. Możemy wybrać sztućce o klasycznym designie - lub nowoczesne, bardziej oryginalne i nietypowe. Wszystko zależy od tego, co podoba się najbardziej młodej parze. 

Zestaw noży

Wysokiej jakości noże nie należą do najtańszych akcesoriów kuchennych. Warto jednak w nie inwestować, ponieważ nie tylko doskonale kroją wszelkiego rodzaju produkty - są również bardzo trwałe i mogą świetnie się sprawdzać przez wiele lat. 

Komplet dobrych noży to świetny pomysł na prezent ślubny. Ostrza umieszczone w estetycznie wyglądającym stojaku można spokojnie postawić w widocznym miejscu w kuchni - staną się wręcz jej ozdobą! Noże przydadzą się w każdej kuchni - zarówno entuzjastom gotowania, jak i tym, którzy przygotowywanie potraw ograniczają do minimum. 

Sprzęt AGD

Wyposażenie nowego mieszkania wymaga dużych nakładów finansowych. Kupno wszystkich niezbędnych sprzętów naraz wiąże się ze znacznym wydatkiem - wiele młodych par kupuje więc na początku tylko to, co niezbędne, pozostałe zakupy odkładając na później. Prezent w postaci sprzętu AGD z pewnością sprawi im więc radość. 

Co wybrać? Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych i upodobań nowożeńców. Uniwersalnym podarunkiem jest blender - sprawdzi się w wielu sytuacjach. W każdej kuchni przyda się również opiekacz - zwłaszcza taki z wymiennymi wkładkami, mikser, kuchenka mikrofalowa, dobry ekspres do kawy. 

Komplet kieliszków

Komplet różnorodnych kieliszków to ciekawy prezent, który z pewnością przyda się w każdym domu. Kieliszki do wina, piwa, likierów, wódki, nalewki... każdy rodzaj alkoholu wymaga innego kształtu i wielkości. Można wykorzystać je podczas imprez, spotkań ze znajomymi lub wspólnej kolacji. Eleganckie kieliszki doskonale prezentują się na stole i świetnie sprawdzą się w wielu sytuacjach. 

Wyjazd na weekend dla dwojga

Nie zawsze praktyczny, użyteczny prezent jest najlepszy. Wyjazd na weekend dla dwojga nie jest rzeczą niezbędną - może za to sprawić wiele radości i być świetną okazję do odpoczynku i relaksu. Taki wyjazd z pewnością zbliży świeżo upieczonych małżonków do siebie i pozwoli im rozpocząć wspólne życie w ciekawy sposób - świetnie się bawiąc w pięknym miejscu. 

 

Idealny prezent ślubny? Znalezienie go nie zawsze jest proste. Jeśli dobrze znamy młodą parę, możemy pokusić się o spersonalizowane prezenty, nie wiedząc jednak, co wybrać - najbezpieczniej jest postawić na klasykę. Wymienione wyżej prezenty ślubne sprawdzą się w każdej sytuacji i są na tyle uniwersalne, że przypadną do gustu każdemu. 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj