Podarunki na życzenie - lista prezentów ślubnych

Forma prezentacji oraz zarządzania listą prezentów to jeden z elementów, nad którymi powinna zastanowić się Młoda Para lub świadkowie organizujący związane ze ślubem wydarzenia. Tradycyjne, papierowe listy mogą być zarówno kosztowne, jak i mało praktyczne.

fot_1

 

Ich główną przewagą nad listami elektronicznymi zarządzanymi poprzez internet jest dostępność dla osób starszych oraz nie mających dostępu do sieci WWW. Zarządzanie takimi listami prezentów może być jednak niezwykle kłopotliwe i obciążające – zazwyczaj dla jednego ze świadków wyznaczonego do realizacji tego obowiązku. W wariancie „papierowym" każdy zakup, planowany lub dokonany, musi być zgłoszony osobie odpowiedzialnej za listę, aby uniknąć niezręcznego dublowania przedmiotów. Nakłada to na opiekuna listy dużą odpowiedzialność i konieczność ciągłego kontrolowania działań związanych z listą prezentów ślubnych.

Łatwiejszym sposobem wydaje się koordynacja działań poprzez e-mail lub inne drogi komunikacji elektronicznej. Również wymaga ona atencji organizatora listy, jednak jest nieco łatwiejsza. Dużym minusem takiego rozwiązania jest utrudniony dostęp osób nieumiejących posługiwać się komputerem czy nie mających dostępu do internetu. Co więcej, wybranie formy e-mailowej może zostać odebrane jako nietakt przez te osoby. Zatem decydując się na takie rozwiązanie Para Młoda powinna mieć pewność, że nikt nie poczuje się urażony.

Jednym z najwygodniejszych dostępnych rozwiązań są listy prezentów zarządzane przez oferujące je sklepy internetowe. Para Młoda powinna zwrócić szczególną uwagę na bogactwo asortymentu spośród którego będzie mogła wybierać przedmioty, które pojawią się na liście. Jednym z liderów pod względem ilości dostępnych artykułów z zakresu wyposażenia wnętrz i akcesoriów kuchennych (około 10 tys. artykułów) jest, oferująca designerskie produkty, Fabryka Form.


Sklep internetowy daje możliwość zarządzania listą prezentów ślubnych drogą elektroniczną oraz obsługi listy przez telefon, którą to drogę mogą również wykorzystać osoby nie mające dostępu do sieci WWW. Dzięki kontaktowi telefonicznemu z Biurem Obsługi Klienta Fabryka Form możliwe jest zamawianie produktów i sprawdzanie stanu listy prezentów. Mieszkańcy Warszawy chcący skorzystać ze stworzonej listy prezentów ślubnych mają również możliwość obejrzenia i zakupu lub zamówienia prezentów w salonie Fabryka Form przy ulicy Spokojnej 7. Wszystkie z zakupów dokonanych za pośrednictwem listy prezentów są natychmiast odnotowywane w systemie sklepu, co zapobiega dublowaniu podarunków i sprawia, że wybór prezentu staje się niezwykle prosty.

Jedną z wielkich zalet organizowanych przez sklep internetowy list prezentów jest możliwość zamówienia podarunków z domu, bez konieczności trwonienia czasu na długie i żmudne poszukiwania czy dojazdy do centrów handlowych. Przedmioty wybrane z listy mogą być wysłane kurierem – zarówno do Pary Młodej, na adres, pod którym odbędzie się uroczystość (np. jeśli ślub organizowany jest w ogrodzie prywatnego domu), czy do osoby obdarowującej.


Aby zachęcić do korzystania z listy prezentów ślubnych i sprawić, że dzień ślubu będzie jeszcze przyjemniejszy sklep Fabryka Form ofiaruje rozpoczynającym nową drogę życia podarunek. Młodzi, którzy zdecydują się na skorzystanie z listy prezentów Fabryka Form otrzymają niespodziankę w postaci karty prezentowej równej 10% wartości przedmiotów zamówionych poprzez listę. Dodatkowe zakupy poczynione przy pomocy karty z pewnością sprawią radość obdarowanej Parze.


Stworzenie listy prezentowej to wygodny zabieg i można polecić go każdej Młodej Parze, która ceni sobie praktyczne rozwiązania. Umożliwienie gościom wyboru spośród jak najszerszej gamy produktów zróżnicowanych cenowo powinno być priorytetem podczas tworzenia listy prezentów. Może to wymagać poświęcenia kilku chwil z cennego czasu przygotowujących się do ślubu, jednak nagrodą będą cieszące Parę prezenty służące Młodym przez długie lata i przypominające zarówno o dniu ceremonii, jak i obdarowujących. Jeśli Para Młoda będzie pamiętać, że lista prezentów ślubnych ma służyć zarówno obdarowywanym, jak i gościom, z pewnością zostanie doceniona przez obdarowujących za zdecydowanie się na założenie listy.

autor: Piotr Szydłowski - fabrykaform.pl
www.fabrykaform.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj