Jaki prezent na wesele kupić? 5 pomysłów na upominek z okazji ślubu!

Ślub i wesele kogoś z rodziny lub znajomych to przede wszystkim ogromna radość i fantastyczna zabawa na weselu. Dla gości łączy się on jednak z kwestią, która często może przysporzyć sporo stresu, czyli wyborem upominku dla nowożeńców. Najczęściej wybiera się rzeczy o praktycznym zastosowaniu, które mogą być przydatne młodej parze w codziennym życiu. Oto propozycja klasycznych prezentów na wesele, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach świeżo poślubionych małżonków.

 ślub wesele prezent na ślub prezent na wesele prezent ślubny prezent dla młodej pary porady inspiracje trendy upominki ślubne

Klasyczny prezent na wesele - zastawa stołowa

Jednym z pierwszych pomysłów, które przychodzą do głowy na myśl o prezencie ślubnym, jest zastawa stołowa. Nic w tym dziwnego, od pokoleń bowiem stanowiła ona jedną z najbardziej powszechnych upominków dla młodej pary, będąc przecież podstawowym wyposażeniem gospodarstwa na nowej drodze życia. Zastawa stołowa jako prezent na wesele może obejmować zarówno wszelkie talerze głębokie i płaskie, półmiski, wazy, talerzyki i inne naczynia, jak również może być okrojona do zestawu kawowo-herbacianego. 

Przed zakupem warto zorientować się nie tylko w gustach nowożeńców, ale także w planach innych gości, co do upominków, aby nie zdublować się ze swoim podarkiem. Najbardziej klasyczną, a zarazem elegancką propozycją jest bez wątpienia porcelana, która stanowi najbardziej ponadczasowy i bezpieczny materiał.

Elegancki prezent na wesele z porcelany lub ceramiki

Choć zastawa stołowa to często jeden z pierwszych pomysłów na zadawane sobie pytanie, co na prezent ślubny warto kupić, aby sprawić przyjemność nowożeńcom, to propozycji produktów porcelanowych lub ceramicznych, które świetnie spiszą się w tej roli, jest o wiele więcej! Wśród nich wymienić można klasyczne, lecz oryginalne zestawy kawowe dobrej jakości, specjalnie przygotowane komplety ślubne, a także oryginalne cukiernice, dzbanki, filiżanki, czy też pojemniczki na przyprawy. Zastawa tego typu to uniwersalny prezent na wesele, który zarówno stanowi praktyczne wyposażenie gospodarstwa domowego, jak i jest elegancką pamiątką jednego z najpiękniejszych dni w życiu.

Designerski dodatek do mieszkania, jako prezent ślubny

Propozycją pomysłu na prezent ślubny dla gości, którzy dosyć dobrze znają się z parą młodą, jest stylowy dodatek do wnętrza. Istotna jest nawet nie tyle zażyłość z nowożeńcami, a pewność co do ich preferencji wnętrzarskich oraz wystroju samego mieszkania. To otwiera prawdziwe pole do popisu w zakresie wyboru prezentu na wesele. W tej roli świetnie sprawdzą się designerskie dodatki do sypialni, kuchni czy sypialni, w postaci zegara, dekoracji, takich jak rzeźba czy obraz, praktyczny, lecz ciekawy pod względem wzorniczym ekspres do kawy, czy też dobrej jakości pościel. W przypadku upominków tego rodzaju bezwzględnie należy pamiętać o wysokiej jakości wybieranych produktów, a także estetyce preferowanej przez parę młodą.

Elegancki serwis kawowy, czyli idealny prezent na wesele 

O ile zastawa stołowa często bywa dosyć wymagającym pomysłem na prezent ślubny, o tyle serwis kawowy jest nie mniej eleganckim, a często łatwiejszym w wyborze upominkiem. Najlepiej, aby był wykonany z porcelany, lub nieco tańszego odpowiednika w postaci ceramiki. Komplet naczyń do kawy składa się z reguły z filiżanek wraz ze spodkami, talerzyków deserowych, a także dzbanka do kawy, cukiernicy i naczynia na mleko. Starannie wybrany zestaw kawowy to praktyczny, ponadczasowy, a zarazem elegancki prezent na wesele, który z pewnością ucieszy parę młodą.

Komplet kieliszków i akcesoriów do wina w ramach prezentu weselnego

Interesującą propozycją prezentu na wesele jest także zestaw do wina, łączący w sobie funkcję praktyczną z eleganckim, lecz designerskim wyglądem. W zależności od konkretnego kompletu może on zawierać różne elementy, wśród których podstawą jest bez wątpienia otwieracz do wina, elegancka zatyczka, służąca do zamykania otwartej raz butelki oraz termometru. Oprócz tego w zestawach znaleźć można inne elementy, takie jak nalewak do wina, czy też urządzenie schładzające trunek. Zestaw tego typu to pomysł na prezent ślubny z charakterem, który jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem w pięknej oprawie wizualnej.

Artykuł powstał we współpracy z nadzwyczajnie.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj