Prezent na ślub zamiast kwiatów: książki

W poprzednim artykule Zankyou proponowało Wam wymianę kwiatów na pomoc charytatywną. Podążając tym tropem, że kwiaty - mimo, iż są piękne - to niezupełnie praktyczne, dziś proponujemy zamianę kwiatów na książki.

Jest to propozycja szczególnie dla fanów książki, którzy w dniu ślubu mogą zgromadzić pokaźną bibliotekę na dalsze, wspólne życie.

Propozycje książek, które możemy wręczyć zamiast kwiatów na ślubie

Znacznym plusem takiego rozwiązania są życzenia, które goście zamieszczają na pierwszej stronie książki. Taka dedykacja stanowić będzie dla Was niezapomnianą pamiątkę, którą dostawać będziecie za każdym razem, gdy weźmiecie książkę do ręki.

Niestety, takie rozwiązanie może też mieć swój minus- niebezpieczeństwo otrzymania kilku tych samych książek, czy pozycji, którymi zupełnie nie jesteśmy zainteresowani. W tym wypadku, najlepiej jest zasugerować gościom, jakie książki są dla nas interesujące: poezja, poradniki, książki populistyczne etc. To powinno ułatwić zadanie gościom, a jednocześnie otrzymacie książki, które chętnie będziecie czytać jeszcze długo po dniu ślubu.

Przykładowe książki, jakie goście mogą podarować na ślub:

  • Historia piękna i Historia brzydoty Umberto Eco
  • Kamasutra. Sztuka Miłości. Anne Hooper
  • "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułchakowa
  • Miłość nigdy nie ustaje Magdalena Misztak-Hola
  • 1000 drinków i koktajli Brandl Franz
  • Lew-Starowicz o kobiecie i Lew-Starowicz o mężczyźnie, Zbigniew Lew-Starowicz
  • Dziennik naszego ślubu, opracowanie zbiorowe
  • W dniu ślubu z najlepszymi życzeniami, Krystian Mól

Książkami, które przydadzą się w każdym domu będą poradniki: kucharskie, podróżnicze, encyklopedie i słowniki. Aforyzmy i poezja także będą miłą pamiątką dla Państwa młodych, nawet jeżeli nigdy nie zostaną przeczytane. Taki prezent będzie pewniejszy, gdy stanowimy dalszą rodzinę Państwa Młodych i nie znamy ich preferencji czytelniczych.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl Edyta Bochenek / Zankyou

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj