Zamiast kwiatów na ślub: pomoc charytatywna

Zgonie z dobrym zwyczajem, do prezentów ślubnych dołączamy kwiaty, które wręczamy po uroczystości zaślubin, zarówno cywilnej jak i kościelnej. Kwiaty wręczają także osoby, które uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu ale nie zostały zaproszone na ślub.

Każdy lubi kwiaty. Mało jest też okazji w życiu, kiedy dostajemy je w takich ilościach. Niestety, mimo, że piękne, to bardzo nietrwale! W tym miejscu chciałabym rozpocząć cykl pomysłów praktycznych drobiazgów, którymi można zastąpić kwiaty, które będą nas cieszyły przez kilka dni, a czasami nawet godzin...

Przyjmując, że goście wydają na kwiaty ślubne średnio od 15 do 50 zł, postaram się wskazać prezenty o w tej samej cenie, o które możecie poprosić Waszych gości.

Źródło: Zankyou.pl Fot. Eric Velado

POMOC CHARYTATYWNA

Wymiana kwiatów na pomoc charytatywną jest pomysłem dosyć nowym w naszym kraju, a już cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Wiele par decyduje się pomóc innym w dniu swojego ślubu, a najczęstszym odbiorcą ich pomocy są dzieci z domów dziecka i fundacji oraz zwierzęta ze schronisk.

Jak możemy pomóc?

Jeżeli już zdecydujemy się, z kim chcemy się podzielić naszym szczęściem, powinniśmy zdecydować, co najlepiej tę pomoc wyrazi. Najlepszym pomysłem będzie kontakt z odpowiednią placówką i zapytanie, co najbardziej jest im potrzebne i jak możecie pomóc jako Państwo Młodzi.

- Pieniądze Możemy poprosić naszych gości o wpłacenie kwoty, którą chcieliby przeznaczyć na kwiaty dla Was, na rzecz wybranej przez Was organizacji. Może się to odbywać na zasadzie "białej koperty", możecie także zaprosić osoby, którym chcielibyście pomóc, aby zbierały pieniążki do skarbonki.

- Przedmioty Niewątpliwie, proszenie o przedmioty wygląda bardziej elegancko niż o pieniądze, a jednocześnie jesteśmy pewni, że do konkretnych osób trafi to, co chcieliśmy im dać. najczęstszym wyborem są przedmioty szkolne i zabawki i słodycze dla dzieci, nierzadko Pary Młode pomagają schroniskom, prosząc swoich gości o karmę dla zwierząt.

Wymiana kwiatów na pomoc charytatywną to piękny gest, który niewątpliwie zostanie doceniony przez waszych gości. Należy się jednak zastanowić i logistycznie zaplanować takie działanie, aby goście nie czuli się niekomfortowo np. idąc na ślub do kościoła z 10-kilogramowym workiem karmy dla psa :-)

Komu można pomoc?

Osób i organizacji, którym możemy pomóc wymieniając kwiaty na prezenty jest bardzo dużo. Możemy ich szukać obok siebie, zapytać w ośrodkach pomocy społecznej czy w kościele. Takich organizacji jest także bardzo dużo w Internecie.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl Edyta Bochenek / Zankyou / kategoria prezenty

www.zankyou.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj